Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Jak szybko wyjść z biegunki?

Nieprzeczytany postprzez MAŁAMI » 12 lut 2014, o 12:54

Witam, od 1,5 tygodnia zamieszkała z nami piękna sunia owczarka niemieckiego długowłosego, mała obecnie ma 3,5 miesiąca ogólnie ma się dobrze tylko niestety troszkę chyba z mojej winy narobiłam jej problemów z brzuchem. W hodowli była karmiona karmą Josera podobno z surową wołowiną , w wyprawce dostaliśmy worek tej karmy i przez pierwsze dni była na tej karmie -wszystko było ok piękne kupki :) , jak karma dobiegała końca zakupiłam Magnusson Junior i dawałam jej zmieszaną z Joserą. W sobotę dostała już samą karmę Magnusson , którą średnio chętnie jadła ale jadła i tak przez weekend jadła to , dostawała w formie smaków (przy nauce komend) gotowaną wołowinę i skrawki surowej ale sparzonej piersi z kurczaka, do tego dojadła kotlety drobiowe po dzieciach , a rano w niedzielę dostała jeszcze makaron razowy z gotowanymi nóżkami z kurczaka i z warzywami z rosołu wszystko to wzbogacone rosołem. W poniedziałek zaczęło się .........., przyszłam do niej w trakcie pracy a w kuchni była jedna kupa. Podałam jej nifuroksazyt nie było kupy przez popołudnie, noc i rano, do jedzenia ponownie dostała makaron z mięsem wymieszany z karmą, do tego na smaczki gotowane kawałki wołowiny). Przyszłam do niej w trakcie pracy i znowu rewelacja w kuchni, znowu nifuroksazyt , potem kupa na polu w miarę -konsystencji takiej papki, potem niestety znowu porobiła się w domu i potem znowu - już bardziej wodnisto z domieszką śluzu. Zrobiłam jej od popołudnia do dzisiaj rana głodówkę, rano podałam sam ryż z marchewką , teraz w południe dostała ryż z marchewką z dodatkiem kurczaka, dostała też nifuroksazyt. Póki co kupy nie było, pytanie co mogło jej najbardziej zaszkodzić, czy surowe mięso drobiowe, czy karma, czy gotowana wołowina, czy kotlety czy makaron z kurczakiem ????? Wczoraj jadła tylko karmę a biegunka była dalej , czy w dalszym ciągu po weekendowym jedzeniu?? czy to może być już trawiona karma i na nią źle reaguje, jak długo pies trawi dany pokarm ???? Jak długo trzymać ją tylko na ryżu kurczaku i marchewce?????? Od czego zacząć rozszerzanie diety żeby nie było taki "przyjemności"?
MAŁAMI
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kiara
Imię: Agata

Re: Jak szybko wyjść z biegunki ?????????

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 12 lut 2014, o 13:05

Z tego co czytam pies ma nawrzucane do miski jak do śmietnika, trochę suchego, trochę gotowanego, trochę resztek ze stołu. Są psy, które jedzą śmieci i nic im nie jest, a są psy o wrażliwych żołądkach, które na samą zmianę karmy (firmy) reagują biegunką.
Zdecyduj się albo na karmienie suchym, albo na gotowane jedzenie, albo na surowiznę. Nie mieszaj tego, a już na pewno nie w jednym posiłku. Suche dłużej się trawi niż gotowane, a na pewno dłużej niż surowizna.
Obrazek Obrazek
Carmella
Kociara, która zeszła na psy
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 12 lut 2014, o 13:25

Justyna ma całkowitą rację. Nie można psu mieszać gotowanego, z surowym i suchym. Nie psu, który ma wrażliwy układ pokarmowy, bo to wywołuje "rewolucje". Psu wbrew pozorom nie powinno się zbytnio urozmaicać posiłków.

Póki jest biegunka dobrze podać rozgotowany ryż, z gotowaną marchewką i gotowanym np. indykiem - u nas to działało + pectovit.

Jeśli chcecie przejść na suche, to wybierzcie coś z jagnięciną albo rybą, jeśli chcecie przejść na surowe ( BARF), to koniecznie poczytajcie w necie o zasadach takiego żywienia.

My z Arią mieliśmy biegunkowe przeprawy do 4 mca jej życia. Miała podejrzenie zapalenia trzustki. Na szczeście wystarczyło dobrać odpowiednią karmę. W naszym przypadku bez zbóż i kurczaka. Od tamtej pory wszystko jest ok. Zero biegunek, qpki twarde i max 2 x dziennie.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 12 lut 2014, o 13:54

Ojej jak przeczytałam jak namieszałaś to ojeej :przerażenie: przede wszystkim ustabilizuj jedzenie :-)
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez MAŁAMI » 12 lut 2014, o 14:03

no wiem, aż mi głupio, nie myślałam, że tak się skończy, powiedzmy że uda się i jej przejdzie po diecie ryżowo -marchewkowo -drobiowej , ile czasu trzymać ją na takim jedzeniu ?, Jak wprowadzać od nowa suchą karmę ?, samej pewnie się nie będzie chciała chwycić, jak widzę jej radość na gotowane jedzenie to aż żal mi dawać jej karmę .
MAŁAMI
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Kiara
Imię: Agata

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 12 lut 2014, o 14:14

Kilka dni podawaj to co teraz, a potem stopniowo wprowadzaj nowe produkty i to po trochę, nie od razu cała porcja. Z karmy bym zrezygnowała całkiem, ale tu już sami musicie zadecydować...
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 12 lut 2014, o 14:15

3,5 miesięczne szczenię szybko się odwadnia i jeśli biegunka utrzymuje się dłużej niż 2 dni, to należy się udać do weta. Być może zmiana karmy to tylko zbieg okoliczności albo po prostu jeszcze pogorszył biegunkę, a ma ona zupełnie inne podłoże - np. chorobowe. Przy niektórzych biegunkach nie wolno podawać leków osłabiających perystaltyke jelit. Ja dla pewności udałabym się do weta ze szczeniakiem.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 12 lut 2014, o 16:26

Psom nie powinno się podawać leków typu stoperan.To absolutna ostateczność.
W sytuacji niejasnej najbezpieczniej podać węgiel, taki z apteki.
Spowolni przechodzenie kupki przez jelita,a dodatkowo wchłonie ewentualne toksyny.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Re: Jak szybko wyjść z biegunki?

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 12 lut 2014, o 18:40

Nam też weterynarz zabronił dawać jakichkolwiek leków na biegunkę. Nie dajemy wtedy nic do jedzenia, tylko wodę przez cały dzień i częste wyjścia na dwór co by mógł się oczyścić. Następnego dnia rano jeśli nadal jest rozwolnienie to do weta. Najczęściej jednak nic nie ma i wtedy dostaje trochę jeść :)
Z obserwacji naszych dwóch psów (poprzedniego i obecnego) to biegunka może przyjść z różnych powodów. Baremu po makaronie lała się woda, a z kolei Bruno nie lubi jak mu dać zbyt dużo gotowanego kurczaka bo jest przyzwyczajony do suchego. Zauważyłem też, że u szczeniaków dużo łatwiej o biegunki (jak to u dzieci ;)) więc trzeba uważać i nie dawać wszystkiego na raz :)
Ja bym nie kombinował tylko poszedł do weterynarza.
Trzeba się też zdecydować co do sposobu karmienia bo takie zmiany też nie wpływają dobrze na psinkę :)
ObrazekObrazek
Kalten
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Hubert

Re: Jak szybko wyjść z biegunki?

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 12 lut 2014, o 19:47

Ja się nie dziwie że maluch biegunki dostał :nea: To w końcu dzieciak delikatny żołądek ma :-P
Kala od początku dostawała oprócz karmy resztki ze stołu ale delikatnie a nie z grubej rury :D ze szczylkami jak z dziećmi przecież dziecku nie daje się od razu pyrek ze sosem do tego schaboszczaka tylko powolutku po odrobince :D
Na początku najlepiej zdecydować się ma jeden rodzaj jedzenia ;-) przynajmniej wiadomo ile buras zje :-P mieszane jedzenie ma to do siebie że łatwo można przesadzić i pieska utuczyć przykład moja Kala :ooops:
xxxkaluniaxxx
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje