Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Garbienie się rocznego ON-ka

Nieprzeczytany postprzez majka527 » 10 paź 2013, o 09:38

Witam wszystkich serdecznie,

mój Agent 1 października skończył rok. Niestety ma małego garba, nie ma tak jak wszystkie ON-ki prostego kręgosłupa, który siada na końcu tylnych łapek. Chciałam zapytać czy to jemu kiedykolwiek zniknie czy trzeba to jakoś leczyć bądź ćwiczyć. Jedna osoba mówiła mi, że to niby silny grzbiet ale nie sądzę, żeby było to prawdą.

Prosiłabym Was o wypowiedzenie się na ten temat.

Z góry dziękuję!

Pozdrawiam

Kasia
majka527
Świeżak
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Agent
Imię: Kasia

Re: Garbienie się rocznego ON-ka

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 10 paź 2013, o 09:42

Wstaw zdjęcie. Mój pies również ma małego "garba" na grzbiecie na wysokości i poniżej łopatek i jest to właśnie spowodowane mocno rozwiniętymi przez regularne przeciąganie, pompowanie i podnoszenie ciężkich kłód mięśniami grzbietu.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez majka527 » 10 paź 2013, o 09:59

Jak tylko dojadę do domu pstryknę fotkę i wrzucę.
Dzięki za szybką odpowiedź;)
majka527
Świeżak
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez MaZzI13 » 10 paź 2013, o 11:44

Witaj moja Bella też ma taki mały garb tak jak u psa Tomka, nawet byłem u wet ale powiedziała że to nic takiego. Na oko aż tak mocno tego nie widać dopiero gdy się głaska czuć górke i kręgosłup :)
MaZzI13
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Bella
Imię: Damian

Nieprzeczytany postprzez majka527 » 10 paź 2013, o 20:55

Ok udalo mi sie zrobic fotke Obrazek

Moze teraz uda sie Wam ocenic.

Dzieki!!
majka527
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 11 paź 2013, o 05:16

W tym miejscu to to raczej nie jest spowodowane nazbyt rozwiniętymi mięśniami ale pewności nie mam. Wiesz, internetowe diagnozy często nie są warte funta kłaków. Obmacaj pieska, jeśli wyczujesz tylko sierść i kręgosłup to wszystko będzie jasne. Dramatu jakiegoś nie ma. Sporo dzisiejszych owczarków ma grzbiet i nóżki pozostawiające sporo do życzenia, zamiast śmigać jak gepardy bujają się na boki niczym wańki-wstańki. :(
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez majka527 » 11 paź 2013, o 07:01

Wyczuwalny jest kręgosłup i sierść...

Jak będę u weterynarza dopytam się i dam znać;)

Dzięki za pomoc!
Miłego dnia życzę;)
majka527
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Joan » 11 paź 2013, o 07:28

http://jacentus.com/gallery/?p=1733

To są zdjęcia psów ze światówki w Norymberdze - prawie wszystkie mają niezłego garba. To się nazywa karpiowaty grzbiet (tu jest tzw. załamany), ale jak widać, ta wada we współczesnym eksterierze jest pożądana. Tak więc, nie martw się, piesek ma dopiero rok i nie ma wykształconego kłębu. Za rok będzie to trochę inaczej wyglądało, myślę , że lepiej ( bardziej normalnie), niż te wszystkie garby ze światówki.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez majka527 » 11 paź 2013, o 08:43

Faktycznie, większość na zdjęciach posiada owy ,,GARB''. Mam nadzieję,że jak do tego 3-roku życia nabierze tej męskości to i zniknie ten garbik.

Miłego Dnia życzę!
majka527
Świeżak

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje