Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Jak długo podawaliscie witaminy??

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 30 paź 2012, 20:30

Witam, zastanawiam jak długo powinno się podawac witaminy psu?? Czy przez całe życie, tylko odpowiednie?
Kolejną sprawą jest dawkowanie. Jeżeli pies je codziennie suchą karmę dobrej jakości z kompletem witamin, do tego gotowane 2-3 razy w tyg i coś surowego prawie codziennie , to czy podawać pełną dawkę podaną na opakowaniu?
Tanorja
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Wiek: 20
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 05 lip 2012, 20:42

Re: Jak długo podawaliscie witaminy??

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 30 paź 2012, 20:31

ja od początku podaje can-vit, ale tylko 1/4 dawki :)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 22
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Jak długo podawaliscie witaminy??

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 30 paź 2012, 20:34

saacrum napisał(a):ja od początku podaje can-vit, ale tylko 1/4 dawki :)

Też podaję can-vit, ale pełną dawkę. Czasami zdarza mi się ,że dzień, ewentualnie dwa pominę :nea:
Tanorja
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Wiek: 20
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 05 lip 2012, 20:42

Re: Jak długo podawaliscie witaminy??

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 31 paź 2012, 18:25

Do karmy Purina Pro Plan Large Athletic, podawałam dodatkowo tylko wapń, zgodnie z zaleceniem weterynarza (łyżeczkę dziennie).
Obecnie, odkąd skończyła mniej więcej rok jest na świeżym jedzeniu, zamiennie suche (rzadziej) i nie podajemy nic. Kilka razy w tygodniu
3 tabletki chlorelli, to wszystko. Dodam, ze Tora jest pod stała kontrolą jednego weterynarza.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Jak długo podawaliscie witaminy??

Nieprzeczytany postprzez Joan » 31 paź 2012, 19:09

Tylko w przypadku karmienia mięsem należy podawać wapń, w postaci węglanu a nie fosforanu. Najlepsze są zmielone skorupki od jajka. Zawierają 80-kilka procent węglanu wapnia, oraz śladowe ilości innych ważnych minerałów. Nadmierna podaż wapnia w okresie wzrostu prowadzi do zbyt szybkiej mineralizacji kości, która może skończyć się nawet dysplazją. Główna wartość odżywcza karmy, to właśnie syntetyczne witaminy, a tych nadmiar jest szkodliwy.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 54
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Jak długo podawaliscie witaminy??

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 31 paź 2012, 20:11

Z tym jak widać bywa różnie, bo Tora pomimo karmienia sucha karmą miała za mało wapnia, co wyszło z badań. Dlatego musiała dodatkowo dostawać wapń (węglan), fosforu miała dosyć. Gdy z badań wyszło, że sytuacja wapniowa jest ustabilizowana na właściwym poziomie, podaż została skończona.
Nadmiar wapnia jest szkodliwy i na kości i na inne organy np.płuca
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Jak długo podawaliscie witaminy??

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 31 paź 2012, 21:43

mój pies napisał(a):Z tym jak widać bywa różnie, bo Tora pomimo karmienia sucha karmą miała za mało wapnia, co wyszło z badań. Dlatego musiała dodatkowo dostawać wapń (węglan), fosforu miała dosyć. Gdy z badań wyszło, że sytuacja wapniowa jest ustabilizowana na właściwym poziomie, podaż została skończona.
Nadmiar wapnia jest szkodliwy i na kości i na inne organy np.płuca

U nas też tak było.

-- 31 paź 2012, o 21:46 --

Joan napisał(a):Tylko w przypadku karmienia mięsem należy podawać wapń, w postaci węglanu a nie fosforanu. Najlepsze są zmielone skorupki od jajka. Zawierają 80-kilka procent węglanu wapnia, oraz śladowe ilości innych ważnych minerałów. Nadmierna podaż wapnia w okresie wzrostu prowadzi do zbyt szybkiej mineralizacji kości, która może skończyć się nawet dysplazją. Główna wartość odżywcza karmy, to właśnie syntetyczne witaminy, a tych nadmiar jest szkodliwy.

Póki co nie karmię jej tylko mięsem, zacznę jak trochę podrośnie(teraz ma 7mc) Ostatnio miala niedobór wapnia, teraz nic nie wskazuje ani na to ani na niedobór. Może zmniejszę dawkę??
Tanorja
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Wiek: 20
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 05 lip 2012, 20:42

Re: Jak długo podawaliscie witaminy??

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 02 lis 2012, 14:03

Samym mięsem nie karmi się psa, bo mięso w czystej postaci nie zapewni psu wszystkich składników odżywczych.
A co do obecnego karmienia, według tego co wiem o d naszego weta, do 8 miesiąca życia psa, małe jest prawdopodobieństwo przedawkowania wapnia. Potem juz można odstawić, jeżeli wszystkie zęby są już wymienione i pies wolniej rośnie.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Jak długo podawaliscie witaminy??

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 02 lis 2012, 15:01

My podawaliśmy preparat na stawy do czasu operacji Zulusa. Później lekarz (ten, który go operował) powiedział, że albo preparat na stawy albo karma z chondroityną, glukozaminą. Wybraliśmy karmę bo i tak ją musi jeść - normalne. Każda karma, którą dostaje zawiera wyżej wymienione składniki. Żadnych dodatkowych witamin nie stosujemy.
Kiria
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zulus
Wiek: 28
Lokalizacja: Śląsk
Dołączył(a): 08 lis 2011, 10:13

Re: Jak długo podawaliscie witaminy??

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 02 lis 2012, 15:30

Sama zastanawiam się jak długo dawać dodatkowo witaminki i w jakiej ilości?
Młody ma 6 miesięcy, wszystkie zęby na swoim miejscu(niektóre jeszcze rosną, ale są :))
Dostaje karmę z dodatkami na stawy( chondroityna, glukozamina), procentowo to jakaś 0.1 % jednego i drugiego w objętości składników pokarmowych.
Zapobiegawczo dostaje 1/3 dawki dziennej fosforanu wapnia.
Wprawdzie wet nie stwierdził nieprawidłowości w "dowapnianiu" psa, ale ja i tak mam wątpliwości.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post