Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Gdzie, co i po ile do BARF-u

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 1 paź 2014, o 14:24

Basia W napisał(a):
No to mi się udało kupić w mięsnym szyje i porcje rosołowe z gęsiny za 1,99 za kg, oczywiście kupiłam ile mieli :-)

Zdradzisz, w którym? :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 1 paź 2014, o 17:28

W Rarytasie na os. Hutniczym, niestety tylko raz widziałam, jak znowu trafię, to kupię i się podzielę :-)
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 1 paź 2014, o 22:58

U nas różne ciekawe części można dostać za darmo, ale też trzeba trafić. Ostatnio uraczono mnie cielęcą śledzioną - psica zjadła ze smakiem ;)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez kamilalala » 26 lut 2015, o 11:59

witam, ja zaopatruję się na hali targowej w Gdańsku u cudownej kobiety (mają swoją hodowlę zwierząt na Kaszubach) Zawsze kupuję u niej w mięso dla rodzinki ( święta, na obiad codzienny etc) jeśli mięso to tylko u niej - a w zamian, że jestem stałym klientem, sprzedaje mi mięso dla psa ( w zasadzie to dla ludzi) wołowo-cielęce, lub wołowo- baranie, jagnięce po 9 ZL ZA KG! na miejscu zmieli - kupuję ok 15-20 kg raz na jakiś czas, i mrożę mniejsze porcje. Myślę, że to dobra cena za takie mięsko :) Ludziom z trójmiasta serdecznie polecam!
kamilalala
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: AIDA (Aza)
Imię: Kamila

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 26 lut 2015, o 14:37

Dokładnie, wszelkie hale targowe są super.
Ludziom z Trójmiasta polecam również halę targową w Gdyni, tam też można kupić skarby nad skarbami-śledziony, płuca za grosze (jakieś 4 zł za kg), jedyna wada,to to,że trzeba samemu pokroić lub zemleć.
Gdynia jest na trasie mojej wędrówki codziennej, tam też oprócz podrobów kupuję ścinki mięs różnych (spokojnie można zrobić gulasz dla ludzi) za kilka złotych za kg, super wołowinka jest po 13-16 zł/kg.
Dla mojej potworry zaopatruję się też w osiedlowym samie. Rarytasów nad rarytasy mam do wyboru,a panie same mnie już wołają,że mają coś pysznego dla mojego psa :)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Sam-Abb » 27 paź 2015, o 15:24

Moja sucz jest też na BARFie i karmię ją żarełkiem z Primexu (te takie sypie, nie kostki), Mank a także zaopatruję się w przecenione mięcho/kości/ itp w sklepach/marketach/bazarach.
Obrazek
Obrazek
Sam-Abb
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Samantha
Imię: Ewelyna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez norineko » 27 paź 2015, o 16:26

Dla BARFujących z Poznania - sielanka - tanie mielonki, po kilka zl (od 2-5 chyba za kg, wołowina za 3 zł). Mielone jest bardzo grubo, są kawałki miesa, w wołowinie sporo warg. Tylko wrażliwcy mogą mieć problem psychiczny, na tym targowisku sprzedaje sie żywe zwierzęta - drób, króliki, ptaki ozdobne, gołębie, więksozść w fatalnych warunkach. I nadal są sprzedający szczenieta, pomimo kontroli i mandatów.
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 61

Nieprzeczytany postprzez Sam-Abb » 27 paź 2015, o 18:12

A ja mam jeszcze takie pytanka... Czy ktoś podaje psiakom karmionym BARFem gotowany ryż/kasze/makarony itp a do tego gotowane warzywa? Wiadomo czasem z obiadu zostanie to szkoda wywalić. Jakie ryby i w jakiej ilość podajecie, czy razem z mięsem czy osobno?

Edit:
Która karma będzie lepsza dla psa jako alternatywa podczas moich wyjazdów czy wspólnych wypraw - Brit Premium Sport czy Acana Sport & Agility?
Brit mamy wypróbowany i suczy smakuje :ok: , Acana jeszcze nie wypróbowana. Lepiej jest podać jeden mięsny drugi suchy posiłek czy po trochu z każdego zmieszać? Wiem, wiem nie należy mieszać mięsa z suchym, niestety czasem są sytuacje kiedy nie ma się dostępu do mięcha. :-(( :-((
Obrazek
Obrazek
Sam-Abb
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Samantha
Imię: Ewelyna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez norineko » 27 paź 2015, o 20:08

Ja chwilowo daję wszystko gotowane włącznie z mięsem. Surowe mięso i zbyt duża jego ilość rozwaliła mu wątrobę. To był pies z problemami trawiennymi w przeszłosci.
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 61

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje