Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Kwarantanna

Nieprzeczytany postprzez Kilche » 19 kwi 2011, o 18:55

Apropo postu Tomka w temacie socjalizacji szczeniąt.
Przestrzegaliście kwarantanny? Jakie macie o tym opinie, warto "narazić" zdrowie psa dla dobrej socjalizacji?

Osobiście uważam, że wszystko można, ale z głową. Czas kwarantanny to okres, kiedy szczenię powinno odbierać jak najwięcej bodźców i wtedy socjalizacja powinna być jedną z najważniejszych rzeczy. Oczywiście nie powinno się przesadzić też w drugą stronę i pozwalać szczylowi na zabawy z nieznanymi zwierzętami :nea

Przeczytałam gdzieś jedno fajne zdanie podsumowujące ten temat: "Prawie każdą chorobę da się wyleczyć, ale braków w socjalizacji można już nigdy nie uzupełnić" ;)
Kilche
Losowy avatar

Re: Kwarantanna

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 19 kwi 2011, o 18:59

ja w sumie to o tych kwarantannach nie dawno się dowiedziałam i przy żadnym psiaku jej nie stosowałam... fakt miały kontakt tylko ze swoimi mieszkańcami podwórka.. które były odrobaczane a koopki to były systematycznie zbierane... a na spacerkach uważnie pilnowane, ale jeśli chodzi o obce psy to kontaktów nie miały bo taki dzikuski u nas są... a jak już to z zza bramy oszczekane i teraz patrzeć na siebie nie mogą... ale już lepiej jest....
kalyna
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez mamurda » 19 kwi 2011, o 19:07

Nie demonizowałabym pojęcia kwarantanny. Żaden z moich psów nie była trzymany w domu w okresie szczepień. Bezpośrednio po szczepieniu unikaliśmy tylko kontaktu z nieznanymi psami. Poza tym normalnie chodziliśmy wszędzie. Zresztą pies po szczepieniu i tak bywa troszkę osowiały i sam wyznacza granice swojej aktywności. Zawsze starałam się zaufać naturze i dobrze na tym wychodziłam :D
mamurda
Początkujący owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fram [*]
Imię: Barbara
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 19 kwi 2011, o 19:34

że jest coś takiego jak kwarantanna wiedziałam ,też miałam dwa szczeniole w domu ale od pierwszego dnia gdy psy się u nas pojawiły,wychodziły na spacery,trudno żeby było inaczej mieszkając w bloku,pilnowałam tylko coby nic w pyska nie brały i koop nie niuchały,na kontakty psie pozwalałam ale ze znanymi nam psami ;)
egonek5
Owczarkarz
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 19 kwi 2011, o 19:42

U nas hodowczyni zazyczyla sobie, zeby malucha zabierac na dwor, poniewaz sa to tak wazne dni zycia psa, ze nie powinno ograniczac sie jego mozliwösci poznawczych. No i nasze maluchy chodzily normalnie do publicznego parku.
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 19 kwi 2011, o 20:01

Przestrzegaliśmy kwarantanny, pierwszy i ostatni raz. Kolejny psiak już następnego dnia po przybyciu do domu zostanie zapakowany w plecaczek i wyjdzie do ludzi. Niech go macają, głaszczą, całują, noszą, klepią po tyłku, czochrają itp. Będzie jeździł komunikacją miejską, a chwilę później sam tuptał po centrum miasta. Jeśli będę znał właścicieli w 100% zdrowych i łagodnych psów to od maleńkości będzie miał z nimi kontakt.

Oczywiście trzeba uważać na kupki, obce bezpańskie psy, ale nie ma sensu trzymać psa w złotej klatce tak jak to zrobiliśmy z Viggo.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 19 kwi 2011, o 20:23

Wszystko ładnie ale w granicach zdrowego rozsądku. Jak mojego odbieraliśmy od pseudohodowcy, babka przestrzegała nas przed wyprowadzaniem psa na dwór do ostatniego trzeciego szczepienia, także my zaniedbaliśmy najważniejszy okres socjalizacji dla szczeniaka, okrutnie !! Jestem na siebie wściekła strasznie :pala , bo wyłazi to później przez całe życie psa.
Owszem trzeba zabierać psa w miejsca gdzie odbiera wiele bodźców, niech się maluch uczy życia, ale bezwzględnie unikać miejsc gdzie są duże skupiska psów, żeby zminimalizować ryzyko zachorowania.
Karoll
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Aisance » 19 kwi 2011, o 20:36

Taka prawdziwa, prawdziwa kwarantanna nie jest możliwa, bo zarazki przynosimy do domu chociażby na butach.
Szczenię musiałoby przebywać w sterylnych warunkach...to niewykonalne.
Poza tym stosując się do "kwarantanny" bardzo dużo tracimy z życia szczeniaka. Szczególnie, że to okres, który bardzo trudno nadrobić, a czasem się po prostu nie da.
Hodowla owczarków niemieckich jest hodowlą psów użytkowych, albo nie jest wcale hodowlą owczarków niemieckich.
Aisance
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Barsa
Imię: Monika

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 19 kwi 2011, o 22:08

egonek5 napisał(a):że jest coś takiego jak kwarantanna wiedziałam ,też miałam dwa szczeniole w domu ale od pierwszego dnia gdy psy się u nas pojawiły,wychodziły na spacery,trudno żeby było inaczej mieszkając w bloku,pilnowałam tylko coby nic w pyska nie brały i koop nie niuchały,na kontakty psie pozwalałam ale ze znanymi nam psami ;)

u nas było dokładnie tak samo - kontrola i tylko znajomi..
ewachw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez mamurda » 20 kwi 2011, o 05:02

Wniosek: kwarantanna jest przereklamowana :D

Faktycznie ten pierwszy okres jest bardzo ważny. Szczeniol powinien poznawać pomału świat w którym mu przyjdzie żyć. Im szybciej tym lepiej :D
mamurda
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Fram [*]
Imię: Barbara
Pochwały: 2

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje