Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Leti

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 15 lis 2016, o 10:34

Ona do ryby w ogole nie podchodzi, kiedyś dałam jej tuńczyka to nawet nie chce podejść do miski.
Jak jej dam większy kawałek mięsa z chrząstka to weźmie do buzi, wypluwa i chce iść zakopać.
Spróbuję jej gotować ryż, dodawać warzywa do tego i mięso wrzucać, i może zrobić taką zupę jakby. Bo takie bardziej jadla niż takie zbite. Nie wiem, nie mam siły już. To nie, tamto nie, tego nie ruszy...

Paulina, mokra karme je, ale ja się nie wyplace jakbym miała jej kupować. Uczę się, mieszkam sama, chodzę tylko w weekendy do pracy a 3/4 wypłaty wydaje na młodą. Także mokra na razie odpada. Wydałam 150 na suchą miesiąc temu, której nie chce jeść i stoi :lool: pójdę z torbami :D

Po prostu zrobię tak, że jak nie zje to nie dam jej nic innego do następnego posilku, bo dziele jej ten 1 kg na rano i wieczor. I jak nie będzie chciała jeść to będę zabierać i o. Może się nauczy. Teraz wiem, że nikt jej nie będzie dokarmiać, bo wcześniej jak nie zjadła to dokarmiala ją mama jak nie widziałam.

Edit, kupiłam jej dzisiaj plucka to dama nie lubi, plucek jeść nie będzie. :mur:
Paulina16
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Leti
Imię: Paulina
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez gumiskrosno » 15 lis 2016, o 16:55

Hehe płucka nie każdy pies będzie jadł mój Rex nie jadł płucek a wybredny nie był Barca je wcina a jest wybredna :) kup jej szyję z indyka powinna jeść ze smakiem
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 15 lis 2016, o 17:27

Mój królewicz, jak jest duży kawałek mięsa,to też nie zje. Kroję na małe kawałki, jak na gulasz i daję z ręki, to wchodzi aż miło.
Jeszcze jeden sprytny myk,to taki,że co się da,to mielę w maszynce do mięsa lub kroję na malutkie kawałki i gotuję z ryżem i warzywami taką ciapę. Ta metoda zdaje egzamin, tyle,że jak się do dna michy przyklei,to trzeba zamieszać ;)
Metoda z przetrzymaniem do następnego posiłku skutkuje i to bardzo, z tym,że mój nie bardzo chce jeść rano, więc w miarę możliwości daję w południe i wieczorem lub wieczorem podzielone na dwie porcje.
Falko najbardziej kocha ćwiartki kurczaka ugotowane w rosołku z warzywami i zasypane ryżem, oczywiście obrane z kości, zostawiam skórki i całą resztę, łącznie z chrząstkami.
Przetrzymaj królewnę, jak raz wybrzydzi i micha zostanie zabrana,to może poskutkuje.
Podobny problem z jedzeniem miał mój kolega, zaczął gotować psu i wprowadził reżim i psisko zjada całkiem ładnie. Może to jest klucz do sukcesu.
Jeżeli chodzi o koszty miesięczne,to mieszczę się w kwocie ok 200 zł ze wszystkimi możliwymi ekstrawagancjami(nie mówię o strusiu, dziku i tym podobnych wynalazkach ;) )
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 15 lis 2016, o 17:34

Właśnie tak zrobiłam dzisiaj. Pokroilam na małe kawałki i wrzucilam do ryżu i jak nie chciała jeść surowego jak kroilam tak wyciągnięte z ryżu wsuwala, jak dostała miche to zjadla ładnie wszystko. Także chyba mamy rozwiązanie :D
Ona właśnie nie chce jeść rano, woli wrócić do łóżka i spac. A że do domu wracam dopiero koło 15-16, to może wtedy będę jej dawać a druga porcje koło 22? Bo do tej pory jadla o 7 (chociaż najczęściej nie jadla :D) i później druga o 17, co już zjadala.
Paulina16
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 15 lis 2016, o 19:07

Faktycznie gotowane może jest smaczniejsze. Ja dostałam kiedyś piękne mięsne kości z dziczyzny. Całą zamrażarkę tym zawaliłam, a żaden owczar do pyska tego nie wziął i koniec. Gotowane wchodziły, aż miło, ale dawałam bez ryżu. Sonia kiedyś nie lubiła wołowiny, dosłownie pluła kawałkami pięknego mięsa, więc na początku kroiłam bardzo drobno i dopiero się przekonała i teraz wcina normalne kawałki. Nie mieliłam,bo mielonego jak wyżej pisałam, nie tknie :P

Beatka a dajesz do tego jedzenia gotowanego jakieś suplementy? czy nic ponadto nie dajesz?

ps. jak masz suszarkę, albo choćby piekarnik to możesz jej ususzyć te płucka, jak już ich nie chce jeść :ok:
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 15 lis 2016, o 19:56

O, dobry pomysł. Będziemy suszyć :D
Paulina16
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 16 lis 2016, o 10:57

Faktycznie, pies ma bardzo zróżnicowaną dietę, dość dużo kolagenu ze ścięgien. Kilka razy w miesiącu gotuję mu świńskie ratki.
Dużo warzyw, generalnie wszystkiego.
Kiedy wyliczyłam wetce,co i w jakich ilościach Falko dostaje,to orzekła,że ona absolutnie już nic by nie dawała, z resztą, sama swoje psy karmi barfem, więc nieco zorientowana w temacie. ;) Podobnie, nasi pozostali dwaj weterynarze, również stwierdzili,że dając suple można bardziej zaszkodzić, tym bardziej,że nie ma żadnych wskazań do podawania.
Jedyne zalecenie, jakie dostaliśmy,to okresowo olej z łososia lub "tran"-olej z wątroby dorsza lub rekina i jeszcze z pół roku, rok i na stałe mamy włączyć suplementy na stawy, z racji pracy, jaką wykonuje pies i obciążeń stawów.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 17 lis 2016, o 10:54

Chyba jesteśmy w domu, już drugi dzień z rzędu zjada całe swoje porcje, nawet wylizuje miskę i ściany z ryżu :roftl:
Dziękuję wszystkim za takie zaangażowanie w temat! Jestem straszne wdzięczna :-)
Paulina16
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 17 lis 2016, o 11:15

Super :)
Troszkę wagi by się pannie przydało :D
Jak coś,to pytaj, postaram się pomóc.
vega_bw
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 17 lis 2016, o 13:07

Paulina16 napisał(a):Chyba jesteśmy w domu, już drugi dzień z rzędu zjada całe swoje porcje, nawet wylizuje miskę i ściany z ryżu :roftl:
Dziękuję wszystkim za takie zaangażowanie w temat! Jestem straszne wdzięczna :-)

no to super to teraz będzie grubasiątkiem :lool:
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Pochwały: 8

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje