Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Jak przyśpieszyć psa w zmianach pozycji?

Nieprzeczytany postprzez Dominika. » 31 sty 2012, o 21:25

hej

więc tak, zaczęłam z Anulem trenować obedience, wszystko super,ok, ładnie się skupia, coraz lepiej chodzi przy nodze ale... w zmianach pozycji (tzn. stój-siad-waruj-siad-waruj-stój itp..) jest strasznie wolny i nie mam zielonego pojęcia jak mogę go przyśpieszyć.. macie może jakieś sposoby?

z góry dzięki ;-)
pozdrawiam
Dominika.
Losowy avatar
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Anu
Imię: Dominika

Re: jak przyśpieszyć psa w zmianach pozycji

Nieprzeczytany postprzez dariex » 31 sty 2012, o 22:25

Oglądając Wasze filmiki to zdaje sie,ze Anu jest niczym błyskawica,wiec nie wiem czy nie przesadzasz ;)
Bierz także poprawkę,ze ONki bedą trochę mniej "błyskawiczne" w porównaniu np do belgów malinois.Jesli oglądałaś filmiki z obedience z maliniakami,to po prostu weź głęboki wdech,bo jak sądzę nasze owczary niemieckie nigdy tak szybkie nie będą - po prostu :)
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Dominika. » 31 sty 2012, o 22:34

akurat nie naoglądałam się filmików z szybkimi psami, a owczarki również mogą robić to szybciej, może nie tak jak maliniaki, ale szybciej niż Anu. :-)
Mój pies może i jest szybki jak mam smaczek i pomacham mu nim nad głową, gdy mam zabawkę, a pies jest trochę dalej robi to strasznie wolno, jakby w zwolnionym tempie. :lool: czyli np. waruj, mówię leżeć no i on robi takie coś siada-robi waruj do połowy i dopiero jak powiem drugi raz waruj, zrobi do końca i właśnie nie wiem jak zrobić, aby robił waruj od razu :)

ja wiem na co stać mojego psa, i nie chcę go zamęczać, niech nikt sobie tak nie myśli! :) Nie chcę go do niczego zmuszać, ani nie chcę nim zaspokajać jakiś chorych ambicji, co to, to nie ;-)

-- 31 sty 2012, o 22:39 --

już znalazłam odpowiedź, proszę o zamknięcie tematu.

wyklikamy sobie ;-)
Dominika.
Losowy avatar
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 31 sty 2012, o 22:54

Tematu nie zamkniemy, żebyś mogła opowiadać nam tutaj o Waszych postępach. Przecież ktoś kiedyś też będzie szukał pomocy w tej kwestii i Twoje rady i wnioski będą bezcenne. :)
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Dominika. » 31 sty 2012, o 23:15

ok ;-)

właśnie przed chwilą kilkaliśmy sobie na smaczki i brzydal od razu zmieniał pozycje, zobaczymy jutro jak będzie na dworze ;-)
Dominika.
Losowy avatar
Owczarkarz

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje