Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Chcesz pomóc ulepszyć forum? To miejsce czeka na Twoje sugestie.

Re: Forum Owczarkopedia.pl na Facebooku.

Nieprzeczytany postprzez dariex » 8 mar 2012, o 17:45

A ja myślę,ze to bardzo kiepski pomysł,bo nie każda osoba,która tu wchodzi od razu się rejestruje,a niekiedy najpierw zajrzy na fanpage.
Na samym fanpage umieściłam już kilkanaście linków przekierowujących do tematów umieszczonych na forum,więc ten kto wejdzie na FB i na naszą stronę ,to i wejdzie zwykle na forum i kółko się zamyka ,a chętnych przybywa.
Nie rozumiem też po co zabieg przekierowania ze strony głownej na... stronę główną ;)
dariex
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 8 mar 2012, o 18:34

Ponoć tak jest lepiej, gdy przycisk przynależy do strony matki a nie do profilu na FB. Teraz gdy klikniesz "Lubię to" na stronie głównej wszystkim Twoim znajomym na FB wyświetli się adres forum, część z nich może mieć owczarka.

Zalogowałem się na FB z konta Agi, po wpisaniu w wyszukiwarce frazy "owczarek niemiecki" nie znalazło nas. Wyświetlamy się pod hasłem "Owczarkopedia" - mało to skuteczne, jeśli chodzi o pozyskiwanie nowych użytkowników. Może trzeba by zmienić nazwę profilu na taką która zawiera słowa "owczarek niemiecki"?

Świeża krew prędzej trafi prosto z wyszukiwarki Google na stronę forum niż na nasz profil na FB, nie każdy też ma tam konto. Mogę się oczywiście mylić. ;)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez dariex » 8 mar 2012, o 19:01

Zmieniłam nazwę na Owczarek niemiecki forum - Owczarkopedia.pl

Teraz gdy klikniesz "Lubię to" na stronie głównej wszystkim Twoim znajomym na FB wyświetli się adres forum, część z nich może mieć owczarka.

No ja to zrobiłam zaraz po założeniu fanpage poprzez przycisk "Udostępnij",który to przycisk mogę klikać dowolną ilośc razy,a Lubie to,zwykle kilka się raz,bo się zakłada,że już więcej razy "lubić" nie trzeba.

Prowadzę na FB cztery inne fanpage i w żadnym z nich (ani też w żadnym innym popularnym fanpage - dla przykładu przeglądałam różne odnośniki np RMF ,radio Eska czy inne mega popularne),na stronie po kliknięciu Lubię To,nie wskakuje strona główna,tylko strona na FB.

FB jest ogromnym nośnikiem reklamy wszelakiej i na 100 osob mniej więcej 70 prędzej zaloguje się na FB niż bezpośrednio na forum,a dodając posty na naszym fanpage,wyświetlaja sie one u KAŻDEGO lubiącego na tablicy ,co prowokuje do odwiedzenia forum- docelowo ;)
Wszak zależy nam na tym,aby Forum miało wielu aktywnych użytkowników,a nie połowe martwych dusz :)

Prawda jest też taka,ze ludzie patrzą na ilość fanow,bo jesli fanów dużo,znaczy się ze strona popularna,a jesli popularna,znaczy warta choćby jednorazowego odwiedzenia.

Tak to mniej więcej działa w moim mniemaniu ;)
Więc nie zatrzymujmy się na wystarczających 72óch fanach :)

Tomek napisał(a):
Świeża krew prędzej trafi prosto z wyszukiwarki Google na stronę forum niż na nasz profil na FB, nie każdy też ma tam konto. Mogę się oczywiście mylić. ;)

Mylisz się ;)
Przykładowo - zbierając chętnych na pokazy które organizuję we własnej branży,niemalże 70% z nich zapisuje się po wyświetleniu zaproszenia na naszym fanpage,a następnie przez udostępnienie owego zaproszenia na mojej "prywatnej" tablicy.
Resztę robią mi inni,przekazując zaproszenie dalej i w ten oto sposób zamiast na jednej czy dwóch tablicach,zaproszenie wyświetla się na tablicach liczonych w setkach :)
Tak to działa :) I to kompletnie za darmo :yahoo:

-- 8 mar 2012, o 19:24 --

i jeszcze taki światowy przykładzik:

http://www.versace.com/

;)
Kliknij na oznacznik FB i zobacz gdzie przenosi ;)
Nawet takie światowe marki,które skądinąd- reklamy nie potrzebują,wydawać by sie mogło,mają swoje fanpage na FB.
Sialallla zabij mniee :lool:
dariex
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 8 mar 2012, o 19:26

Dalej nas nie wyświetla w wynikach. :niewiem: Za to znalazłem jeszcze dwie owczarkowe grupy:
http://www.facebook.com/groups/336179670290/
http://www.facebook.com/pages/Owczarek- ... 7823011456
Można by się u nich ogłosić.

Może zmienić nazwę na: Owczarek niemiecki - forum Owczarkopedia.pl tzn. przesunąć myślnik.

Każde kliknięcie na "Lubię to" dodaje link do strony głównej forum na tablicy FB lajkującego. Nawet jeśli nikt na niego nie kliknie, to będzie miał on sam w sobie działanie pozycjonujące - dlatego zdecydowałem się na zmianę.

Edycja: Daria, ale na stronie Versace to jest po prostu link do strony fanpage'a a nie "zwiększacz" punktów "lubię to!" - tak jak u nas.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez dariex » 8 mar 2012, o 19:56

W wynikach u mnie wyświetla na I miejscu,jak tylko wpiszę litery "ow" ale to może na to wpływ mieć także to ile razy ja wchodziłam na dany fanpage.
Zmienię z tym myślnikiem.
No z tym Versace to owszem ale głownie chodzi mi o to,ze odnosnik (jakikolwiek) przenosi na fanpage ( co za róznica czy to ikonka z lajkiem czy po prostu odnośnik do profilu),a nie wbija na głowną danej strony.
Fanpage na FB daje Ci także możliwosc organizowania konkursow dla osób niezarejestrowanych na forum lub bywających rzadko ( przykładowo - kliknij Lubię to,wklej swoje zdjęcie z owczarkiem,zarejestruj się na forum,sprowadz dwóch przyjaciół na forum i wygraj darmowy wjazd na zlot owczarkowy ;) )

Co do grupy I to poprosiłam o dołączenie mnie do nich,bo tylko wtedy mogę wrzucić tam "linkę" do Owczarkopedii,a drugi link to także fanpage,wiec wrzucam link od razu.
dariex
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 8 mar 2012, o 20:03

Jak to wbija na stronę główną?

Jestem dzisiaj już troszkę zmęczony i mam problem zarówno z dedukcją jak i z przelewaniem myśli na klawiaturę. Spróbuj napisać jeszcze raz jak do małego dziecka dlaczego uważasz że przycisk powinien dodawać lajki do fanpega a nie do strony głównej.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Nieprzeczytany postprzez dariex » 8 mar 2012, o 20:10

Ach,bo ja też coś z myśleniem dziś nietęgo.
Generalnie najlepiej by było,aby zainstalować taki button,który jednoczesnie dodaje lajka i przenosi na stronę główną fanpage.Nie wiem na 100% czy jest to możliwe ale lepiej wg mnie aby klikając na ikonkę związana z FB,przenosiło na profil fejsbukowy,a nie na stronę głowną forum.
O to mi chodzi.
Bo jesli będzie tak jak teraz,ze jedynie co,to będzie się wyswietlał u kogos na tablicy link do Forum( zakładając,ze dana osoba jest w danym momencie zalogowana na FB - to też ważne,bo jeśli nie,to po prostu to oleje) i to będzie czynność jednorazowa,a jesli ktoś choćby przez przypadek kliknie Lubię To,to będzie mu się na tablicy wyświetlać wszelka aktywność z naszego fanpage - czyli np stefan dodaje foto - fan dostaje info,ze to foto zostało dodane,DAria dodaje info,ze konkurs na forum - fan czyta to na swojej tablicy.
To,że ktoś jednorazowo udostępnił link do Forum na swojej tablicy to miło ale to nie daje nam przyszłościowo zbyt wiele.
dariex
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 8 mar 2012, o 20:16

Bo widzisz tak naprawdę to są dwie różne rzeczy: button lubię to i like box. Pierwszy odnosi się do strony na którym jest zamieszczony a drugi jest stworzony z myślą o fanpage. http://www.interblog.eu/button-like-i-l ... a-stronie/

Edycja: teraz chyba załapałem. Czyli u niego wyświetlają się wszystkie linki do tematów które podlinkujesz na fanpejdżu?
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Nieprzeczytany postprzez dariex » 8 mar 2012, o 20:24

Tomek napisał(a):
Edycja: teraz chyba załapałem. Czyli u niego wyświetlają się wszystkie linki do tematów które podlinkujesz na fanpejdżu?

Tak,dokładnie tak!
dariex
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 8 mar 2012, o 20:28

No to masz rację, lepiej niech przycisk dodaje lajki do fanpega.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje