Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Pokaż nam swojego psa innej rasy, kota, papugę, chomika lub jeszcze innego zwierzaka.

Re: Kafka rasy BMO ;)

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 25 lis 2013, o 12:36

Dobra dieta, rozsądne dawkowanie ruchu i suni na pewno nic nie będzie :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez norineko » 25 lis 2013, o 15:10

Kafka jest bardzo podobna do dwóch psów z naszego schroniska. Jeden - Grześ mieszka niedaleko nas. Też belgon chyba, tyle, że ma ucięty ogonek niestety... No i jest czarnuszkiem :-)
http://toz.obornikionline.pl/psy-do-adopcji/1296-Grzes/
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 61

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 25 lis 2013, o 17:12

Czyli Grażynko, sezon na adoptowanie czarnideł w pełni. :lool:

Ciekawe czy ktoś ją wyrzucił, czy komuś się zagubiła... tego nigdy się nie dowiemy pewnie... Brawo za dobry uczynek i niech psina się zdrowo i grzecznie chowa :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 26 lis 2013, o 13:18

Leżała przy drodze i ganiała za autami, więc sądzę, że była wyrzucona z auta. Patrząc na jej zachowanie, nie wiem czy miała dom - jedyne co by na to wskazywało, to to, że nie załatwia się w mieszkaniu. Chyba, że zaginęła jako szczeniak i błąkała się długi czas? Tylko czemu koczowała akurat przy ruchliwej ulicy, skoro bardzo się takich miejsc boi?
Na niej (gdy do nas przyjechała) można by nakręcić materiał informacyjny obrazujący, jak ważna jest socjalizacja szczeniaka - bała się przejść nawet koło kratki ściekowej...
Trudno powiedzieć ile jej zachowań to braki w prowadzeniu, a ile to traumatyczne przeżycia (na 1000% była bita, rzucano w nią czymś, przeganiano). Nadal dość łatwo ja przestraszyć, boi się dużego hałasu (tramwaj np), ale postęp jest ogromny :)

Magda - Grześ jest cudny! :serce:
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 27 lis 2013, o 08:50

Jeśli są postępy, to sobie razem poradzicie z poznawaniem świata - że wcale nie ma się czego bać. :) Dobry charakter trafił na super Przewodniczkę :ok: .
Fajnie, ja też lubię takie rzeczy robić - wyznaczać psiakowi granicę, albo te granice otwierać :).

POWODZENIA :yahoo:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 27 lis 2013, o 10:13

Aga i N napisał(a):(...) Dobry charakter trafił na super Przewodniczkę :ok: .
(...)

Aż tak bym się nie zapędzała z tą "super przewodniczką" :lool:
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez norineko » 27 lis 2013, o 13:01

Dziękuję, Grześ to moja adopcja i strasznie jestem z nich dumna, bo rodzinę ma cudowną!
Z Grzesiem jest bardzo podobnie jak z Kafką. Wyrzucono go jako ok. 5-miesięcznego szczeniaka z samochodu i to wiadomo raczej na pewno. Wolontariusze i straż próbowali go łapać na drodze bardzo długo, nawet słyszałam, że omal odpuścili go sobie. No ale w końcu trafił do schroniska, w którym siedział prawie pół roku. Najpierwr był na tzw. wybiegu dla strachulców, potem gdzieś go próbowali przenieść, ale w końcu został. Strasznie był pogryziony przez psy. Nie pozwalał się wyprowadzać nikomu na spacer.
Dom, do którego trafił miał juz czarnego ONka, 12-letniego. Po kilku dniach psy się zaprzyjaźniły i po jakimś czasie Grześ się otworzył. Niesamowicie pomógł mu w tym Teo, który stał się jego przyjacielem, obrońcą, niemal ojcem. Dzięki niemu Grzesiowi troszkę przeszły lęki. Niestety Teo niedawno odszedł za TM i dawne upiory Grzesia powróciły.
Grześ bardzo bał się tramwajów, ruchu samochodowego, ruchu ulicznego, hałasu. Wiele dzięki Teo przezwyciężył. Niestety po śmierci Teo znów zaczęły się lęki. Wiem, że pomału dochodzi znów do siebie.

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 27 lis 2013, o 15:20

To to rzeczywiście brat, nie tylko z wyglądu - Kafkę trzeba było nafaszerować lekami (w żarciu), bo nie dała się za nic złapać.
Mieliśmy nadzieję, że kolega (pies znajomych) pomoże jej się otworzyć, ale piesek, niestety niedawno zmarł i nie zdążyły się poznać :(
Na szczęście na osiedlu ma kilku dobrych znajomych - jej wzorem jest 9-letnia Sznaucerka miniaturowa. Śmiesznie wyglądają razem, ale Kafka była nią zafascynowana i dostała niejedną lekcję na temat: "czego inny psiak może sobie nie życzyć" :lool: Za to Sznaucerce nie spodobało się, że Kaff bawi się z jakimś psem, choć sama już tego nie lubi musiała na nich naszczekać. Smarkateria jednak niewiele sobie z tego robiła, co stateczną panią dodatkowo wyprowadzało z równowagi - pomruczała coś na temat dzisiejszej młodzieży i poszła obrażona do domu :lool:

Trzymamy kciuki za Grzesia - niech się chłopak szybko odnajdzie!
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez norineko » 27 lis 2013, o 17:08

Haha, no to jest przyszywana mamusia :-) Ekstra :ok:
Faktycznie, najlepiej działa w takich sytuacjach przykład drugiego psa. To nieocenione!
Trzymam kciuki za malutką :ok:

norineko
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 19 gru 2013, o 20:01

Zastanawiałam się pisać czy nie, ale może ktoś uniknie w przyszłości moich błędów z adoptowanym psiakiem?
Niedawno Kafka zaczęła startować do dzieciaków. Zaczęło się w domu - oszczekała kolegę syna. Szybko ją jednak przywołałam, kazałam siedzieć i warować. Podeszłam bliżej i znowu siad, waruj wydawało się, że jest przeszło, ale nie. Po jakichś dwóch dniach wystartowała mi do grupy przedszkolaków na spacerze - dzieciaki, które co dzień mijamy i nigdy nic jej do łba nie strzeliło, potem dostała szału gdy przyszedł kolega syna i wieczorem znowu na spacerze. :przerażenie:
Za radą Pani Zofii (której bardzo - po raz któryś - dziękuję) ćwiczymy siadanie, warowanie w obecności dzieciaków - znowu je ignoruje i zbudza życzliwe uśmiechy, bo "taki grzeczny piesek i jak się słucha". W domu dalej startuje, ale jest dużo lepiej, uspokaja się, nie wpada w szał.
Pewnie mogłam temu zapobiec, ale myślałam, że wystarczy gdy zawołam psa do kuchni (gdzie na ogól pracuję) i będzie sobie leżała przy mnie gdy dzieciaki łażą po mieszkaniu. :mur:

Z lepszych newsów - dzięki Pani Zofii mamy miłą Panią szkoleniowiec, która pomaga nam w nauce. Dziś na spacerze Kafka usiadła na studzience ściekowej (nie takiej z kratką jeszcze, ale wieczkiem, które się trochę giba) :yahoo: Myślałam, że się nie da namówić, bo starała się posadzić tyłek za :lool: Usiadła nie idealnie na środku, tylko bardziej z boku, ale byłam najszczęśliwszą właścicielką na świecie :yahoo:
Potem na trawniku zobaczyłam przewrócone do góry dnem wiadro i byłam bardzo ciekawa czy uda mi się sprowokować ją do stanięcia na nie przednimi łapami. Początkowo nie wiedziała o co mi chodzi, ale w końcu oparła się :yahoo: Pies, który jeszcze niedawno bał się samego wiadra! Mówię Wam, jeszcze przyjdzie czas, że stanie wszystkimi czterema :) Ćwiczyłyśmy też wskakiwanie i siadanie na oberwanej skarpie, chodzenie po śliskiej rampie i zamarzniętej kałuży. Wiadomo, że wszystko jest jeszcze nieśmiało, z dystansem, ale cieszę się jak niemowlę z każdego kroku. Trzymajcie za nas kciuki :)

Kilka zdjęć Kafki (nie są najświeższe, bo nie mamy czasu - ciągle coś ćwiczymy):

Mam chrapkę na ptaszka
Obrazek

Mam fajną zabawkę
Obrazek

Wilk o zachodzie:
Obrazek
Obrazek

Takie tam, ze spacerku (ze dwa kg musimy zrzucić ;) )
Obrazek
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje