Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Gdzie, co i po ile do BARF-u

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 14 mar 2014, o 22:32

sylwia1231 napisał(a):Dzięki a dziczyznę mam bo mam znajomego leśnika ,i dzika mi podrzucił i sarne całą będę powoli wprowadzać do diety po kawałku ,tak jak radzisz

na razie to lepiej to zamróź albo oddaj i dawaj suce tylko to, co chce jeść czyli te korpusy i serca. po miesiącu mniej więcej możesz zacząć jej dorzucać do tego inne rodzaje mięsa. i w międzyczasie żadnego dawania chrupek. w poradach dotyczących przejścia na BARF radzą, aby jeden dzień psa przegłodzić i dopiero wtedy dać mu surowe.
mój pies z początku też nie bardzo chciał surowiznę wcinać. korpusy indycze czy kości karkowe to zjadał, ale surowe mięso czy podroby? nie było szans. zgłodniał to z miną "kłuje mnie w zęby" zjadł małą porcję mięcha, z czasem zjadał więcej i teraz nauczył się, że surowe to jedzenie. nie poddawaj się, Twoja suka nie rozumie, ze surowizna jest dla niej milion razy lepsza niż te chrupki, a ze chrupki mają różne składniki dosmaczające to woli je wcinać. nawet jeśli teraz przez najbliższy czas miałaby zjeść o wiele mniej niż jej zalecana porcja to nic jej nie będzie, a patrząc długofalowo będzie to dla niej korzystniejsze. tylko Ty też musisz być przekonana w 100%, że robisz dobrze dla swojego psa karmiąc ją mięchem, a nie mieszanką konserwantowo-zbożowo-resztkową.
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 14 mar 2014, o 22:42

mięcho mam zamrożone 250 litrów zamrażalka wiesz ,wiem że to dla niej jaj lepsze ,surowe bo te chrupki to jak przez cedzak przelatują a dotuczyc jej nie mogę na nich za diabła a sama skóra i kości zula jest Jestem zdeterminowana i nie poddam się z tym surowym teraz za chiny ludowe tak choć te 3 kg zeby miała te 30kg przy 64 w klębie
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Piksel » 10 maja 2014, o 17:28

Czy ktoś zna jakąś ubojnię na śląsku?
Piksel
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Patrycja

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 18 cze 2014, o 10:33

Nie wiem, czy te pytanie już było, więc w razie czego przepraszam...

Czy wiecie może, czy w Białymstoku lub okolicach można kupić mięso dla psów w dobrej cenie? Lub może znacie jakieś dobre, sprawdzone strony internetowe, które sprzedają gotowe mięso, ale we w miarę dobrej jakości? [a nie np. mielone same kopyta czy uszy]
Nakasha
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 18 cze 2014, o 21:11

W zeszłym tygodniu zamówiłam w aspolu indyka z kością, cielęcinę z chrząstką (mielone) jestem zadowolona z jakości mięsa, moje psy jeszcze bardziej ;-) Mimo upału jaki wtedy panował, mięso dotarło zmrożone. Mają spory wybór, myślę, że ceny też nie przerażają, tutaj jest ich strona http://www.sklep.miesodlapsow.pl/
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
dor_cia
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Pochwały: 16

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 18 cze 2014, o 22:36

dor_cia, słyszałam bardzo negatywne opinie o tym sklepie.... podobno mielone to nie mięso a resztki i niektóre zwierzaki po tym chorują... na razie mam spis hurtowni, żeby kupować tusze/duże kawałki i samej porcjować...
Nakasha
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 19 cze 2014, o 11:00

Nakasha napisał(a):dor_cia, słyszałam bardzo negatywne opinie o tym sklepie.... podobno mielone to nie mięso a resztki i niektóre zwierzaki po tym chorują... na razie mam spis hurtowni, żeby kupować tusze/duże kawałki i samej porcjować...

Ja pierwszy raz zamówiłam w tym sklepie i widocznie miałam szczęście bo w "moich" paczkach było mięsko ;-) dokładnie takie jakie zamawiałam.
ObrazekObrazek
dor_cia
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Pochwały: 16

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 19 cze 2014, o 12:16

W Realu trafiają się porcje rosołowe z kaczki za 4zł/kg :yahoo:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Danek » 19 cze 2014, o 22:43

Piksel napisał(a):Czy ktoś zna jakąś ubojnię na śląsku?

zależy jaką ubojnię, jeśli drobiu to Twist w Radlinie
Danek
Losowy avatar
Nowy forumowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tina
Imię: Daniel

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 1 paź 2014, o 14:22

Wadera napisał(a):W Realu trafiają się porcje rosołowe z kaczki za 4zł/kg :yahoo:

No to mi się udało kupić w mięsnym szyje i porcje rosołowe z gęsiny za 1,99 za kg, oczywiście kupiłam ile mieli :-)
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Pochwały: 2

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje