Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Jak to jest z tym owczarkiem staroniemieckim?

Nieprzeczytany postprzez RemusON » 1 wrz 2016, o 19:36

Moi drodzy, jako że rozglądam się za szczeniakiem ON-ka (planujemy, żeby zawitał do naszego domu w okolicach listopada/grudnia najlepiej) trafiłem też na hmmm... linię (?) owczarków staroniemieckich. Troszkę o nich przeczytałem, ale i tak mam mętlik w głowie. Ze względu na m.in długość włosa, nie chcę DON-ka, a ON-ka (najchętniej ciemny wilczasty). Wyczytałem gdzieś jednak, ze staroniemiecki ma dłuższą sierść niż owczarek niemiecki długowłosy ... Myślałem, że to raczej coś jak by to ująć..pośredniego między ON a DON... Ktoś mi może wyjaśnić o co chodzi, bo mam już taki mętlik we łbie, że ho ho
RemusON
Losowy avatar
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Sebastian

Re: Jak to jest z tym owczarkiem staroniemieckim?

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 1 wrz 2016, o 21:34

owczarek staroniemiecki jest prosty, zad ma wysoko jak to niektórzy mówią pies starego typu :) widzę często na wystawach staroniemieckie i nie powiedziałabym że mają dłuższe kłaki od moich łobuzów :)

Autor postu otrzymał pochwałę
Paulina K.
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez RemusON » 2 wrz 2016, o 07:43

Ale to jest nadal owczarek rasowy, uznany przez Związek? To jest linia owczarków czy jak?
RemusON
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 2 wrz 2016, o 09:45

fci nie uznaje tej rasy bo dla nich ona nie istnieje uznają ją tylko kluby na pewno są hodowle w pkpr i pfk owczarków staroniemieckich. fci też nie uznaje rasy moskiewski pies stróżujący i z tego co ktoś mi mówił to jeszcze kilku innych ale szczegółów nie znam.
Paulina K.
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez Cerro » 2 wrz 2016, o 13:46

Nie kilku, ale bardzo wielu, z tym że OS średnio chyba w ogóle spełnia definicję rasy, skoro można je krzyżować z DONami? Ogólnie, Remus, powiem tak - też próbowałam czegoś dowiedzieć o OSie, ale nie znalazłam nic, co wskazywałoby na to, że miłośnicy zdecydowali się, czy to rasa, linia czy odmiana.

W każdym razie Związek nie uznaje OSa, w przeciwieństwie do podanych wyżej moskiewskich stróżujących i wielu innych ras nie może też być wystawiany na wystawach ZKwP w grupie ras nieuznanych.

I tak, jest długowłosy. Ciemnowilczaste krótkowłose dostaniesz w hodowlach linii użytkowych ONa, a wilczaste eksteriery też ma kilka hodowli, np. Z Hetmańskiej Sfory, ale one wyglądają dość unikalnie, chyba to nie do końca maść, o którą ci chodzi.
Cerro
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: in progress
Imię: Magda
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez RemusON » 4 wrz 2016, o 08:42

Dzięki serdeczne. Tak, też myśleliśmy o staroniemieckim i to bardzo, bardzo poważnie, nawet podjęliśmy decyzję, że takiego kupimy.... ale mam szereg wątpliwości. Po pierwsze: co to jest ;) Rasa nie uznana przez FCI, dużo długiego futra, które obawiam się może być nie lada wyzwaniem w należytym utrzymaniu no i spore gabaryty (większe niż ON/DON) Poza tym... piękne psy, nie powiem. Nie mogę jednak znaleźć konkretnych informacji co to za sobaka :)
PS
Jeśli ktoś z doświadczeniem pomoże mi znaleźć psa, będę bardzo, bardzo wdzięczny. Naprawdę ciężko samemu się w tym odnaleźć
RemusON
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 5 wrz 2016, o 10:16

Możesz się skontaktować z Kasią Matuszewską z hodowli Czarne Wilki.
Bardzo otwarta osoba, odpowie na wszelkie Twoje pytania.
Hoduje zarówno długowłochy niemieckie, jak i staroniemieckie.

Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 6 wrz 2016, o 12:43

OS to proste owczarki hodowane poza FCI ze względu na nieuznanie długiego włosa. Więcej o rasie znajdziesz tutaj:

http://altdeutscher.weebly.com/geneza-poj281cia-owczarek-staroniemiecki.html

Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez RemusON » 7 wrz 2016, o 07:34

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Zdecydowałem się jednak z żoną na owczarka krótkowłosego :)
RemusON
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez francc » 1 paź 2017, o 18:51

Wadera napisał(a):OS to proste owczarki hodowane poza FCI ze względu na nieuznanie długiego włosa. Więcej o rasie znajdziesz tutaj:

http://altdeutscher.weebly.com/geneza-poj281cia-owczarek-staroniemiecki.html

są jakieś plany żeby FCI uznało Owczarki Staroniemieckie ?
francc
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Paweł

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje