Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Harringtons

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 10 wrz 2012, o 19:47

http://harringtons.pl/

Czy ktoś spotkał się z tą karmą? Dzisiaj nadziałam się na nią w Piotrze i Pawle - wzięłam 2kg opakowanie, bo skład jakoś strasznie nie najgorszy ale chciałam porównać w domu z Joserą... i chyba jednak festival jest o niebo lepsza...

Oto skład:
Harringtons Rich in Lamb & Rise - z cielęciną i ryżem: http://harringtons.pl/index.php/harringtons-lambarice.html
Kukurydza, mączka z mięsa cielęcego min. 14%,jęczmień, ryż min. 14%, mączka mięsna, wysłodki buraczane, tłuszcz drobiowy, substancje wspomagające trawienie, siemię lniane, minerały, wodorosty morskie 0,2% :roftl: , drożdże 0,1%, wyciąg cytrusowy 0,04%, i wyciąg z juki 0,01%.
Dodatki na 1kg
Witaminy A, D3, E.
Pierwiastki śladowe - których nie chce mi się przepisywać ;-)
Składniki analityczne:
Białko 21%, tłuszcz 10%, włókno surowe 3%, popiół surowy 8,5%, kwasy omega 6-1,6%, omega 3 - 0,4%.

Obrazek

Dla porównania Josera festival spisane z opakowania:
mączka drobiowa, kukurydza, ryż tłuszcz drobiowy, mączka kukurydziana, wysłodki buraczane, mączka z łososia 6,0%, skrobia ziemniaczana, białko drobiowe, suszona wątróbka, drożdże, hemoglobina w proszku, chlorek sodu, mączka z cykorii, chlorek potasu, mączka z małży.
Białko 26%, tłuszcz 16%, włókno surowe 3%, popiół surowy 6,5%, wapń 1,4%, fosfor 1%, sód 0,4%, magnez 0,10%
I dość sporo witamin...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Re: Harringtons

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 11 wrz 2012, o 06:26

Pierwsze słyszę. Skład ma słaby, kukurydza na pierwszym miejscu, nawet nie ma sensu czytać reszty składu. ;)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 11 wrz 2012, o 07:30

Myślałam że jak importowana z UK, cenowo jak Josera, to będzie podobna do pewnej josery optiness. A fakt taki że optiness jest bez tej kukurydzy. Ok to N dostanie ten worek jako nadprogramowe jedzonko ;).
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez ion » 11 wrz 2012, o 15:01

Jak w weekend potrzebowałem na gwałt kupić karmę, to też rozważałem tę karmę (no bo Piotr i Paweł przecież). Ale rzuciło mi się kilka rzeczy:
- Po pierwsze: jęczmień, ryż min. 14%, + kukurydza na 1 miejscu, więc zbóż jest min, 42%, a pewnie grubo ponad 50%.
- Po drugie: mięso tylko i wyłącznie w postaci mączki, tzn. we młynek wszystko (kości, tłuszcz, podroby itd.) i heja!
- Po trzecie i najważniejsze: To jest LAMB & RICE, czyli JAGNIĘCINA i ryż, a tymczasem w składzie jest....mączka cielęca... Bez komentarza.

Tak samo cenowo wychodzi BRIT,Josera, Hills, a mają więcej mięsa.
Pies to nie: człowiek, zabawka, dziecko, milusiński, maskotka.
Pies to żywe stworzenie.
Pies to po prostu, tylko i wyłącznie, bez wyjątku PIES !
ion
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Wirus
Imię: Michał
Pochwały: 3

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje