Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Karma dla alergika?

Nieprzeczytany postprzez ojeja » 3 sty 2013, o 21:15

Tanorja napisał(a):
ojeja napisał(a):mój leon je równiez jagnięcinę z ryżem. Kupuję mu Joserę (zresztą co kilka miesięcy zmieniam, a bazuję na MeraDog, Arion, Purina Pro Plan, i wspomniana Josera. Bewi Dog, Bento Kronen - te dwie zamawiam w Krakvecie jedynie wówczas kiedy nie zależy mi na szybkiej dostawie ;) ) . Zamawiam AŻ w Gdańsku. Ale nigdy nie czekałam dłużej niż .... jeden dzień. Robię zamówienie "dziś rano" i "jutro" już mam :) .

A gdzie zamawiasz, jeśli można spytać?

w zooexpress :lool:
ojeja
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: leon
Imię: teresa
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 3 sty 2013, o 22:13

A co myślicie o Acanie? Wszyscy rozpływają się nad ta karmą, podobno bardzo dobra chociaż to też zależy od psa i jego smaku ... widzę że do tanich nie należy ale może warto?
trussardi
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 3 sty 2013, o 22:21

Jak dla mnie Acana jest bardzo droga. Tańsza jest już TOTW, a skład wcale nie gorszy. Szukam czegoś w granicach 180zł za 15kg.
Nora pronature zjada jak nigdy. Miska pusta i chce więcej i więcej ;o To dla mnie nowość, ale skład nie powala :(
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 3 sty 2013, o 22:23

Mój Bono przeszedł ostatnio na Pro Plane z łososiem i ryżem z racji uczulenia na kurczaki (tak mi się wydaje, drapie się bardzo po tym jak da mu się udko czy cokolwiek z drobiu), do tej pory był na Boschu lamb&rice puki był u moich rodziców jednak drapał się dalej ... wyczytałam w składzie że na I miejscu jest tam mięso drobiowe, nie dziwne że nie było widać efektów ... jak myślicie w jakim czasie po zmianie karmy może być widać pierwsze efekty?
trussardi
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 3 sty 2013, o 22:33

Mi wet mówił ,że leczenie uczulenia to kwestia nawet 3 tygodni, z tym ,że ja dodatkowo do wody daję calcium.
Co myślicie o Brit Care? Martwi mnie to ,że w składzie jest tłuszcz drobiowy...
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 3 sty 2013, o 22:42

Kurde racja wapno, nie pomyślałam o tym :mur: i ja skończyłam medycynę :negatyw: ... No to kupuje worek Pro Plany chociażby ze względu na skłąd jest o niebo lepsza od reszty ..... szczerze przejrzałam już skład chyba wszystkich sensownych karm na rynku, nad Brit'em zatrzymałam się na dłużej, jednak tak jam mówisz w składzie ma tłuszcz drobiowy i to jeszcze na 3 miejscu a to oznacza że jest go najwięcej zaraz za pierwszym i drugim składnikiem w karmie .... jak masz psa uczulonego na kurę to nawet niewielkie ilości uczulają a tu musi być tego naprawdę dużo skoro jest na 3 miejscu w składzie

-- 3 sty 2013, o 22:57 --

W Pro Planie którą Bono właśnie je jest tłuszcz zwierzęcy ale dopiero na 6 miejscu ... 1 miejsce to łosoś 20% potem białko łososia 15% ryż 11% ... na pierwszych miejscach czyli to czego najwięcej w karmie to mięso i naturalne produkty a to najwazniejsze
trussardi
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 3 sty 2013, o 23:16

Tanorja napisał(a):Jak dla mnie Acana jest bardzo droga. Tańsza jest już TOTW, a skład wcale nie gorszy. Szukam czegoś w granicach 180zł za 15kg.
Nora pronature zjada jak nigdy. Miska pusta i chce więcej i więcej ;o To dla mnie nowość, ale skład nie powala :(

Acana jest ok. 220zl za 18 kg a totw 180 zl za 13kg. Co cenowo wychodzi tak samo (ok.1zl różnicy) więc obie karmy sa drogie:)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 3 sty 2013, o 23:27

trussardi napisał(a):z racji uczulenia na kurczaki (tak mi się wydaje, drapie się bardzo po tym jak da mu się udko czy cokolwiek z drobiu), do tej pory był na Boschu lamb&rice puki był u moich rodziców jednak drapał się dalej ... wyczytałam w składzie że na I miejscu jest tam mięso drobiowe, nie dziwne że nie było widać efektów ... jak myślicie w jakim czasie po zmianie karmy może być widać pierwsze efekty?

Może uczulać kurczak, ale może też gluten. Karmy dostępne w zoologicznych są na ogół napchane glutenem, np. kukurydzianym lub pszenicznym :/

Dlatego zdrowsze są karmy "gluten & soya free".
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 4 sty 2013, o 00:01

saacrum -faktycznie! Jak ja patrzyłam.
Ale ten tłuszcz drobiowy to niekoniecznie kurzy, a wet pozwołił podawaą np. indyka. Ja już nie wiem jak to jest. Szczególnie ,że chyba na bricie pisalo ze jest dla psów uczulonych na kurczaka ,a w składzie mączka z kurczaka... Ogólnie ta mączka to chyba nic dobrego.
Co do wapna. Norze to sporo daje ale i tak nie mogę powiedzieć że jest dobrze. Rany ma okropne , a opuchlizna międyy pałcami. szkoda gadać. juz przez to kuleje.
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 4 sty 2013, o 07:19

hmmm o uczuleniu na gluten nie pomyślałam ;/ zobaczymy czy po tym worku który właśnie kupiłam Bono przestanie się drapać, na razie minął drugi dzień i efektów jako takich nie widać ... jeśli po pro planie mu nie przyjdzie znaczy że to gluten ;/ Dagi możesz polecić dobrą karmę bezglutenową?
trussardi
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje