Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Jaki powinien mieć kojec ON

Nieprzeczytany postprzez bednar » 03 sty 2013, 19:25

Witam,
Zdecydowaliśmy się z żoną na ON i chcielibyśmy mu zamówić kojec. Zastanawiamy się czy wystarczy 2mx2m czy może lepiej 3m x 2m oczywiście będzie wyprowadzany 3 razy dziennie i a wieczorem luźno biegał po działce.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Pozdrawiam :on:
bednar
Losowy avatar

Re: JAKI POWINIEN MIEĆ KOJEC ON

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 03 sty 2013, 19:41

Na wstępie chcę zaznaczyć, że jestem zdeklarowanym przeciwnikiem "kojcowania", z psem spędzającym czas w kojcu, wyprowadzanym tylko na spacery i puszczanym samopas nigdy nie nawiążesz tak bliskiej więzi jak z tym przebywającym głównie w domu.
Jeśli jednak nie można inaczej to uważam, że dla tak dużego psa jak ON 6m2 to absolutne minimum (zwłaszcza, że od powierzchni kojca trzeba jeszcze odjąć powierzchnię budy, która dla psa tych gabarytów też mała być nie może).

Autor postu otrzymał pochwałę
reinevan
Losowy avatar

Re: JAKI POWINIEN MIEĆ KOJEC ON

Nieprzeczytany postprzez berghorn » 03 sty 2013, 20:29

3 na 2 jest ok , z tym że pies nie powinien tam cały czas siedziec
ja mam 6,5 m szeroki , i 2,5 m głeboki przedzielony na pół i były tam 2 psy, ale cały dzien i tak biegały na zewnątrz , albo na spacerze albo na wybiegu , w kojcach tylko spały w nocy
teraz mam 1 sukę więc ma cały kojec dla siebie
berghorn
Losowy avatar
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Jacek
Wiek: 49
Lokalizacja: Dolnośląskie
Pochwały: 2
Dołączył(a): 27 kwi 2012, 20:51

Re: JAKI POWINIEN MIEĆ KOJEC ON

Nieprzeczytany postprzez katiii1014 » 06 sty 2013, 21:53

bednar napisał(a):Witam,
Zdecydowaliśmy się z żoną na ON i chcielibyśmy mu zamówić kojec. Zastanawiamy się czy wystarczy 2mx2m czy może lepiej 3m x 2m oczywiście będzie wyprowadzany 3 razy dziennie i a wieczorem luźno biegał po działce.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Pozdrawiam :on:

Napewno lepszy bedzie wiekszy ;)Pamiętaj o dużej ciepłej budzie ;)
katiii1014
Losowy avatar

Re: JAKI POWINIEN MIEĆ KOJEC ON

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 06 sty 2013, 23:15

oczywiście, ze ten większy;)
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 28
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 11
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: JAKI POWINIEN MIEĆ KOJEC ON

Nieprzeczytany postprzez bednar » 07 sty 2013, 21:09

Już zamówiliśmy kojec. Niestety nie mam warunków na większy niż 2m x 3m. Dziękuję wszystkim za porady, ale nawet jak mierzyliśmy wspólnie to 2m x 2m wychodził malutki, a mimo że on będzie wypuszczony przez cały dzień to michy będą w kojcu. Tak jak każdy z nas lubi mieć dużo miejsca, tak i taki psiak pewnie też wolałby 2m x 3m i taki będzie miał :):on:
bednar
Losowy avatar

Re: JAKI POWINIEN MIEĆ KOJEC ON

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 07 sty 2013, 22:04

Ale pamiętaj, że dla onka dużo ważniejsze jest nie to, ile ma m2 tylko ile czasu i jak spędza z człowiekiem. Nawet i ten 2 x 2 m może być, jeżeli będziesz 3 - 4 godziny dziennie coś z psem robił. Ty robił a nie pies biegał samopas po działce. A co robić to poszukaj po forum i poczytaj przede wszystkim to:
literatura-godna-polecenia-t542.html
Choćbyś zrobił kojec 20 x 30 m a wyprowadzał psa tylko 3 x dziennie na siku to owczarek będzie cierpiał i "dziczał"

Pochwały przyznane za posta: 2
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Avatar użytkownika
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Wiek: 66
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 24
Dołączył(a): 14 lut 2011, 12:56

Re: JAKI POWINIEN MIEĆ KOJEC ON

Nieprzeczytany postprzez bednar » 07 sty 2013, 22:20

Bez obaw, będziemy się starali poświęcić mu dużo czasu, nauczyć go paru sztuczek. Poza tym komendy na gesty typu: klepnięcie w nogę (do nogi), ruch głową (biegnij), tak jak są szkolone ON w wojsku. Poza tym mam z takimi styczność, ponieważ sam jestem żołnierzem :):on:
bednar
Losowy avatar

Re: Jaki powinien mieć kojec ON

Nieprzeczytany postprzez malio12 » 14 wrz 2015, 09:37

Kiedy zamawiałem kojec dla swojego psa w firmie Zylajek, to obsługa była na tyle miła, że sami doradzili mi jakie wymiary kojca będą odpowiednie dla mojego psa. :)
malio12
Losowy avatar
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Mariusz
Wiek: 38
Lokalizacja: Kraków
Dołączył(a): 14 wrz 2015, 09:34

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post