Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Jaka najlepsza karma?

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 7 sty 2015, o 11:04

Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze,to mam wrażenie,że składy karm mocno się pogorszyły, coraz więcej ludzi mówi mi o różnych problemach z karmieniem i psim żołądkiem.
O dziwo, większość takowych zanika, kiedy zaczynają karmić surowizną lub domowym jedzeniem.
Nie jestem przeciwniczką suchych karm,ale skapitulowałam, kiedy psia waga leciała na łeb na szyję w dół,a on sam nie chciał tknąć suchego, nawet po porządnym przegłodzeniu.
Teraz pies bardzo dobitnie potrafi powiedzieć mi,że jest głodny.
Po zmianie jedzenia same fajne rzeczy: lśniące futro, czyste oczęta, waga w sam raz, psa roznosi energia, upomina się o swoją porcję.
Z tych nieco tańszych karm jakość trzyma chyba tylko purina pro plan,ale to moje zdanie.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez lucko » 8 sty 2015, o 11:57

u mnie akurat suchą karmę lubi, sierść ładna, waga ok, więc nie widzę przeciwwskazań zeby mu ją odstawiać , btw. ja daje swojemu http://www.bdkarma.pl/royal-canin-4kg-maxi-adult-karma-dla-psow-doroslych-ras-duzych,id-41474,
lucko
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Marcin

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 8 sty 2015, o 20:19

Moje psy z reguły zjedzą wszystko. Jednak są karmione BARFem. Dla mnie to jest najłatwiejsze i najtańsze ;)

Ciap z reguły, że sypło mu się z zdrowiem to jest na suchej, szukamy idealnej. Przeszliśmy ostatnio przez Taste of the wild, później Greenwoods, teraz Brit Care. Znaleźć dobrą karmę, z fajnym składem, nie uczulającą to jednak jest spory problem.
Tylko właśnie BARF w wydaniu Ciapka to jakaś masakra, bo wielu rzeczy on nie lubi, a to co lubi to jest uczulony, także sucha karma to taka najlepsza deska ratunku. Gotowanie ryby i ryżu to tak droga przez mękę była. Nie wspomnę ile Owczary na tym skorzystały, bo pies nie jadł.
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 8 sty 2015, o 21:58

Może Josera? My przechodziliśmy też przez TOTW i Brit care i po Joserze (linia Emotion) dopiero jest dobrze :-)
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez paciuk » 14 sty 2015, o 11:35

ja juz trzeci rodzaj karmy kupilem,ostatnia to purina pro plan (karmy maja sklad: ryba/ryz,baran/ryz,kurczak/ryz + reszta witamin itp.) a pies i tak zadnej z nich nie chce jesc.Ale jak zmieszam te karme z jakas mokra z puszki lub dodam troche mieska z kury czy smietany,sera bialego to wcina az micha zostaje pusta.

Co to jest BARF ?
Co moge jeszcze dac psu w wieku 4 miesiace z domowych obiadow?
Czy moge mu dac mleko,ziemniaki kasze jeczmienna,sos z pieczeni itp.?
paciuk
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Max
Imię: Damian

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 14 sty 2015, o 11:44

Podobno ziemniaki może jeść ale żadnych przyprawionych rzeczy nie.barf to surowe mięso można kupić gotowe zestawy albo samemu dawać.mój bardzo lubi warzywa,owoce jogurt naturalny twarożek jajko i surowe i gotowane.a do suchej karmy jak nie je to mu leje łyżkę stołowa oleju lnianego i wtedy wcina.chociaż puszki albo saszetki też dostaje.ja daje swojemu royal canin German junior ale czekam na acane bo juz nie chce jeść royala.kaszę jeczmienna i ryż daje swojemu też
Ostatnio edytowano 14 sty 2015, o 20:03 przez Paulina K., łącznie edytowano 1 raz
Paulina K.
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 14 sty 2015, o 12:58

Jeśli chcesz, żeby jadł suche to nie doprawiaj niczym :-P psiak tak się uczy, że może wybrzydzać, bo dostanie coś lepszego. I zawsze pora posiłku, micha stawiana na 15 minut i zabierasz, niezależnie, czy będzie zjedzone czy nie, w końcu zje. Też zależy co jadł w hodowli, bo jak nie był do karmy gotowej suchej przyzwyczajony, to będzie trudniej. Żadnych resztek z obiadu dla psa :diabeł: przypraw też nie... I uwaga na gotowane kości drobiowe (no resztki z udek), też nie dawać! Surowe można. Niezależnie od wieku. Lepiej dać mu kawałek mięsa zanim się coś z nim zrobi. Ziemniaki, kasze może jeść. Kasz gorzej jest trawiona, bardziej polecany jest ryż, makaron, ew. ziemniaki. I oczywiście warzywa. Przy suchym też czasem można podać jakieś warzywa (surowe lub gotowane), jajko (jak poprzednio), twaróg, jogurt trochę oleju :-) Tylko nie mieszać rodzaju pożwienia. Jak dajesz surowe, to surowe, jak gotowane to gotowane jak suche to suche, bo rewolucja może być. Owczarki są zwykle dość wrażliwe.
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez stiopa » 14 sty 2015, o 15:31

Cleo (2,5 mies) wcina gotowany ryz+mieso+warzywa dwa razy dziennie,a raz dziennie suchą brit premium junior L.Karmy dopiero sie uczy i troszke tam dziubie natomiast gotowane wcina chetnie z tym ze nie za bardzo zbite kupy wychodza a wrecz żadkie.Nie wiem co o tym myślec?
stiopa
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: szczepan

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 14 sty 2015, o 20:07

w tym wieku rzadka kupa to chyba normalna rzecz,mój też tak miał bo w hodowli dostawał inną karmę niż ja mu dawałam.powinno przejść za kilka dni,a jeśli nie przejdzie to podjedź do weterynarza żeby mała się nie odwodniła.chociaż nie wiem czy pies może dostawać codziennie gotowane i suche...może dlatego ma te biegunki ? pozdrawiam
Paulina K.
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 14 sty 2015, o 20:15

Pewnie dlatego... Trzeba się zdecydować, tym bardziej, że wtedy tak naprawdę nie da się doliczyć ile energetycznie pies dostaje, bo może za dużo. Sucha karma jest skoncentrowana jeśli chodzi o energię. W tym wieku lepsze będą dla malutkiej 4 posiłki, niż 3. :-) niech się zdrowo chowa :ok:
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje