Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Hodowla Wilcze Stado - podejrzany miot.

Postprzez Joan » 30 mar 2012, 13:37

Żeby i tutaj był komplet wypowiedzi naświetlających sprawę przedrukuję z "owczarka", post Kasi (czarnewilki):

"Przestańcie Nieśmiały Zaraz zaczną szeptać w kręgach PKPR że robię sobie reklamę na krzywdzie tej biednej dziewczyny. Bo przecież ona dla mnie konkurencją jest.Cwaniaczek A tak naprawdę to nie odzywałabym się gdyby nie cała ta historia biednego Haco z marca ubiegłego roku i tego nieszczęsnego zdjęcia RTG jego stawów, które ponoć źle zrobione nie nadawało się do oceny (wg opinii dwóch lekarzy). Lekarz z którym ja to zdjęcie konsultowałam, był innego zdania. Mam psa dysplastycznego i wiem jak wyglądają chore stawy (tu dodam tylko że jedna z członkiń komisji d/s etyki hodowlanej w trakcie naszej korespondencji była wielce oburzona moją interpretacją - prywatną- i dopytywała mnie o ukończenie studiów weterynaryjnychZażenowany, a opinię lekarza specjalisty - mojego lekarza- uznała za nic nie warty bełkot bo przecież zdjęcie było źle zrobione...). Zdjęć do porównania mam od ch* i trochę. Chorych stawów i zdrowych. Śledzę postęp choroby i nie chce mi się wierzyć, że z tego co widziałam w marcu ubiegłego roku, nawet dzięki wielu godzinom pływania i podawania chondroprotektorów (o czym informuje właścicielka psa) biodra wykształciły się idealnie! Poza tym zastanawia mnie, dlaczego nazwisko osoby opisującej te stawy jest tak pilnie strzeżone... Hmm. I to mnie tak bulwersuje. W marcu strach - co to będzie dalej a kilka miesięcy później kolejne RTG stawów i nagle okazuje się że wynik jest HD-A.Hmm Zaklęty krąg. Ale wiem na 100% kto tego zdjęcia NIE opisał. Cwaniaczek.
Wbrew pozorom mnie ten pies ani ziębi ani grzeje. Jeśli rzeczywiście ma idealne stawy - życzę właścicielce wiele małych czarnych kuleczek i radości z pożytecznego wkładu w rozwój rasy. Jasne, nikt nie ma obowiązku ujawniania publicznie zdjęć prześwietlenia stawów swojego repa, choć powiem wam, że na stronach niemieckich hodowli oprócz rodowodów można obejrzeć zdjęcia z prześwietleń psa lub suki hodowlanej. Wówczas nie ma dyskusji, każdy zainteresowany ewentualnym kryciem ma wgląd do tej dokumentacji. Żadna tajemnica. I powiem jeszcze że nie wszystkie psy w tamtejszych hodowlach mają stawy "frei" czyli odpowiednik naszego HD-A.

Sprawa przycichła jak wyżej Lisica napisała. Wątek został tymczasowo zamknięty. Ogłoszenie z allegro zniknęło - jak przeczytałam - zostało usunięte przez administratora Zszokowany a to znaczy że ktoś zgłosił naruszenie zasad. Oklaski Liczą na to, że ci, którym ta sprawa kolcem w oku ochłoną, odpuszczą, zapomną... "
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 7
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Hodowla Wilcze Stado - podejrzany miot.

Postprzez Aga i N » 30 mar 2012, 16:56

Kłamstwo ma krótkie nogi... a chciwość może doprowadzić do piekła...
także jeśli ktoś zakupi takiego szczyla za 2,5koła, pojawi się u niego tfu tfu dysplazja bo kupił pieseczka na wygląd nie sprawdzając rzetelności osoby sprzedającej może wpaść w niezłe szambo...
z drugiej strony, jeśli osoba sprzedająca trafi na typowego polskiego chama we fraku który odpowiednio będzie drążyć temat, może mieć kłopoty...
Im więcej przebywam z ludźmi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Obowiązkowa BIBLIA każdego posiadacza owczarka :) : http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 19
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Hodowla Wilcze Stado - podejrzany miot.

Postprzez madzik999 » 31 mar 2012, 09:36

Ja pierniczę. przecież to jest jakieś chore. Ja, jako zwykła miłośniczka psów, która zna jedynie teorię hodowli, jestem oburzona zachowaniem związku i komisji ds. etyki. Dopuszczono za młodą sunię, okey, może i to była wpadka. Ale to się może zdarzyc osobom które nie mają zielonego pojęcia o psach, a nawet jeżeli nie było tej dziewczyny to nie jest żadne usprawiedliwienie. A jeszcze ta sprawa ze stawami Haco... po prostu wstyd!
Adoptując psa ratujesz świat. Cały jeden psi świat.
madzik999
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Angua
Imię: Magdalena
Wiek: 23
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 8
Dołączył(a): 18 wrz 2011, 17:05

Re: Hodowla Wilcze Stado - podejrzany miot.

Postprzez Tomek » 06 kwi 2012, 20:35

Tomek napisał(a):Ekipa moderatorska czeka tydzień (licząc od daty zamieszczenia postu przez Joan) na wypowiedź forumowiczki Wilczestado dotyczącą zarzutów. Brak wyjaśnień będzie dla nas oznaczać, że doszło do świadomego pokrycia młodej suki w celu zarobkowym na co wskazuje kwota w ogłoszeniach - użytkowniczka zostanie usunięta z forum.


Z kilkudniowym opóźnieniem zbanowałem dożywotnio użytkowniczkę wilczestado.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 25
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Hodowla Wilcze Stado - podejrzany miot.

Postprzez mój pies » 07 kwi 2012, 08:50

Słuszna decyzja.
Obrazek
Obrazek
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Hodowla Wilcze Stado - podejrzany miot.

Postprzez Tomek » 16 kwi 2012, 12:19

Uwaga, okazja: http://tablica.pl/oferta/owczarek-niemi ... l#f6c606df :diabeł:
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 25
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Hodowla Wilcze Stado - podejrzany miot.

Postprzez agrafka » 16 kwi 2012, 12:29

:przerażenie:
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Szyszka
Lokalizacja: katowice
Pochwały: 8
Dołączył(a): 13 lut 2011, 16:04

Re: Hodowla Wilcze Stado - podejrzany miot.

Postprzez Tomek » 03 maja 2012, 12:46

Na życzenie byłej forumowiczki Wilczestado wklejam skan karty badania radiologicznego (prześwietlenie stawu biodrowego Haco):
Obrazek
Wynik HD-A.

Link do aukcji.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 25
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Hodowla Wilcze Stado - podejrzany miot.

Postprzez madzik999 » 03 maja 2012, 13:05

To ja poproszę jeszcze takie dla Matki. A nie... zaraz, prześwietlenie robi się w wieku 12 miesięcy. A młoda matka w dniu krycia miała ile? :diabeł:

Z resztą tak mnie zastanawia jedno... jak to w sumie wygląda ze strony formalnej? Skoro Hana była taka młodziutka to chyba nie miała papierów suni hodowlanej, nie? Za młoda na prześwietlenie stawów, za młoda na wystawy w grupie dojrzałych psów... No chyba, że się mylę?
Adoptując psa ratujesz świat. Cały jeden psi świat.
madzik999
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Angua
Imię: Magdalena
Wiek: 23
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 8
Dołączył(a): 18 wrz 2011, 17:05

Re: Hodowla Wilcze Stado - podejrzany miot.

Postprzez Tomek » 03 maja 2012, 13:57

Nie miała uprawnień w momencie krycia, więc szczenięta nie powinny dostać rodowodów. Powinny za to zostać wydane za darmo, ewentualnie za zwrot kosztów wyżywienia, opieki weterynaryjnej za tzw. "co łaska". Ale w PKPR najwyraźniej wszystko jest możliwe.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 25
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post