Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 27 lip 2012, 10:59

Dla mnie wygórowane są ceny 2500 za klaka po kłakach typu mocny pigment, mocna budowa i ładnie się prezentuje na posesji w dzielnicy willowej ;).... Podczas gdy ON'ka zgodnego ze wzorcem można nabyć spokojnie do max 2tys...

Dla mnie wybór był oczywisty... Nie dopłacam do czegoś co jest modne a niepraktyczne. A na uzytka z krwi i kości nie mam umiejętności, no chyba że jakiś "lajtowy" egzemplarz :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Nieprzeczytany postprzez makowecki » 11 lis 2013, 00:20

Ludzie różnie myślą i dojrzewają do pewnych decyzji z czasem ja swoja onke kupiłem za 1000zł bo miał to byc typowy kanapowiec, ale sprawa wymknęła się z pod kontroli i zaczęły się szkolenia wystawy itp.Teraz gdybym kupował psa to tylko użytkowego, mimo że nie jestem majętny to niezawachał bym się wydac i 3000zł
makowecki
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Klara
Imię: Mariusz
Wiek: 32
Lokalizacja: Pleszew
Pochwały: 1
Dołączył(a): 03 lis 2013, 23:53

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Nieprzeczytany postprzez Carlos1982 » 11 lis 2013, 11:39

Jak dla mnie ceny powyżej 2,5 tyś to absurd. Do 2 tyś - jeżeli kogoś na to stać. ja osobiście zgodzę się z przedmówcami niektórymi, że cena do 1,5 tyś jest ok. To zależy jeszcze co kto oczekuje i jakie ma plany z psem związane. Moja suczka kosztowała mnie 1tyś i jestem zadowolony - jest zdrowa, wolna od dysplazji stawowej i nic mi więcej nie potrzeba - psiak ma być moim przyjacielem a ja jego i to jest najważniejsze. Wspólne spacery, bieganie, zabawa, przytulanie - od jakiegoś czasu na razie sam przygotowuje się do frisbee - Sheila jak już skończy 1,5 roku. Także podsumowując wszystko zależy od oczekiwań przyszłego właściciela i jego portfela.
Carlos1982
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sheila
Imię: Łukasz
Wiek: 35
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Pochwały: 1
Dołączył(a): 05 maja 2013, 09:54

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Nieprzeczytany postprzez dorplant » 17 lis 2013, 12:21

"Jak dla mnie ceny powyżej 2,5 tyś to absurd. Do 2 tyś - jeżeli kogoś na to stać. ja osobiście zgodzę się z przedmówcami niektórymi, że cena do 1,5 tyś jest ok."

Hmm... ludzie płacą i 3 tyś za "kupę futra",czy też piękny (pojęcie względne) wygląd, a nie widzą celowości (rzadko kto widzi) zapłacić tyle za super charakter. Smutne. :negatyw:

Pochwały przyznane za posta: 2
http://www.dorplant.pl/
https://www.facebook.com/Dorplant?ref=hl
https://www.facebook.com/dorota.stawicka.3
dorplant
Avatar użytkownika
Szkoleniowiec
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sauron i Tigra
Imię: Dorota
Pochwały: 4
Dołączył(a): 20 cze 2011, 11:47

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 17 lis 2013, 14:48

Moja cena z onka to góra 1,5 zł choć nie wiem czy mam onka czy donka bo rodzice to onki Bax Rodiaz i Gama Rodiaz krutkowłose a Zula raczej jak długowłosa wyglada :nea:
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Wiek: 41
Lokalizacja: k-pomorskie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 20 sty 2012, 20:20

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 17 lis 2013, 15:55

dorplant napisał(a):Hmm... ludzie płacą i 3 tyś za "kupę futra",czy też piękny (pojęcie względne) wygląd, a nie widzą celowości (rzadko kto widzi) zapłacić tyle za super charakter. Smutne. :negatyw:

Bo niestety jedna na 10 osób,które kupują owczarka ma pojęcie o rasie,a nie tylko wie jak wygląda.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Wiek: 35
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 14
Dołączył(a): 01 cze 2012, 21:57

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 17 lis 2013, 18:43

Jak zawsze to rynek dyktuje "warunki". Znajduje się ktoś kto zapłaci 1,5 tys.zl, znajduje się ktoś kto zapłaci 3 tys. za wygląd, znajduje się ktoś kto zapłaci 2,8 tys.zl za charakter i znajduje się ktoś kto zapłaci 4 tys. za charakter i wygląd. Takie życie :-)Kwestia, jak już wcześniej napisano, portfela i potrzeb. :-)
www.zrudzkiejwatahy.pl

Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Lokalizacja: ŁÓDŹ :)
Pochwały: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 17 lis 2013, 20:48

Hmmmm... ale jak można opisać potrzebę na psa, który kosztuje 3 tysiące, bo ma po prostu długi włos???

Powiem szczerze... miałam kiedyś do czynienia z osobą, która chciała kupić coś (ale nie psa) "ąę", a nie miała bladego pojęcia o tejże kategorii zakupu. Obróciła się na pięcie z fochem, kiedy uświadomiłam jej, że ma pusto w główce. A wcale a wcale nie było mi jej żal, tudzież nie było mi przykro z tego powodu, że złapała foszka. Wręcz przeciwnie - ubaw z niej mam do dzisiaj jak sobie ją przypomnę. :akuku:
Po prostu: NIE WSZYSTKO ZŁOTO - CO SIĘ ŚWIECI.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 32
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 17 lis 2013, 21:26

To się zgadza ,mój kuzyn kupił sucz ,długowłosą za 2800 zł i tylko po to ,aby zarobić na szczeniakach uprawnień nie robił hodowlanych .Tłumaczyłam prosiłam żeby nie dopuszczał suczki i nic to nie dało ,do mojego domu już wstępy niema .
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Wiek: 41
Lokalizacja: k-pomorskie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 20 sty 2012, 20:20

Re: Ile powinien kosztować ON? Ile jesteście skłonni zapłaci

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 18 lis 2013, 11:37

Aga i N napisał(a):Hmmmm... ale jak można opisać potrzebę na psa, który kosztuje 3 tysiące, bo ma po prostu długi włos???

Powiem szczerze... miałam kiedyś do czynienia z osobą, która chciała kupić coś (ale nie psa) "ąę", a nie miała bladego pojęcia o tejże kategorii zakupu. Obróciła się na pięcie z fochem, kiedy uświadomiłam jej, że ma pusto w główce. A wcale a wcale nie było mi jej żal, tudzież nie było mi przykro z tego powodu, że złapała foszka. Wręcz przeciwnie - ubaw z niej mam do dzisiaj jak sobie ją przypomnę. :akuku:
Po prostu: NIE WSZYSTKO ZŁOTO - CO SIĘ ŚWIECI.


Aga jesteś trochę niekonsekwentna. :-)
W różnych tematach piszesz, że powinny być (oczywiście to mój skrót myślowy) "mieszane" geny. Tego za darmo się nie da zrobić. Niskim nakładem też nie. Chcąc to zrobić hodowcy decydują się na krycia poza granicami kraju, czy też na sprowadzanie psów, suk czy też szczeniąt. Tam niestety kosztuje to w euro. Krycie użytkowym Ängsbackens ROSSO kosztowało 1000 euro. Dla zagranicznych hodowców cena 800-1200 za szczeniaka, czy 2500-4000 euro za dorosłego psa jest ceną "normalną". Bo oni zarabiają w euro. My przeliczamy to na złotówki i faktycznie ta cena jest wysoka. Oczywiście są też tańsze psy czy szczeniaki, ale jeżeli kupujesz w hodowlach czeskich, słowackich to taniej niż 600 euro raczej z dobrego skojarzenia nie kupisz, wręcz rzadko kiedy, a w niemieckich to cena 800 euro to jest cena najniższa w hodowlach, gdzie z psami się pracuje. Najczęściej ta cena oscyluje w granicach 1000-1200 euro. I jeszcze dochodzi warunek, że hodowca musi cię zaakceptować jako nabywcę swojego szczeniaka. Wielu z nich w ogóle się nie reklamuje, bo ich szczenięta nim się urodzą są już zarezerwowane. Zanim nawet zapiszą cię na listę oczekujących to nie wystarczy e-mail, często odbywa się rozmowa telefoniczna, podczas której jeszcze raz cię sprawdzają i ewentualnie potwierdzają bądź nie, że jesteś "godny"
mieć od nich szczenię. Itd.
Myślę, że mogą to potwierdzić osoby, które nabywały poza granicami swoje użytkowe owczarki, szczególnie z Niemiec.
Z Rosji szczeniak czarnego owczarka z linii eksterierowej to cena zaczyna się od 1000 euro.
Aaaaaaaaaaa i tu zasadniczo nie ma różnicy czy kupujesz psa z długim czy krótkim włosem i wszystko to dotyczy hodowli FCI.
To tak ogólnie odnośnie cen owczarków z tzw. importu.
Cena oscylująca w granicach 3 tysięcy zł w naszych realiach, czyli na polskim rynku, to dla mnie wygórowana cena, ale jak już pisałam to rynek decyduje. Chcą ludzie zapłacić 3 tysiące za szczeniaka to niech sobie płacą, ich portfel. Za te pieniądze to raczej już bym się pokusiła dołożyć trochę i sprowadzić psa z dobrej, zagranicznej hodowli. Ot i tyle.
www.zrudzkiejwatahy.pl

Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Lokalizacja: ŁÓDŹ :)
Pochwały: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post