Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Jakie legowisko na początek

Nieprzeczytany postprzez moniq83 » 30 paź 2012, o 13:24

Niebawem w moim domku zagości 2 miesięczna suczka, a ja przegladając internet przy tak dużym wyborze wszystkiego :mur: już sama nie wiem, co mam kupić, więc proszę Was drodzy forumowicze o pomoc...

Co polecacie na początek, tymczasowo, dla paromiesięcznego DON'ka?

Szczególnie jakie wymiary, z czego najlepiej zrobione aby za szybko nie było zdewastowane?
Wszelkie podpowiedzi, linki itp. mile widziane

:on: :pomocy:
moniq83
Losowy avatar

Re: Jakie legowisko na początek

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 30 paź 2012, o 13:35

witaj Moniko,
ja powiem tak: lepiej nie przesadzac z kupnem legowiska dla szczeniaka (mysmy sie tak wyglupili) bo rosnie jak na drozdzach i jak kupisz cos co "pasuje" do maluszka...za pare miesiecy bedzie do ...wyrzucenia. Ja mysle ze na poczatek dobry jest kocyk zlozony w kilka warstw, ktory pozniej jak juz kupicie wymiarowe dla owczarka legowisko...mozna bedzie tam ( w legowisku) rozlozyc zeby piesio kojarzyl zapach nowego legowiska ze..starym (kocykiem)

ps. moj pies i tak spi tam, gdzie sam chce: jak bylo goraco, spal w przedpokoju (spod drzwi ladnie mu wialo i chlodzilo) a jak jest chlodno (jak obecnie) spi PRZY naszym lozku...albo NA. :lool: (pozwalamy)
Bazooka
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 30 paź 2012, o 13:42

Nie masz żadnej gwarnacji, że jakiekolwiek posłanie nie zostanie przez sunię zniszczone.
Niektóre szczenięta maja większą skłonnośc do gryzienia przedmiotów wyposażenia mieszkania inne mniejszą. Oczywiście jak my, domownicy niedopuszczamy do zniszczeń to juz inna sprawa.
Na początek, jeśli sunia będzie w mieszkaniu wystarczy zwykły koc, bowiem najważniejsze jest od samego początku nauczyć pieska gdzie jest jego miejsce, by zawsze potem na komendę "na miejsce" wiedział gdzie ma pójść. To przydatna komenda. A spać, fakt spi tam gdzie jej wygodnie, na kafelkach w kuchni, w przedpokoju przy drzwiach.
Moja sunia akurat nigdy żadnego nie gryzła, wystaczyło upomninać komendą "fe" i dawać wzamian coś co gryźć mogła.

Polecam lekturę książeczek Pani Zofii, prawdziwą skarbnicę wiedzy, tam znajdziesz odpowiedź na wiele pytań dotyczących wychowania i opieki nad pieskiem. Link mam w podpisie :-)
Warto je przeczytać jeszcze zanim sunia pojawi sie w Twoim domku.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez moniq83 » 30 paź 2012, o 14:04

mój pies napisał(a):Polecam lekturę książeczek Pani Zofii, prawdziwą skarbnicę wiedzy, tam znajdziesz odpowiedź na wiele pytań dotyczących wychowania i opieki nad pieskiem. Link mam w podpisie :-)

Bardzo dziękuję za podpowiedź, proszę tylko o info od jakiej książeczki najlepiej zacząć? :)
moniq83
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez anita » 30 paź 2012, o 14:13

ja kupilam ostatnio materac do lozeczka dzieciecego z Ikei..
wymiar 120x60, zdejmowana poszewka.. na to kocyk polarowy i wydaje mi sie ze jest niezle..

jak widze cene legowiska z chin za 100 zl albo i wiecej to az mnie ......
anita
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 20 lis 2012, o 21:41

anita napisał(a):ja kupilam ostatnio materac do lozeczka dzieciecego z Ikei..
wymiar 120x60, zdejmowana poszewka.. na to kocyk polarowy i wydaje mi sie ze jest niezle..

jak widze cene legowiska z chin za 100 zl albo i wiecej to az mnie ......

A po ile ten mteracyk?
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 20 lis 2012, o 21:49

moniq83 napisał(a):
mój pies napisał(a):Polecam lekturę książeczek Pani Zofii, prawdziwą skarbnicę wiedzy, tam znajdziesz odpowiedź na wiele pytań dotyczących wychowania i opieki nad pieskiem. Link mam w podpisie :-)

Bardzo dziękuję za podpowiedź, proszę tylko o info od jakiej książeczki najlepiej zacząć? :)

Może od "Po obu końcach smyczy", przynajmniej ja miałam ją jako pierwszą :-)
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez moniq83 » 23 lut 2013, o 11:15

Po paru miesiącach mogę się już wypowiedzieć.
Nie chcieliśmy inwestować w zbyt drogie legowiska i wydaliśmy niecałe 100 zł ....

No nasza Shisha (ma już prawie 5 miesięcy a mamy ją od 3), przez cały czas spała w tym legowisku tylko raz i to może z godzinę.
Bawiła się tam tylko, wrzucała tam zabawki, które gryzła. Jak zostawała na parę godzin sama, to obgryzała to legowisko - tą gabkę i to tyle. Także u nas się nie sprawdziło, leży sobie w kącie, jak zbieramy zabawki to je tam wrzucamy, do niczego więcej się nie przydaje.
Shishka woli spać przy oknie balkonowym tam jej chyba najchłodniej albo przy naszym łóżku :)

Tak czy siak dziękuję bardzo za wszelkie podpowiedzi.
moniq83
Losowy avatar

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje