Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Inne psie sporty np. agility, frisbee, dogtrekking, bikejoring czy psie zaprzęgi.

Re: Jak nakłonić psa do łapania frisbee?

Nieprzeczytany postprzez Viva » 30 maja 2014, o 22:07

Zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie chcę z abią robić czegość zawaansowanego. żadnych flipów itp. ale tylko trochę wyskoków , sztuczki itp :) szarpanie wychodzi nam jako-tako kiedy ma piłkę w pysku a nie wydam jej jeszze komendy "daj" to mogę ją całą na tej piłce podnosić, robić wiatraki itp. ale szarpakami szarpiemy sie w domu , kiedy ma ochote... może przejdziemy na PW?? mogłabys mi powiedziec jak doszłaśdotego ,że Luna szarpie sie wszystkim i wszędzie? :-)
Tylko pies kocha Cię bardziej niż siebie samego
Miłego dnia! :)
Viva
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: York: Abia
Imię: Jagoda
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 30 maja 2014, o 22:41

Spróbuj też właśnie tych rollerów:
https://www.youtube.com/watch?v=cw9ceGx_-aA

Jak coś od psa ucieka po ziemi, to też często włącza się instynkt pogoni... może taki krążek na początek go bardziej zafascynuje :)
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez Viva » 31 maja 2014, o 07:29

Nanami napisał(a):Spróbuj też właśnie tych rollerów:
https://www.youtube.com/watch?v=cw9ceGx_-aA

Jak coś od psa ucieka po ziemi, to też często włącza się instynkt pogoni... może taki krążek na początek go bardziej zafascynuje :)

spróbuję :lool:
Viva
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 1 lip 2014, o 12:15

A ja nie wiem, jak nauczyć Nemo łapania dysku w locie... uwielbia frisbee, jest mega nakręcony, itp. Ale gdy rzucam, to biegnie za dyskiem, czeka aż dysk upadnie i dopiero wtedy go bierze... Gdy ja dysk trzymam wysoko i daję komendę "hop", to Nemo skacze i łapie dysk, ale jak wypuszczę dysk z ręki, nawet na krótki rzut, to nie skacze za nim, tylko czeka aż upadnie na ziemię. ;)
Nakasha
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 2 lip 2014, o 18:14

Najpierw próbuj podawać psu dysk z ręki - trzymaj ją wysoko, by po niego wyskoczył. Biegnij z dyskiem i trzymaj go na wysokości klatki piersiowej. Wydaj psu komendę, na skok, na złapanie - zależnie jaką macie. Jak załapie wyskakiwanie z podawanego dysku, to potem lekko mu go wyrzucaj. na pewno za pierwszym, drugim razem nie wyjdzie, bo pies wyskoczy za wcześnie, ale spokojnie - ogarnie to.
Ale za nim puścisz psa na samotne łowy po dysk, doskonal technikę skoku i bezpieczne lądowanie.
Jak pies nauczy się już skakać po podawany dysk, zrób mu stojącego wysokiego overa - 2:26 https://www.youtube.com/watch?v=gXNAIPmPH7k ( dla porównania masz też frisbujacego bordera, który albo połamie sobie kręgosłup albo łapy przy takiej technice skoku ;) )Zmuszasz psa do wybicia sie z tylnych łap i do bezpiecznego wylądowania na cztery łapy. Nie zdziw się jak będziesz mieć całą nogę posiniaczoną, bo pewnie zahaczy cie tylnymi łapami z milion razy, zanim machnie rozumiem, by podnieść zadek do góry :lool:
Jak masz jeszcze jakieś pytanie, to pytaj śmiało.
Maansa
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Santa
Imię: Marta

Nieprzeczytany postprzez anita » 2 lip 2014, o 20:33

później żeby podnieść zadek do góry to zanim sama to skoordynujesz to poproś kogoś aby trzymał hula hop na linii skoku najpierw bardzo nisko, pies raz czy drugi zahaczy nogami tylnymi ale potem się nauczy :-)
anita
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 2 lip 2014, o 22:03

Te ćwiczenia z hula hop to badziewne trochę. Pies słabo czuje uderzenie od kawałka miękkiego plastiku, a uderzenie o ciało przewodnika od razu czuje, tym bardziej, ze człowiek też wydaje jęki, co daje do zrozumienia psu, że źle zrobił. A po drugie, nasza noga jest bardziej widoczną ibardziej stabilną przeszkodą dla psa, niż 2 centymetry drążek ;)
Maansa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Santa
Imię: Marta

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 3 lip 2014, o 10:41

Maansa, WOW!!! Ale pięknie ćwiczą! :serce:

Dziękuję za rady, wypróbujemy. :)
Nakasha
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 4 lip 2014, o 23:47

Viva napisał(a):Problem polega na tym ,że Abii w ogóle nie interesuje frisbee... a co dopiero by je lapać. Moze to za sprawą tego ,że wcześniejsze frisbee było za duże teraz zamówiłam mniejsze frisbee ale jestem pewna ,że abii nie będzie to interesowało. Więc jak ją nakłonić? Jak wy nauczyliście tego swoje psy? ;-)

I co udało się?
U nas gdy Kafka nie chce czymś się bawić wołam kogoś z rodziny i przerzucamy się zabawką. Nigdy nie wytrzymała tego, że tak świetnie się bawimy BEZ NIEJ :roftl:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Viva » 5 lip 2014, o 09:21

Wadera napisał(a):
Viva napisał(a):Problem polega na tym ,że Abii w ogóle nie interesuje frisbee... a co dopiero by je lapać. Moze to za sprawą tego ,że wcześniejsze frisbee było za duże teraz zamówiłam mniejsze frisbee ale jestem pewna ,że abii nie będzie to interesowało. Więc jak ją nakłonić? Jak wy nauczyliście tego swoje psy? ;-)

I co udało się?
U nas gdy Kafka nie chce czymś się bawić wołam kogoś z rodziny i przerzucamy się zabawką. Nigdy nie wytrzymała tego, że tak świetnie się bawimy BEZ NIEJ :roftl:

No nie... probowałam wszystkiego zamieniałam w trakcie zabawy piłke na frisbee itp. zero.. ignorwała frisbee nie rzucałam jej tylko próbowałam zachęcić ją do niego... latałam z dyskiem i się cieszyłam - zero reakcji. Ale tak czy siak Abia nie będzie mogla "bawić" się we frisbee. Jeszcze wczoraj kulała na przednią łape, normalnie nie było by to takie niepokojące gdyby nie fakt ,że zaczęła kulec kiedy dzień wczesniej pare razy nieźle podskoczyła po piłkę. Pojadę w poniediałek do weta ale raczej frisbee sobie odpuścimy... :( szkoda ,że nie wyszlo dziękuje wam bardzo za rady :ok:
Viva
Owczarkarz

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje