Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Hodowla Wilcze Stado - podejrzany miot.

Nieprzeczytany postprzez Joan » 26 mar 2012, 12:05

Owczarek Niemiecki Długowłosy

czarne szczenięta

Haco Wilcze Serce

Ojciec szczeniąt : Młodzieżowy Champion Polski ,Reproduktor HACO Wilcze Serceur. 02.07.2010 roku ,wybitne pochodzenie (elitarny rodowód) .

Wielokrotny medalista na wystawach wyłącznie oceny doskonałe ,na swoim koncie ma wiele wygranych wystaw .

Haco jest jedynym w Polsce owczarkiem niemieckim długowłosym czarnym ,który został Młodzieżowym Championem Polski.

Na ostatniej wystawie w Budach Michałowskich był pierwszy raz wystawiany w klasie pośredniej i zdobył pierwszy certyfikat na Championa Polski i zdobył tytuł Najlepszy Pies w Rasie.

Pies o całkowicie czarnym umaszczeniu ,dobra linia górna i dolna ,duża rasowa głowa ,głęboka klatka piersiowa ,piękny ruch.

Pies o zrównoważonym charakterze ,pewny siebie i odważny.

Rodzice szczeniąt są o całkowicie czarnym umaszczeniu.

Rodzice wolni od dysplazji HD A.

W miocie jest 5 szczeniąt 3 suczki i 2 pieski.

Szczeniaczki do odbioru w połowie maja.

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI.

KONTAKT

tel: 500-774-720

e-mail:

Szczenięta opuszczające naszą hodowlę są doskonale odchowane i z socjalizowane.

Do nowego domu idą z wyprawką ,rodowodem Polskiego Klubu Psa Rasowego i książeczką zdrowia.

Sprzedajemy tylko szczeniaczki z rodowodem.


Takie ogłoszenie jest na Allegro : http://allegro.pl/owczarek-niemiecki-dl ... 58905.html

Tylko z rodowodem… ???
Z tego, co jest mi wiadomo, psy się nie rozmnażają przez pączkowanie, a tu ani słowa o matce. Zainteresowała mnie PKPR-owska czarna suka hodowlana… Na zdjęciach zaś obok Haco widać Hanę sukę z hodowli zrzeszonej w KOS (czyli bez KRS, a to podobno wymóg do hodowlanki w PKPR*), urodzoną 8 marca 2011. Szczeniaki na świecie są, więc do rozrodu dopuszczono 10-miesięczną sukę ( w żadnej organizacji suka w tym wieku nie może być hodowlana, a badania na dysplazję robi się najwcześniej po ukończeniu roku ) i to wszystko pod patronatem PKPR, który prawdopodobnie wystawi rodowody o których mowa w ogłoszeniu…Młodocianą sukę do rozrodu (przy pierwszej cieczce) dopuściła osoba , co prawda młoda, ale organizująca wystawy w Olsztynie i sprawująca z ramienia PKPR rolę odpowiedzialnego w tym regionie za sprawy tejże organizacji. Chętnych na szczeniaki odsyła na stronę swojej hodowli „Wilcze Stado” i jako rodziców wskazuje swoje oba psy czyli Haco i Hanę (Nevadę Boss&Bursztyn).

Nic dziwnego że „gosiaczek9595” vel „wilczestado” nie wspomina w ogłoszeniu o matce. Matka szczeniąt w tym miesiącu skończyła dopiero rok. Czyżby zdrowie ukochanych „Haczyków” było jej aż tak obojętne? Nie wspominając o szczeniętach urodzonych przez nie w pełni rozwiniętą matkę. To, że suka przerosła psa, nie oznacza, że jest gotowa do rozrodu.

Cena szczeniąt sugeruje też, że są to szczenięta z planowej ciąży a nie wpadki.

Rodzice wolni od dysplazji… ? Kto wykluczył dysplazję u 10-ciomiesięcznej suki???

P.S. Na stronie hodowli nie ma daty urodzenia Hany czyli Nevady Boss&Bursztyn, natomiast można ją znaleźć tu:

http://luckydog.home.pl/viewtopic.php?t ... c&start=90

co zapewne też zostanie niebawem usunięte.
Ostatnio edytowano 27 mar 2012, 11:27 przez Tomek, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Post wydzielony z tematu http://forum.owczarkopedia.pl/haco-i-hana-czyli-dwupak-czarnuszkow-d-t1770.html Tomek
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 7
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Haco i Hana czyli dwupak czarnuszków :D

Nieprzeczytany postprzez Wolf » 26 mar 2012, 16:59

Widzę że Małgorzata jest na forum , pewno zaraz nam coś odpisze .
Wolf
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Wiek: 37
Lokalizacja: Małopolska
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:50

Re: Wilcze stado - miot.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 26 mar 2012, 20:00

Jak można dopuścić do rozrodu tak młodą sukę? :negatyw:3,5k zł za szczenię z tego skojarzenia, kpina. :roftl:
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 25
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Wilcze stado - miot.

Nieprzeczytany postprzez dariex » 26 mar 2012, 20:02

:nea:

http://smon.pl
dariex

Klubowicz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 33
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 11
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: Wilcze stado - miot.

Nieprzeczytany postprzez monika » 26 mar 2012, 20:07

A dobra, tu zostało to przeniesione. Ale Joan, temat zapodałaś. Gosiu czy to prawda, dopuściłś Hane?
"Człowiek i pies - idealny team"
monika
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Omen
Imię: Monika
Wiek: 31
Lokalizacja: Łódź
Dołączył(a): 10 sie 2011, 12:51

Re: Wilcze stado - miot.

Nieprzeczytany postprzez Dominika. » 26 mar 2012, 20:20

:-O:-O
dopuścić tak młodą sukę?! jak tak wgl można?? :mur:
a nawet jeśli był to przypadkowy miot, to brać tyle kasy?
no masakra jakaś po prostu... :-(
Dominika.
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Anu
Imię: Dominika
Wiek: 15
Lokalizacja: Kwidzyn
Dołączył(a): 16 sie 2011, 10:33

Re: Wilcze stado - miot.

Nieprzeczytany postprzez monika » 26 mar 2012, 20:23

I tu znalazłam, tylko cena troszkę inna
http://tablica.pl/oferta/owczarek-niemi ... l#ea45cae1
"Człowiek i pies - idealny team"
monika
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Omen
Imię: Monika
Wiek: 31
Lokalizacja: Łódź
Dołączył(a): 10 sie 2011, 12:51

Re: Wilcze stado - miot.

Nieprzeczytany postprzez Luna » 26 mar 2012, 20:36

Moim zdaniem nie powinniśmy jakoś prześladować, bo co to da? Pogderamy sobie, coś się zmieni? Chyba nie.
Wydaje mi się, ze dużo lepiej byłoby gdyby Gosia - wilczestado sama się wypowiedziała na ten temat. Bo jeśli to rzeczywiście była wpadka, to trudno, stało się. Ale jakoś trzeba z tej sytuacji wybrnąć.
Nie mam pojęcia na jakich zasadach w PKPR psy otrzymują uprawnienia hodowlane... ale jeśli nie zostały one wypełnione, to w zasadzie czemu mówimy o rodowodach dla szczeniaków z tej pary? Wydaje mi się, że w tej sytuacji najlepszym wyjściem byłoby po prostu sprostowanie tu, na innych forach czy allegro tego co napisałaś, bo to jest zwykłe oszustwo. Tak przynajmniej mi się wydaje. Co do rodowodów szczeniąt - to jeśli zdarzy się tak, że psy je dostaną, to mnie od razu nasuwa się odpowiedź na pytanie dlaczego psy z naszych rodzimych polskich hodowli mają słabe zdrowie, wady genetyczne itp. - taki rodowód dla szczeniaka z tej pary rodzicielskiej, jest otwartą drogą do kontynuacji rozmnażania może się zdarzyć nie do końca zdrowych szczeniąt, a psom z tego miotu znów może się zdarzyć taka "wpadka" i tak np. przez kilka pokoleń, szemrane szczeniaki będą miały rodowody i będą w pełni rasowymi psami..?
Obawiam się, ze nie rozumiem tego wszystkiego :ooops:
"Jest Twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, Twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem.
Będzie Twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Luna
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Wiek: 15
Pochwały: 7
Dołączył(a): 09 kwi 2011, 14:29

Re: Wilcze stado - miot.

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 27 mar 2012, 10:40

Z tego co wiem, miot jest nieplanowany, po prostu psów nie dopilnowano. Nie popieram tego, ale tak jak pisze Luna - może poczekajmy aż sama Gosia się wypowie i jesli będzie miała ochotę wyjaśni jak się to stało, że młoda Hana zaszła w ciążę i urodziła te szczeniaki. Wg mnie nie powinna obrać aż tyle pieniędzy za pieski.
Jesteśmy w szoku, ale ja bym komentarze pozostawiła do wyjaśnienia sprawy bo nie wiadomo tak na prawdę jak to wszystko wyglądało.
Kiria
Avatar użytkownika
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zulus
Wiek: 23
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 08 lis 2011, 10:13

Re: Wilcze stado - miot.

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 27 mar 2012, 11:21

Ekipa moderatorska czeka tydzień (licząc od daty zamieszczenia postu przez Joan) na wypowiedź forumowiczki Wilczestado dotyczącą zarzutów. Brak wyjaśnień będzie dla nas oznaczać, że doszło do świadomego pokrycia młodej suki w celu zarobkowym na co wskazuje kwota w ogłoszeniach - użytkowniczka zostanie usunięta z forum.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 25
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post