Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Jakie warzywa i owoce dostają wasze owczarki?

Nieprzeczytany postprzez Joan » 11 lip 2015, o 07:25

Moje psy też jedzą właściwie wszystkie owoce i warzywa, na surowo i w niezmienionej postaci. Orzechy też, ale uważajcie na orzechy macadamia - to straszna trucizna dla psów. Na owoce avokado też trzeba uważać, bo wywołują objawy nieswoiste - dla każdego inne - jedni jedzą i nic a inni mogą nawet zejść śmiertelnie. Mnie się zdarzyło spowodować niestrawność owocem avokado.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 13 lip 2015, o 12:14

Raszka w tym roku uwielbia maliny, żre je całym pyskiem, pół kilo też pochłonęlaby od razu, bardzo lubi czarną porzeczkę. Truskawki - mogą być, ale ze śmietaną. Jabłuszka tylko słodkie, ale śliwki i czereśnie zjadałaby tak jak maliny - "do wypęku"; oczywiście ja muszę z czereśni wcześniej usunąć pestki.

Jarzyny - marchew i kalarepka surowe bardzo chętnie, inne zdaniem Raszki lepsze są gotowane.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez ojeja » 13 lip 2015, o 12:35

może jestem złą panią, bo nie zabraniam moim psom jeść "zakazanych" ;) owoców. Zakazanych, w sensie że nie powinno się psom dawać. Moje psiaki lubią jeść generalnie wszystkie. Nauczyły się zrywać bezpośrednio z krzaków maliny, agrest, winogrona czy porzeczki. Nie gardzą tymi które spadną z drzew. Jedzą/zjedzą tyle na ile mają ochotę (wiem, pewnie zaraz przeczytam że chcę otruć). Ale wydaje mi się że pies ma swój instynkt i jeśli już je takie owoce to "wie" ile może zjeść żeby potem nie chorować. Natomiast jeśli chodzi o warzywka, to te ze sklepu są "be". Bo są .... czyste. Najlepiej smakuje taki zdobyty przez siebie, wykopany z ziemi własnymi łapami burak, marchewka, pietruszka czy seler.
ojeja
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: leon
Imię: teresa
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez dumnapani » 15 lip 2015, o 09:53

Warzywa to te co w gotowanym jedzeniu czyli marchew, seler, pietruszka, czasami troche buraka, ziemniak no i czasami dam jej pochrupać surową marchewkę. Jesli chodzi o owoce to jabłka chyba tylko :)
dumnapani
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Dorota

Nieprzeczytany postprzez Sam-Abb » 12 lis 2015, o 08:34

Moja su Nie lubi papek warzywnych/owocowych/mieszanych nawet z dodatkami. Woli wyżłopać świeżo wyciskany sok a te resztki dodaję jej do mięcha i wciąga.
Obrazek
Obrazek
Sam-Abb
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Samantha
Imię: Ewelyna
Pochwały: 1

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje