Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: FRANCO Darkaro

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 9 paź 2016, o 19:40

a on nie ma tak zwanej niedźwiedziej łapy ? kiedyś gdzieś o tym czytałam... i było właśnie takie zdjęcie psa jak siedzi i te łapy miał jak twój...
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez telesfor1 » 9 paź 2016, o 20:23

lekarze twierdzą, że nie. Trzeba nauczyć Go prawidłowo chodzić i podobno będzie dobrze. W tej chwili jest już lepiej, ale do ideału jeszcze brakuje.

Owczarek zawsze kocha pierwszy

Obrazek
telesfor1
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Bosman
Imię: Arek

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 9 paź 2016, o 20:26

A miał robione badania, aby sprawdzić stosunek wapnia do fosforu? i co mu podajesz do jedzenia?
Moja Sonia też tak miała, tylko u nas była stwierdzona krzywica i przede wszystkim prostowaliśmy ją poprzez suplementy.
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez telesfor1 » 9 paź 2016, o 20:54

tak miał robiony było lekkie przekroczenie. Oczywiście suplementacja jest stała, a karma to Josera Kids.

Futrzak miał również robione RTG i przód i tył, miał również robione usg i wyniki są pozytywne - przynajmniej na dzień dzisiejszy :( żadnych niepokojących zmian nie widać. Dlatego tez takie zalecenie z ortezami. Podobne rady słyszałem od hodowców podczas sierpniowego Körung'u w Kalupusie

Obrazek
telesfor1
Klubowicz
1 rok członkostwa

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 9 paź 2016, o 21:53

A co było przekroczone? A jakie badania z krwi miał jeszcze robione? I jakie suple podajesz?

Wet coś mówił o witaminie D3? i coś typowo na te łapy podajecie?

ps. przepraszam, że tak wypytuję, ale moja Sonia też miała tak zaawansowane i przez niedostateczną wiedzę ma trochę zwalone te łapy. Tzn. chodzić może, ale do "normalnych" łap to daleko :(
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 9 paź 2016, o 22:24

łapy tragedia :( miękka łapa jak nie niedżwiedzia :( wątpie by same ortezy coś dały ja bym na twoim miejscu przedewszystkim zmieniłabym karme na lepszą chociaż na ten czas "prostowania" łap :(
xxxkaluniaxxx
Moderator
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 10 paź 2016, o 10:31

albo może do jakiegoś ortopedy innego się wybierzcie aby porównać jego opinie z waszym wetem, każdy może ci co innego powiedzieć. szkoda psiaka :( a co na to hodowca ? jakoś informowałeś o tym hodowlę ? coś ci doradzili innego niż wet ?
Paulina K.
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez telesfor1 » 11 paź 2016, o 22:36

Postaram się po kolei odpowiedzieć na wszystkie pytania:
- przekroczony fosfor: wynik 7,2 przy normie 2,5 - 6,3
- wapń w górnej granicy: wynik 11,3 przy normie 8,4 - 11,5
- badanie w zakresie: morfologia, rozmaz, krwinki czerwone, biochemiczne oznaczenia - pozostałe wyniki trzymały się w granicach dopuszczalnych norm
- powtórzone po diecie i tabletkach badania w tym samym zakresie wykazały: fosfor spadek do 6,8, a wapń nieznaczny spadek do 11
- po badaniach w formie oględzin, otrzymaliśmy zalecenie "do ortopedy"
- kolejny wet (dr Bisenik) zlecił RTG stawów łokciowych oraz ze względu na mój niepokój również RTG stawów biodrowych - stwierdził nadwyprostność stawów nadgarstkowych i stawy biodrowe prawidłowe dla wieku, - zalecił ortezy sztywne na nadgarstki oraz zalecił USG mięśni niezwłocznie, a powtórzenie RTG w wieku 6-7 miesięcy,
- Pani dr Kosiec-Tworus wykonała USG stwierdzając ścięgna i mięśnie biodrowo lędźwiowe o bud. prawidłowej, bez zmian zapalnych o prawidłowej budowie - podsumowując "prawidłowy obraz mięśni i ścięgien badanej okolicy",
- kudlak dostaje jak pisałem jeszcze karmę Josera Kids z dodatkiem oleju rybnego z łososia, ale właśnie przestawiam go od przyszłego tygodnia na Josera Festival, gdyż ewidentnie Kids mu nie wystarcza i wiecznie jest głodny
- oprócz tego od samego początku otrzymuje: Cani Agil (teraz podwójną dawkę), MSM (4g na dobę), Witamina C (dobrze przyswajalna np. Acerola nawet do 1000mg na dobę) i Magnez z Wit B
- a samodzielnie robimy galaretkę z kurzych łap i dodajemy do jedzenia - sam wywar, bez kości,
- witaminy D3 wet nie zalecił, choć inni hodowcy sugerowali, ale w dyskusji doszli do wniosku że jest skuteczna w momencie pierwszych objawów, a na naszym etapie decyzja musi być weta po badaniach,
- minęły już 3 tygodnie chodzenia w ortezach i po pierwsze sprawniej się porusza, chętniej biega i skacze (czego wcześniej nie robił), a łapki troszkę się zaczęły już podnosić,
- nasza hodowczyni była bardzo zaskoczona stanem łap i to Ona wszczęła alarm, konsultowała nas też z innymi hodowcami - udaliśmy się w sierpniu na Körung w Kalupusie i tam się zebrało coś w rodzaju konsylium 10 hodowców, każdy swoje własne doświadczenia wymienił, ale finalnie stwierdzili, że trzeba szybko i zdecydowanie reagować, tam też po raz pierwszy usłyszałem, że w Niemczech są popularne psie ortezy na korekty nieprawidłowej postawy.
- dodatkowo jestem w kontakcie z właścicielką inne ONka po tych samych rodzicach i tam nie mieli takiego problemu.

Osobiście mam nadzieję że przyjęta metoda leczenia się sprawdzi, gdyż zauważam poprawę, co prawda psisko nienawidzi ortez i próbuje je zjeść więc trzeba będzie niebawem zainwestować w nowe, ale czego się nie robi dla kochanego potwora.

Obrazek
telesfor1
Klubowicz
1 rok członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Sanszajn » 12 paź 2016, o 09:09

Witaj Arku.
Cieszę się, że rozwiązujecie problem łap u Franco. Strasznie to na początku wyglądało, ale nawet na zdjęciu z zajęć szkoleniowych widać pewną poprawę w stawianiu łapek. Aż się serce krajało jak zobaczyłam te pierwsze zdjęcia. Cieszę się, że Franco trafił na tak odpowiedniego opiekuna, który robi wszystko by mu pomóc. Fajnie też jest mieć hodowcę, który pomaga niezależnie czy dzieje się dobrze czy źle.
Dużo zdrowia dla chłopaka i trzymamy kciuki żeby wszystko się dobrze skończyło :)

Pozdrowionka od starszej siostry ;)
:on:
Sanszajn
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dharma :)
Imię: Hania
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 12 paź 2016, o 10:28

telesfor1 napisał(a):Postaram się po kolei odpowiedzieć na wszystkie pytania:
- przekroczony fosfor: wynik 7,2 przy normie 2,5 - 6,3
- wapń w górnej granicy: wynik 11,3 przy normie 8,4 - 11,5
- badanie w zakresie: morfologia, rozmaz, krwinki czerwone, biochemiczne oznaczenia - pozostałe wyniki trzymały się w granicach dopuszczalnych norm
- powtórzone po diecie i tabletkach badania w tym samym zakresie wykazały: fosfor spadek do 6,8, a wapń nieznaczny spadek do 11
- po badaniach w formie oględzin, otrzymaliśmy zalecenie "do ortopedy"
- kolejny wet (dr Bisenik) zlecił RTG stawów łokciowych oraz ze względu na mój niepokój również RTG stawów biodrowych - stwierdził nadwyprostność stawów nadgarstkowych i stawy biodrowe prawidłowe dla wieku, - zalecił ortezy sztywne na nadgarstki oraz zalecił USG mięśni niezwłocznie, a powtórzenie RTG w wieku 6-7 miesięcy,
- Pani dr Kosiec-Tworus wykonała USG stwierdzając ścięgna i mięśnie biodrowo lędźwiowe o bud. prawidłowej, bez zmian zapalnych o prawidłowej budowie - podsumowując "prawidłowy obraz mięśni i ścięgien badanej okolicy",
- kudlak dostaje jak pisałem jeszcze karmę Josera Kids z dodatkiem oleju rybnego z łososia, ale właśnie przestawiam go od przyszłego tygodnia na Josera Festival, gdyż ewidentnie Kids mu nie wystarcza i wiecznie jest głodny
- oprócz tego od samego początku otrzymuje: Cani Agil (teraz podwójną dawkę), MSM (4g na dobę), Witamina C (dobrze przyswajalna np. Acerola nawet do 1000mg na dobę) i Magnez z Wit B
- a samodzielnie robimy galaretkę z kurzych łap i dodajemy do jedzenia - sam wywar, bez kości,
- witaminy D3 wet nie zalecił, choć inni hodowcy sugerowali, ale w dyskusji doszli do wniosku że jest skuteczna w momencie pierwszych objawów, a na naszym etapie decyzja musi być weta po badaniach,
- minęły już 3 tygodnie chodzenia w ortezach i po pierwsze sprawniej się porusza, chętniej biega i skacze (czego wcześniej nie robił), a łapki troszkę się zaczęły już podnosić,
- nasza hodowczyni była bardzo zaskoczona stanem łap i to Ona wszczęła alarm, konsultowała nas też z innymi hodowcami - udaliśmy się w sierpniu na Körung w Kalupusie i tam się zebrało coś w rodzaju konsylium 10 hodowców, każdy swoje własne doświadczenia wymienił, ale finalnie stwierdzili, że trzeba szybko i zdecydowanie reagować, tam też po raz pierwszy usłyszałem, że w Niemczech są popularne psie ortezy na korekty nieprawidłowej postawy.
- dodatkowo jestem w kontakcie z właścicielką inne ONka po tych samych rodzicach i tam nie mieli takiego problemu.

Osobiście mam nadzieję że przyjęta metoda leczenia się sprawdzi, gdyż zauważam poprawę, co prawda psisko nienawidzi ortez i próbuje je zjeść więc trzeba będzie niebawem zainwestować w nowe, ale czego się nie robi dla kochanego potwora.

mi chodziło bardziej o zrobienie rtg u lekarza który ma uprawnienia przez fci na opisywanie zdjęć i wbijanie wyników w rodowód. jak masz blisko do siembiedy czy coś może on coś doradzi innego. bo moja znajoma poszła do zwykłego ortopedy zrobił jej rtg i stwierdził wszystko co najgorsze potem pojechała na rtg bo chciała sukę hodowlaną zrobić i przód i tył idealny :P co lekarz to inna opinia. mogę ze swojej strony życzyć wam wszystkiego dobrego i żeby mały był zdrowy. powodzenia
Paulina K.
Klubowicz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje