Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Jaką hodowle polecacie w Małopolsce

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 7 mar 2016, o 19:14

Paulina, z tego,co wiem,to psy są zdrowe, mają dobre warunki, sama właścicielka stadka jest miłą osobą.
Faktycznie, psy nie są FCI.
No właśnie nie wiem,czy Karmelka jest typowym długowłochem,czy zakwalifikowana jako staroniemiec.
Maciek, a może coś z "używków" ? Jeśli bierzesz pod uwagę taką ewentualność,to może hodowle: Traho i z Tresnaku-czeskie?
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 7 mar 2016, o 20:18

Beatka ja nie mówiłam nic że one chore itp...ja znam tą panią z wystaw hehe :) tylko zapytałam czy można łączyć staroniemieckiego z długowłosym.bo suczka jest u niej na stronie jako długowłosa a ten pies jako staroniemiecki.ostatnio nawet na fb dawała to ogłoszenie i napisała że maluchy będą miały rodowody PFK z wpisem owczarek staroniemiecki.to mnie tylko zdziwiło.a ja wiem że ta babeczka jest spoko i dba o psy itp...
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez Maciek_nS » 7 mar 2016, o 21:33

użytki jak najbardziej ale długowłosy odpada bo nie jest w moim guście ,ogólnie chciałbym wydać max 1500 zł za szczeniaka ,a pewnie te hodowle które podałyście oferują droższe pieski :/ a te które są mocno kontowane to znaczy że są bardziej podatne na dysplozję ?

swoją drogą nie moge namierzyć tych hodowli czeskich ,niema żadnych stron chyba .
Maciek_nS
Losowy avatar
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Maciej

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 7 mar 2016, o 22:33

ja cen nie znam z tych hodowli a nie orientuje się w cenach krótkowłosych bo po prostu one mi się nie podobają to nie siedzę po tych stronach z króciakami.to trochę mało bo nawet hodowlę klubowe sprzedają po około 2000 zł.żebyś nie trafił na jakiś oszustów z pseudohodowli kuszących niską ceną.wejdź sobie w google i wpisz hodowla z rudzkiej watahy oni planują miot czarnych długowłosych i krótkowłosych na olx krótkowłose za 2000 zł są wystawione, hodowla FCI.
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 8 mar 2016, o 08:52

Maciej, kątowane, jak sobie popatrzysz na zdjęcia mają nienaturalną budowę-obniżony zad, kręgosłup długi i obniżony w stosunku do przodu psa.
Taka budowa to kalectwo. Taki pies w porównaniu z prostymi owczarkami wypada dużo gorzej w biegu, skokach przez różne przeszkody. Po prostu taka budowa na to nie pozwala.
Z tą podatnością na dysplazję,to chyba racja i wynika to z budowy anatomicznej.
No i jeszcze cechy charakteru- obserwując owczarki użytkowe,a wystawowe zauważam,że te drugie znowu wypadają gorzej. Nie jest to reguła,ale zdarza się częściej.
Gdybym miała wybierać ponownie,to postawiła bym na typowego użytka,ale to znowu zależy od tego,czego oczekuje nabywca.
Z tego,co pamiętam,to ceny czeskich lub słowackich psów nie są jakieś masakryczne, no chyba,że szczenięta są po wybitnych rodzicach.
Tu masz linka do hodowli "z Tresnaku" http://www.ztresnaku.cz/ram.php?&adresa ... =12&krok=0
Tu link do hodowli "Traho" http://www.traho.wbs.cz/
Szukała i znalazła :)
To jest strona czeskiego klubu kynologicznego, wklejam link z hodowlami z całych Czech :) Może komuś się przyda. Fajne jest to,że są od razu adresy stron i to aktywne :)
http://www.ceskyklub-no.cz/chovatelske-stanice
Ostatnio edytowano 8 mar 2016, o 09:42 przez vega_bw, łącznie edytowano 1 raz
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 8 mar 2016, o 09:33

KĄTOWANE ludziska, nie kontowane!!!
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 8 mar 2016, o 09:41

MarzenaG napisał(a):KĄTOWANE ludziska, nie kontowane!!!

Hihi słownik mi pokazał dwie opcje i zgłupiałam ;)
Masz rację, na logikę- od kąta przecież ;)
vega_bw
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 8 mar 2016, o 10:21

Byłabym daleka od stwierdzenia, że na pewno kątowanie ma wpływ na dysplazję. Labradory są względem owczarków eksterierowych proste jak deski, a też rasa cierpi na tę przypadłość. Natomiast na pewno ma wpływ na ogólną stabilność, bo głębsze kątowanie przenosi środek ciężkości i oddala tylne kończyny spod kłody ciała.
Dysplazja też zdarza się w liniach pracujących jak najbardziej.

Można znaleźć "mało ambitne" krycie, w małej hodowli, po rodzicach z podstawowymi badaniami zdrowotnymi do 1500 zł.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 8 mar 2016, o 10:36

Ania, ja wetem nie jestem. Może się źle wyraziłam,ale na pewno duże kątowanie ma wpływ na cały aparat ruchu,a najbardziej obrywa kręgosłup.
Oczywiście,że dysplazja się zdarza u pracusiów,ale jestem skłonna twierdzić,że rzadziej.
Masz rację,że u innych ras występuje znacznie częściej, niż u innych,ale to już chyba wpływ lat hodowli.
Odnośnie tego,co napisałaś o cenie szczeniąt-prawda, tylko ciężko znaleźć psy o dość prostych grzbietach.
Posiedziałam sobie wczoraj i pogrzebałam w necie i przyznam,że tych z hodowli Związkowych nie znalazłam. Wszystko karpiowate, z tyłeczkami przy ziemi i kaczymi łapkami.
Wiem,że dużo daje ustawienie psa do zdjęcia,ale te grzbiety...aż mi się przykro patrzyło.
Pan z hodowli Napór ma proste psy, krótkowłose (jak dla mnie wyglądają idealnie), z tym,że ich cena to około 2500 zł,a psy nie mają metryk Związku i nie wiem,czy sprzedaje zwykłym zjadaczom chleba.
Swojego kudłacza szukałam kilka miesięcy, byłam umówiona w kilku hodowlach i co? Przytaszczyłam łobuza od rolnika za wór karmy. Następny pies będzie dobierany z większym rozmysłem, wiem,że będzie to użytek i wiem,że do konkretnej pracy.
vega_bw
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 8 mar 2016, o 17:39

vega_bw napisał(a):
Odnośnie tego,co napisałaś o cenie szczeniąt-prawda, tylko ciężko znaleźć psy o dość prostych grzbietach.
Posiedziałam sobie wczoraj i pogrzebałam w necie i przyznam,że tych z hodowli Związkowych nie znalazłam. .

Nie, no bez przesady - w samym Krakowie są 4. A w całej Polsce ze 20 :lool:
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje