Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Gdzie, co i po ile do BARF-u

Nieprzeczytany postprzez norineko » 28 lut 2014, o 18:15

A ja mam pytanie. Moja psica miała kiedyś problemy z trzustką i trawieniem tłuszczy, co prawda minęło, ale ja dmucham na zimne i bardzo starannie dobieram chudziuteńkie mięso.
Niestety koszty są już pomału dla mnie dość duże, dlatego szukam czegoś tańszego od żołądków kurzych (u nas 6,5 zł/kg) i serc wołowych - 10 zł/kg (niedawno oba psy miały sensacje więc nie wiem, czy powodem było to mięso czy jakaś zakaźna infekcja, ale to się zbiegło). Płuc w Poznaniu nie znalazłam. Wiem o sklepie z dziczyzną, ale hasło "konina" jest dla mnie nie do przejścia.
Ogólnie - chciałabym wiedzieć, czy ktoś z szanownego grona ma psa z niewydolnością trzustki i stosuje przy tym BARFA lub ewentualnie gdzie zaopatruje się w chude strawialne i tanie (!) mięsko? A gdyby to był może ktoś z Poznania to byłoby super!
Psica mogłaby jeść także jakieś chrzęści typu tchawica bo wiem, że dobrze znosi, ale nie wiem, gdzie toto zdobyć u nas :-( Kura nie bardzo, strasznie tłuste są kurczaki, pomijam, że nafaszerowane chemią. Mielone z tego co widzę też potwornie tłuste w sklepach. Nie wiem właśnie jak to jest z tym zamawianym z netu?
Ach, mogą być też ryby, ale coś ostatnio u nas flądry podrożały i też są po 10-13 zł/kg a ja bym chętnie coś tańszego przyjęła...

No to z jednego pytania zrobiło się 100 pytań do... :ooops:
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 61

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 13 mar 2014, o 13:31

Czy ktoś wie gdzie w Krakowie można dostać dziczyznę w rozsądnych cenach?
Ostatkiem sił bronimy się przed przejściem na sucha karmę :(
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 13 mar 2014, o 17:46

ja u nas kupiłam dzika badanego za 3 zł za ,kilo z tym ze był cały teraz mam 1/4 dzika i sarnine ale zula nie chce za chiny ludowe jak by ktos chciał i był w pobliżu .to ja chętnie się pozbęde za darmo
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez bura4 » 13 mar 2014, o 20:22

Wadera napisał(a):Czy ktoś wie gdzie w Krakowie można dostać dziczyznę w rozsądnych cenach?

Z Krakowa bliżej niż od nas do firmy Tytus w Opolu a tam masz dziczyznę w bardzo fajnych cenach.
bura4
Losowy avatar
Nowy forumowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Marta

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 13 mar 2014, o 20:35

Tak ,próbowałam brafa ale zula woli chrupki i dlatego moge odstąpić za darmo dzika sarnine ,no i mięso mielone wieprzowe bo my na chrupkach co jedynie to korpusy i gotowane serca zjada mi jeszcze z łaską
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 14 mar 2014, o 11:45

bura4 napisał(a):
Wadera napisał(a):Czy ktoś wie gdzie w Krakowie można dostać dziczyznę w rozsądnych cenach?

Z Krakowa bliżej niż od nas do firmy Tytus w Opolu a tam masz dziczyznę w bardzo fajnych cenach.

Do nich trzeba pojechać czy dowożą?
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez bura4 » 14 mar 2014, o 18:46

Trzeba jechać, to stacjonarna firma.
bura4
Losowy avatar
Nowy forumowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Marta

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 14 mar 2014, o 21:19

sylwia1231 napisał(a):Tak ,próbowałam brafa ale zula woli chrupki i dlatego moge odstąpić za darmo dzika sarnine ,no i mięso mielone wieprzowe bo my na chrupkach co jedynie to korpusy i gotowane serca zjada mi jeszcze z łaską

trzeba było nie dawać nic innego jak te korpusy i serca (ale surowe, gotowane to nie BARF) co najmniej przez miesiąc i dopiero potem stopniowo jej zwiększać ilość rodzajów mięsa. pies nauczony suchego czy gotowanego żarcia nie przestawi się ot tak na surowiznę, na to trzeba czasu.
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 14 mar 2014, o 21:35

Dzięki a dziczyznę mam bo mam znajomego leśnika ,i dzika mi podrzucił i sarne całą będę powoli wprowadzać do diety po kawałku ,tak jak radzisz
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 14 mar 2014, o 22:02

bura4 napisał(a):Trzeba jechać, to stacjonarna firma.

Dzięki za info, raczej nie dla mnie taka wyprawa :(
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje