Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Postprzez MarzenaG » 05 lip 2012, 12:40

Dla mnie akceptowalna cena za użytka (mnie inne nie interesują :-)) o interesujących mnie cechach/predyspozycjach to do 3000 zł. Oczywiście, piszę tu o samej cenie zakupu, a nie o kosztach okołozakupowych.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Avatar użytkownika
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 49
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 51
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 13:01

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Postprzez gochadrozdek » 05 lip 2012, 19:15

Tomek napisał(a): Gosia, w Czechach czy na Słowacji to i za 200 euro bez problemu znajdziesz. Szczeniaczków za 1000 euro tam jeszcze nie widziałem, w Niemczech czy w innych krajach na zachód od naszej granicy to i owszem.


Tomku nie pisałam o cenach z Czech, tylko poza granicami Polski. Mamy trochę więcej sąsiadów, jak zauważyłeś - Niemcy, jak pisałam - Rosja.
Za 200 euro w Czechach nie znalazłam żadnej znanej i dobrej hodowli owczarka. Piszesz o takich rzeczach jakie i nawet u nas w Polsce są. Kupisz szczeniaka owczarka z rodowodem ZK za 800zł i bez problemu kupisz za 3000zł. Kwestia, którą hodowlę wybierzesz.
www.zrudzkiejwatahy.pl

Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Lokalizacja: ŁÓDŹ :)
Pochwały: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Postprzez martam111 » 06 lip 2012, 11:51

Śmieszne jest to, że czasami owczarka z rodowodem FCI można kupić taniej niż owczarka z hodowli, gdzie wystawiają rodowody w tzw. klubach owczarka niemieckiego. My kupiliśmy naszą Zarę z hodowli wpisanej do Związku Kynologicznego z 1500zł, a w hodowli zrzeszonej z klubem owczarka niemieckiego chcieli za psa 3100zł. Czym się kierują??? Nie wiem...
martam111
Losowy avatar

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Postprzez Tomek » 10 lip 2012, 06:04

martam111 napisał(a):Śmieszne jest to, że czasami owczarka z rodowodem FCI można kupić taniej niż owczarka z hodowli, gdzie wystawiają rodowody w tzw. klubach owczarka niemieckiego. My kupiliśmy naszą Zarę z hodowli wpisanej do Związku Kynologicznego z 1500zł, a w hodowli zrzeszonej z klubem owczarka niemieckiego chcieli za psa 3100zł. Czym się kierują??? Nie wiem...

No właśnie między innymi dlatego powstał ten temat. Od czasu do czasu przeglądam sobie oferty sprzedaży szczeniąt ponieważ jestem ciekawy czy użytki stają się coraz bardziej popularne i łatwiej dostępne. No i często jest tak, że szczenię z hodowli zarejestrowanej w jakimś małym klubie kosztuje 3500-4500zł, pytam się skąd taka cena? Żeby to chociaż było jakieś wybitne skojarzenie z zagranicznego krycia, a zazwyczaj rzeczywistość jest taka że hodowca pokrył sukę własnym psem, czyli po najmniejszej linii oporu :nea:i szuka jelenia.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Postprzez MarzenaG » 10 lip 2012, 07:08

Sprawa jest prosta: towar kosztuje zawsze dokładnie tyle, ile kupujący jest gotów za niego zapłacić. Podstawowe prawo rynku :lool:.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Avatar użytkownika
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 49
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 51
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 13:01

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Postprzez martam111 » 10 lip 2012, 12:40

Jest dokładnie tak, jak Tomek mówi. Przeważnie suki są łączone z tymi samymi psami rok w rok- bo przecież jak raz "wyszły" ładne szczeniaki, to dlatego nie miałby "wyjść" drugi raz, itd..
Jak szukalismy hodowli natrafiłam na pewną panią i owa "hodowczyni" powiedziała, że już od 8 lat zapładnia tą samą sukę jednym samcem. Ona ustawia poziom ceny od ilości szczeniaków w miocie. W jednym czasie urodziły dwie suki: jedna miała 8 małych- cena 2500/szt, druga miała 5- cena 3100/szt.
A w tej hodowli, gdzie kupilismy naszą sunię, właścicielka jechała specjalnie do Niemiec (bo tam był odpowiedni kandydat na ojca) z dwoma sukami i za zapłodnienie każdej płaciła 1000 Euro!
martam111
Losowy avatar

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Postprzez gochadrozdek » 10 lip 2012, 13:42

http://owczarek-niemiecki.ipnet.pl/foru ... aecadeef13 szósty post od góry.
Tomku nie wiem, czy widziałeś tą ofertę na allegro.
Urodził się kłak to była próba sprzedania za ... http://archiwumallegro.com.pl/owczarek+ ... 13861.html
Pozostałe szczenięta ... http://archiwumallegro.com.pl/owczarek+ ... 13857.html
Jak nie szły, to już starsze szczenię można było kupić za ... http://allegro.pl/show_item.php?item=2434483917
A ja mam mieszane uczucia co do wybitnego pochodzenia szczeniąt.
Tatuś i owszem niczego sobie, ale o mamusi niewiele słychać, niewiele widać.
Ale jak Marzena napisała, to cenę ustala popyt i tyle.
www.zrudzkiejwatahy.pl

Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Lokalizacja: ŁÓDŹ :)
Pochwały: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Postprzez saacrum » 25 lip 2012, 20:19

Moi rodzice byli w stanie zapłacić do 2000zł za psa :)co prawda X kosztował mniej, ale warty swej ceny był i jest :lool:
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 22
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Postprzez xxxkaluniaxxx » 26 lip 2012, 16:44

Za ONa byłabym skłonna zapłacić do 2000zł :-)
z rodzicami miałam trochę ciężko, dla nich jeszcze 2lata temu było, im taniej tym lepiej idealnie poniżej 1000zł :nea:ale na dzień dzisiejszy max dla nich to 1200-1500zł :-)Myślę w razie gdy znajdę idealnego malucha ukręcę ich na troszkę więcej :roftl:no ale wszystko będzie zależeć od tego ile pójdzie na dom i na samochód dla mnie :-)
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Postprzez Szpak » 26 lip 2012, 18:17

A ja się ciągle nad tym zastanawiam. Bo to zależy od bardzo wielu czynników. Moja wydolność finansowa to jedno, a pochodzenie szczyla to drugie. No i zależy czego oczekuje się od kupowanego psa. Jeżeli miałby to być pies typowo domowy - im mniej tym lepiej. Jeżeli chciałabym wystawiać, trenować ew. coś w tym stylu, szukałabym sprawdzając nie tylko rodziców, ale też w miarę możliwości potomstwo - no i tu należałoby zapłacić o wiele więcej. Ile? W zależności od przeznaczenia 1000-2000zł. Rozpiętość spora, ale myślę, że rozsądna.
Szpak
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Lokalizacja: PL
Pochwały: 13
Dołączył(a): 20 lip 2012, 08:35

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post