Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Re: Interwencja w TVN 5 lutego

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 6 lut 2015, o 16:09

Przeprowadzający kontrole nie są pracownikami - to działacze, nic poza wykluczeniem ze Związku im nie grozi.
Gdyby naprawdę ludziom zależalo na dobrostanie psów, należałoby zabronić masowej produkcji klatkowej. Wszędzie, we wszystkich rasach, we wszystkich organizacjach.
Masowa hodowla klatkowa może także oznaczać "tylko" niedorozwój psychiczny szczeniąt, ale często też dożywotnie więzienie dorosłych zwierząt. Jakie życie mają suki, zamykane w klatkach zaraz po uzyskaniu uprawnień hodowlanych? Klatka, ewentualnie chwila wybiegu w tym samym miejscu przed klatką. Czasem od święta wystawa i bieganie na dławiku zaciśniętym wysoko pod glowa, żeby się zwierzątko tak ladnie prezentowało. A nastepny etap zwierzęcego piekla to takie "hodowle" jak ta z interwencji.

Nie mogę pojąć, że są ludzie, którzy chętniej kupują jajka od kur z wolnego wybiegu, ale jednocześnie nie przeszkadza im kupno szczeniaka od dożywotnio uwięzionej w klatce suki.

Zofia

PS ciekawe czy ta lekarka będzie jeszcze miała chętnych klientów.
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 6 lut 2015, o 19:21

Działacze, nie pracownicy - dziekuję za zwrócenie uwagi.
Z tym co Pani pisze, zgadzam się w 100%. Zmiany są z pewnością potrzebne.
No ale to tak jak z tymi jajkami. To konsumenci mają największą moc aby wymóc zmiany, ten bat, o którym Pani często pisze. A żeby to skutecznie robić muszą być przede wszystkim doinformowani.
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Yaro » 7 lut 2015, o 18:25

Obejrzałem właśnie ten reportaż brak mi słów.
I feel the need - the need for speed
ObrazekObrazek
Yaro
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nico
Imię: Jarek
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez sylvan » 8 lut 2015, o 23:50

http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/ho ... 57195.html - cytat z artykułu "Ja jako rzecznik łódzkiej izby wszczynam postępowanie w stosunku do lekarza, który jest członkiem Łódzkiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Będziemy wyciągać konsekwencje. - dodaje Jarosław Rześny, Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Łódzkiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej." i drugi " Ja nie widzę możliwości współpracy z panią doktor. Ze swojej strony będziemy prowadzić zbiórkę dla tych zwierząt i Fundacji VIVA! - tłumaczy Jaromir Młynarski, lekarz weterynarii, właściciel kliniki "Bernard". "
sylvan
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: Ciapek [*]
Imię: Sylwia

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 9 lut 2015, o 00:50

No i dobrze! Teraz tylko trzeba ich przypilnować, żeby nie skończyło się na słowach.
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez andykan » 9 lut 2015, o 17:32

Zofia napisał(a):Masowa hodowla klatkowa może także oznaczać "tylko" niedorozwój psychiczny szczeniąt, ale często też dożywotnie więzienie dorosłych zwierząt. Jakie życie mają suki, zamykane w klatkach zaraz po uzyskaniu uprawnień hodowlanych? Klatka, ewentualnie chwila wybiegu w tym samym miejscu przed klatką. Czasem od święta wystawa i bieganie na dławiku zaciśniętym wysoko pod glowa, żeby się zwierzątko tak ladnie prezentowało. A nastepny etap zwierzęcego piekla to takie "hodowle" jak ta z interwencji.

Zofia

Czy lobby "hodowców" nie może wpłynąć na wewnętrzne przepisy np. regulaminy hodowlane? Czy w przypadku Klubu Owczarka Niemieckiego jest trudno wyrywkowo sprawdzać hodowle pod kątem warunków w jakich żyją psy (suki)? Czy w przypadku owczarków (w końcu to cesarska rasa) nie można wprowadzić certyfikacji hodowli poprzez określenie metrażu a później kontrolę kojców i wybiegów (dla każdej rasy takie przepisy uwzględniające predyspozycje psów powinny istnieć)? I na koniec pytanie: czy ZKWP i KON maja na względzie dobro rasy? A ja osobiście przeprowadził bym testy psychologiczne które miały by potwierdzić , że dany hodowca jest miłośnikiem psów, kocha psy (może najpierw czy kocha ludzi albo biblijnie czy kocha bliźniego swego jak siebie samego)?
Mój pies jest kanapowcem. W oczach hodowców to baaardzo niedobrze, nawet twierdzą, że spsułem psa. Ich psy mają kojce!!!!! :mur:
andykan
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Key vel Bono
Imię: Andrzej
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 9 lut 2015, o 21:23

Andrzej masz rację a znajć mi kogoś co kocha bliżniego swego jak siebie samego ? Ludzie są nastawieni na zysk nie ważne jakim kosztem bo to tylko środek do osiągnięcia celu.A masowe hodowle powinny być zabronione bo im więcej tym gorsze warunki lub ich brak .Przyśłość to małe domowe hodowle 1 ,2 suczki i tyle
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez grizzly » 9 lut 2015, o 22:19

Przy dwoch sukach hodować psy można hobbystycznie, a nie zawodowo, bo przyzwoitej kasy, coś mi się wydaje, z takiej hodowli nie będzie. A co do zmiany podejścia lobby "hodowcow"...Oni nic wielce zmieniać nie będą, bo mało jest chętnych, zeby strzelać sobie w kolano.
W dzisiejszych czasach każdy chce ciąć koszty...Nawet , okazuje się, kosztem cierpienia.
grizzly
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: grzegorz

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 10 lut 2015, o 08:40

andykan napisał(a):Mój pies jest kanapowcem. W oczach hodowców to baaardzo niedobrze, nawet twierdzą, że spsułem psa. Ich psy mają kojce!!!!! :mur:

Moje psy nie mają kojców :-P .

ZKwP i KON mogą wymyślać różne kryteria hodowlane i dobrostanu zwierząt. Mogą. Tylko jeszcze muszą być ludzie, którzy SPOŁECZNIE, BEZ WYNAGRODZENIA, POŚWIĘCAJĄC SWÓJ CZAS będą przeprowadzać kontrole. A z tym jest kiepsko :-( . Większość członków/hodowców wymaga na zasadzie "płacę to mi się należy". Ale żeby przyjechać co tydzień do Związku, popracować, wypełnić papiery, zrobić statystyki, pojechać tu i ówdzie, to już niekoniecznie. A za dojazd do hodowli na kontrolę pasowałoby zwrócić choćby koszty benzyny.

I proszę mnie źle nie zrozumieć - ja jestem absolutnie za kontrolami hodowli (które zresztą od afery z yorkami są przeprowadzane). Namawiam więc i zapraszam do działania w strukturach Związku :-) .
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Jeanette » 10 lut 2015, o 09:21

Z tego co wiem, w oddziale podlaskim ZKwP nie stronią od odbierania miotów w swojej siedzibie. Moja koleżanka miała dwa mioty i za każdym razem woziła szczeniaki do oddziału. Powątpiewam, czy w pozostałych przypadkach jest inaczej.
Co do pracy na rzecz Związku może nie powinnam się wypowiadać, bo składkę zapłaciłam raz i był to raz ostatni. Nie miałabym jednak ochoty pracować społecznie na rzecz stowarzyszenia, które od własnych członków ciągnie ciężkie pieniądze. Ja wiem, że organizacja wystawy kosztuje, wydanie metryk czy rodowodu takoż, ale wpłacać kupę forsy i jeszcze pracować społecznie? Nie chciałoby mi się, naprawdę.
Tak wiem, jestem okropna - ale nie lubię tej organizacji.
Jeanette
Początkujący owczarkarz
Imię: Aneta
Pochwały: 1

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje