Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Josera

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 15 cze 2012, 05:35

Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Josera

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 15 cze 2012, 12:40

Jeżeli chodzi o mnie to w tym przedziale cenowym można kupić karmy,które nie potrzebują juz dodawania żadnych witamin i dodatków na stawy bo już je zawierają chyba,że po konsultacji z weterynarzem ( podana jest taka informacja) a tak nie dość ,że kosztują tyle ile kosztują to jeszcze trzeba pamiętać o dodatkach.
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Wiek: 41
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 7
Dołączył(a): 19 mar 2012, 12:35

Re: Josera

Nieprzeczytany postprzez Kamil » 15 cze 2012, 12:58

Czy możesz powiedzieć o jaką konkretnie karmę Ci chodzi ?
Kamil
Losowy avatar

Re: Josera

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 15 cze 2012, 16:40

W karmach zwykłych, nieweterynaryjnych, w nawet tych najlepszych są śladowe ilości dodatków na stawy. Dodane raczej w celach marketingowych niż po to aby miały zrobić jakąś różnicę. Może ich ilość wystarczy dla dorosłego ONa który nie ma problemów ze stawami ale dla szczeniaka, młodzika, chorego dorosłego czy staruszka to zdecydowanie za mała ilość i dodatkowa suplementacja jest zalecana. Co do witamin i niektórych minerałów, to faktycznie spotkałem się z karmami, które zawierają wystarczające ich ilości.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Josera

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 16 cze 2012, 00:08

Kamil napisał(a):Czy możesz powiedzieć o jaką konkretnie karmę Ci chodzi ?



Wybieram karmę odpowiednią oczywiście dla mojego psa.Sugeruję się opisem i nie mam innego wyjścia jak mu zaufac :-)Zależało mi aby znaleźc karmę bytową dla mojego psa - dobrą (dla dorosłych psów dużych ras) sugerując się opisem i w dobrej cenie.
W moim przypadku to dorosły pies lecz jeszcze młody wiek 2-3 lata ( adoptowałam go ze schroniska więc nigdy dokładnie nie będę wiedziec) i na razie bez problemów zdrowotnych.
Do tej pory odkąd go mam podawałam Nutra Gold Breeders Bag, Nutra Nuggets Adult Professional. W tej chwili Enova Breeders Bag.Zainteresowała mnie też z opisu karma Pronature, Brit Care, Eukanuba ale jeszcze ich nie podawałam.
Każdy przypadek jest indywidualny (wiek, stan zdrowia psa, tryb życia).
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Wiek: 41
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 7
Dołączył(a): 19 mar 2012, 12:35

Re: Josera

Nieprzeczytany postprzez mlodaoi » 16 cze 2012, 18:50

A mam takie pytanko, jaką przyjąć wagę psa dorosłego przy podawaniu tej karmy (kids)? Bo mój maluch zapowiada się na "bydle", ma 4,5 miesiąca, a ludzie którzy mieli owczarki myślą, że ma pół roku. Zresztą w literaturze wagi psów mają niezły wachlarz. Nie chciałabym go przekarmiać, ani też głodzić.
mlodaoi
Losowy avatar

Re: Josera

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 17 cze 2012, 08:30

Pies 38-42kg, suka 29-33.

Na opakowaniu Twojej karmy nie ma rozpiski, ile należy podawać w zależności od obecnej wagi? Na wszystkich z którymi miałem do czynienia, tak właśnie wyglądało dawkowanie. Pierwszy raz spotykam się z tym, że ilość podawanego jedzenia zależy od tego ile docelowo pies będzie ważył. :scratch
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Josera

Nieprzeczytany postprzez mlodaoi » 17 cze 2012, 09:42

Właśnie jest rozpiska ile podawać karmy, ale uzależniona od wagi dorosłego psa. Dla mnie to głupota, bo skąd ja mam wiedzieć ile będzie ważył... Przecież nie wszystkie owczarki są takie same :/
mlodaoi
Losowy avatar

Re: Josera

Nieprzeczytany postprzez PaulinaSzajba » 24 cze 2012, 08:51

Moim zdaniem bardzo dobrze przyswajalna karma .
PaulinaSzajba
Losowy avatar

Re: Josera

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 24 cze 2012, 20:09

Tomek napisał(a):Pies 38-42kg, suka 29-33.

Trochę jednak inna jest waga zgodna ze wzorcem owczarka :nea:
Wielkość i waga
Psy - wysokość w kłębie 60 cm do 65 cm, waga 30 kg do 40 kg
Suki - wysokość w kłębie 55 cm do 60 cm, waga 22 kg do 32 kg

Wzorzec ze strony klubu owczarka niemieckiego
www.zrudzkiejwatahy.pl

Obrazek
gochadrozdek
Avatar użytkownika
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Lokalizacja: ŁÓDŹ :)
Pochwały: 9
Dołączył(a): 29 kwi 2011, 18:25

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post