Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Karma

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 12 gru 2012, o 19:14

Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 12 gru 2012, o 19:50

A ja mam takie troszkę głupie pytanie. Jak podawać to jajko ZE SKORUPKĄ??
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez SAYR » 13 gru 2012, o 18:27

Jajko podajesz ze serem, a skorupki trzeba zmielić i podawać pół łyżeczki co drugi dzień np. z niecałym jogurtem.

-- 13 gru 2012, o 18:47 --

Dużo się dowiedziałem po przeczytaniu tego tekstu, już teraz wiem co robić.
SAYR
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 13 gru 2012, o 18:52

A ja wrzucam jajko w całości (ugotowane albo surowe) do blendera i podaję.
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez SAYR » 14 gru 2012, o 08:30

Przedwczoraj pierwszy raz podałem jej surowe mięso od kurczaka, zjadła wszystko z apetytem, ale jak potem dawałem jej karmę to już nie jadła z apetytem. Czy po pierwszym podaniu mięsa, już prze smardza karmę? Nawet po nocy nie ma za bardzo ochoty na karmę. Surowe mięso dostaje w południe do tego rano i na wieczór suchą karmę około 150g na dawkę to chyba nie jest za dużo, a i tak straciła pociąg do karmy. Czy mam przejść całkowicie na surowe mięso?
SAYR
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 14 gru 2012, o 09:35

Każdy pies, jeśli się mu postawi michę z suchym i z surowym ,to wybierze surowe :)

Powinieneś zdecydować się na jeden rodzaj żywienia. Albo karmisz pełnowartościową suchą albo bawisz się w Barfa, ale to nie polega tylko na podawaniu surowego mięska. Trzeba wiedzieć jakie mięsko, kości, warzywa, owoce ew. zboża, dodatki zawierające witaminy, minerały potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Trzeba wiedzieć jak bilansować posiłki - ile czego, żeby psu niczego nie zabrakło w diecie lub ( co gorsze) nie dać czegoś za dużo. Jeśli nie masz wprawy, to może nie eksperymentuj w okresie wzrostu maluszka. Zbilansowana karma dostarczy szczeniakowi wszystkiego, czego potrzebuje.

Decyzja oczywiście należy do Ciebie, a jeśli chcesz przejść na "surowiznę" to poczytaj uważnie o Barfie, bo podawanie mu " na oko" mięska i dodatków, może mu jedynie zaszkodzić.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez SAYR » 14 gru 2012, o 11:21

Dagi napisał(a):Każdy pies, jeśli się mu postawi michę z suchym i z surowym ,to wybierze surowe :)

Powinieneś zdecydować się na jeden rodzaj żywienia. Albo karmisz pełnowartościową suchą albo bawisz się w Barfa, ale to nie polega tylko na podawaniu surowego mięska. Trzeba wiedzieć jakie mięsko, kości, warzywa, owoce ew. zboża, dodatki zawierające witaminy, minerały potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Trzeba wiedzieć jak bilansować posiłki - ile czego, żeby psu niczego nie zabrakło w diecie lub ( co gorsze) nie dać czegoś za dużo. Jeśli nie masz wprawy, to może nie eksperymentuj w okresie wzrostu maluszka. Zbilansowana karma dostarczy szczeniakowi wszystkiego, czego potrzebuje.

Decyzja oczywiście należy do Ciebie, a jeśli chcesz przejść na "surowiznę" to poczytaj uważnie o Barfie, bo podawanie mu " na oko" mięska i dodatków, może mu jedynie zaszkodzić.

Ja już nie jestem w stanie tego wszystkiego pojąć, jedni zalecają podawać surowe mięso i to nie ważne jakie, następni ze można podawać na zmianę ze suchą karmą, jeszcze inni zalecają by tylko karmić suchą karmą. Powiedzcie co ja mam robić, myślałem ze wchodząc na fora o psach będę miał wyraźny przekaz, jak żywic i dbać o nią by nie zrobić jej krzywdy. Jednak ktoś mądrze napisał, by kierować się własnym sumieniem, bo jest tyle opinii co psów.
SAYR
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 14 gru 2012, o 11:47

SAYR spokojnie. Z karmieniem psów to jest jak z przeróżnymi dietami dla ludzi. Jedni twierdzą, że bez mięsa się żyć nie da, a w tym samym czasie jakiś veganin zdobywa złoty medal w sprincie.
Najłatwiej jest wybrać suchą karmę, niczym się nie przejmować i się jej trzymać, ale jak sam zauważyłeś pies woli mięsko. Poszperaj trochę w internecie na temat BARF, jeśli możesz to również na zagranicznych stronach i ustal jadłospis dla psa na pierwsze dwa tygodnie. Poobserwuj psa, co lubi bardziej co mniej, co powoduje biegunki, co nie, poszukaj dobrych źródeł mięsa i kości oraz zakup blender do papek warzywnych. Za jakiś czas nabierzesz wyczucia i wszystko będzie OK.
AnnaJagna
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 14 gru 2012, o 11:48

Andrzeju...tak na logikę. Rozregulujesz psiakowi układ trawienny, jeśli będziesz podawał na zmianę różne rodzaje pokarmów. Chodzi tylko o to. Nie ma sensu podawać mięsa jeśli już podajesz pełnowartościową,dobrze zbilansowaną suchą karmę. Bo po co?
Żeby zaczął kombinować i wybrzydzać ? A jeśli podajesz surowe, to ok, ale tu już zaczynasz sam bilansować pokarm, więc musisz doskonale wiedzieć jak dobrać proporcję i które z dodatków dodać ze względu na zawartość minerałów i witamin. Nie sztuką jest dać psu kawał surowego mięsa,bądź kość. Wiesz czym uzupełnić resztę potrzeb żywieniowych? Wiesz ile ( zgodnie z wiekiem i wagą psa) mięsa dziennie potrzebuje Twój psiak? Ile potrzebuje np. wapnia i fosforu i co ( i ile?) powinieneś podać dodatkowo do takiego posiłku żeby idealnie trafić w zapotrzebowanie dorastającego maluszka? Skąd wiesz ile na posiłek powinno przypadać mięsa, wypełniaczy, owoców i warzyw, by ilość witamin i minerałów była niemalże idealna? Wiesz jakie jest zapotrzebowanie kaloryczne Twojego szczeniaka i jak to wyliczyć w oparciu o podawane produkty? Chodzi mi o to, że jeśli nie bardzo orientujesz się w kwestiach karmienia, to może po prostu lepiej karmić "gotowym" a w tym czasie uczyć się Barfa, by z czasem ( jeśli zechcesz) przejść na surowe.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 14 gru 2012, o 12:30

To ja mam takie pytanie, Dagi (absolutnie serio, nie sarkastycznie, nie złośliwie, po prostu chciałabym wiedzieć), czy naprawdę robisz rozpiskę zawartości wszystkich witamin i minerałów na każdy dzień?
Ja jak przechodziłam na surowe (nie czysty BARF, bo daję czasem i gotowane i odrobinkę ryżu lub makaronu) to zaczęłam z kartką i wagą, ale wyszło mi, że jak pies zje dzienną porcję mięsa to już nie mogę dać kawałka sera białego, bo czegoś będzie za dużo. A jak dam trochę mniej mięsa, żeby móc dać serka, to znowu czegoś zabraknie.
Tak więc trzymam się tych orientacyjnych 2% wagi ciała i właśnie "na oko" dodaję a to marchewkę, a to podzielę się jabłkiem, a to wrzucę do miski niedojedzonego banana... itd.
Sprawę ułatwia fakt, że mój pies to nie rosnący szczeniak i nie muszę zmieniać porcji z tygodnia na tydzień.
Zgadzam się, że należy poczytać, popytać i dowiedzieć się ile można o BARF ale nie uważam, żeby ta dieta była tylko dla wybranych, bo taka trudna.
AnnaJagna
Klubowicz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje