Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Instynkt pasienia :)

Nieprzeczytany postprzez Agnieszka » 27 kwi 2011, o 14:53

Aga i N napisał(a): w IPO jest element kiedy pies jest odlozony na "waruj" i jak pozorant zaczyna biec to sam musi go dorwac... moze jest to zachowanie psow "lupowych"?

Kurka no...chyba bardziej to, niż: chodź pikusiu pobawmy się, nic ci nie zrobię :lool:
Agnieszka
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 27 kwi 2011, o 15:50

Mamy takiego boksera na osiedlu ktory sie tak kladzie, ale podobno z tym bokserem nawet mily labrador mial sprzeczke. To samo mial N z tym bokserem, byla mega super zabawa ile my sie z nich nasmialismy ale do pewnego dnia... bo zaczeli dzikie odglosy wydawac i wiedzac o tym ze z labkiem sie pozarl zapielam psa i nigdy wiecej juz sie nie pogonili.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 27 kwi 2011, o 20:55

Balto nie pasl ludzi ani zwierzat, bo pasl pilke. Max tez nie ma sklonnosci. Ale mielismy onke, ktora sklonnosci miala olbrzymie - potrafila popychac kogos przednimi lapami, zeby sie nie rozlazil na boki :lol: I bardzo pilnujaca przybytku i domostwa byla. Nigdy nie miala sklonnosci do ucieczek ani wycieczek, bo przeciez pilnowala domu od swojej strony siatki :lol:
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 7 kwi 2012, o 10:45

Hej, moja Aria niesamowicie gryzie kostki, nie wiem jak temu zaradzić, kiedyś postanowiłam sprawdzić gdzie mnie zaprowadzi jak pójdę do salonu. jak tylko moja jedna noga postanie w korytarzu Aria łapie mnie za nogawkę i przednimi łapami owinie się w około nogi, jak się zatrzymam to przestaje trzymać łapami ale ciągnie mnie za nogawkę do kuchni na swój kocyk albo na ogród, albo z ogrodu do domu. nie wiem czy to instynkt pasienia czy nie ale chciałabym się dowiedzieć jak ja tego oduczyć bo nie stać mnie na częste kupowanie nowych spodni a poza tym Aria ma strasznie ostre ząbki i moje kostki wyglądają strasznie. Podpowiedzcie coś, proszę.
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Nieprzeczytany postprzez Asiata » 7 kwi 2012, o 11:27

Gera wszystkich znajomych z którymi idziemy na spacer chce zaganiać w stado. Jak ktoś idzie pierwszy przed grupą to staje mu w poprzek na drodze, że ma czekać na resztę.
Najbardziej jednak pilnuje dzieci. Jak syn bawi się na podwórku to potrafi w oknie siedzieć i go pilnować.
Jak pojechaliśmy na wakacje do domku wolno stojącego i wszyscy się jej rozeszli w inną stronę, to dopiero była tragedia. Schudła od ciągłego biegania i sprawdzania gdzie kto jest. Nigdy nam nie uciekła i bardzo się pilnuje.
Wszystkich chce mieć na widoku, w nocy co jakiś czas wstaje i łazi po mieszkaniu i sprawdza czy wszyscy jesteśmy. Nie raz się zdarzyło, że budzę się a tu nade mną taki żuraw (mamy niskie łóżka)
Asiata
Nowy forumowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Raela Adorator
Imię: Asia

Nieprzeczytany postprzez Kilche » 7 kwi 2012, o 14:05

A może ktoś z Was próbował kiedyś z ONkiem paść na serio, z owcami? Mój wprawdzie nie wykazuje żadnych skłonności pastersko-zaganiających, ale jestem ciekawa jakby to wyglądało, o ile w ogóle jakoś by to wyglądało. Nie orientuje się, ale czy owczarki niemieckie pasły kiedyś "zawodowo"? Skądś ten instykt musi pochodzić, szczególnie że jesteśmy w sekcji psów pasterskich. Może ktoś bardziej doświadczony mógłby coś skrobnąć na ten temat? ;)
Kilche
Losowy avatar

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Ahrefs i 0 gości

Opcje