Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Re: Linienie

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 04 lip 2015, 14:24

Używam od lat grzebienia metalowego. Kupiłam w międzyczasie wiele innych przedmiotów do czesania, ale wróciłam do grzebienia.
Coś w tym rodzaju http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5280183841&ars_source=ars&ars_socket_id=9&ars_rule_id=114
Nie używam furminatora, odkąd dowiedziałam się, że niszczy sierść.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Linienie

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 04 lip 2015, 15:05

Dziękuję za podpowiedzi! :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 39
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 41
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Linienie

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 07 lip 2015, 20:02

A ja mam pytanie...
czy zauważyliście, że latem psy się bardziej ofutrzają, żeby chronić się przed słońcem i gorączkami?
mój Gandi kończy zrzucać podszerstek i ma tylko włos okrywowy. Suka zaczyna zrzucać podszerstek, więc teraz ma najdłuższą sierść. Suce jest gorąco i podejrzewam, że DONom nie jest łatwo przy takiej pogodzie.

i taki filmik, który dotyczy psów z podszerstkiem...
https://www.facebook.com/76805840664542 ... =2&theater

Co sądzicie o tym?
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Linienie

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 18 gru 2015, 14:37

Moja od miesiąca gubi calutki podszerstek. Codziennie wyczesuję pełną foliową torbę (oczywiście po ugnieceniu już nie jest pełna).
Z długowłosego psa zrobił mi się krótkowłosy tylko z włosem okrywowym.
Kiedy to się skończy? Może jak przyjdzie wreszcie zima.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Linienie

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 16 sty 2016, 13:46

Kafce też wyłażą kłębuszki podszerstka, ale dalej jest tak samo kudłata jak była :lool:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 39
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 41
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Linienie

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 03 lut 2016, 09:47

O wiele mniej jest linienia przy suplementacji Omega 3, wypróbowane na własnej, uuupssss....psiej skórze.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Linienie

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 04 lut 2016, 18:04

A Thorin nic nie gubi :-Pgarść kłaków po czesaniu, ale samo nic prawie nie leci, więcej piachu niż jakiejś sierści :-)może na wiosnę się zacznie. Chyba, że tak dobrze na sierść działa ta Josera fetival, bo ma jakieś omega 3, hmm.
Obrazek
WarOfWorlds
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Wiek: 25
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 25 sty 2014, 20:34

Re: Linienie

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 04 lut 2016, 20:37

Po domowym jedzeniu Rudzielec też bardzo mało linieje, nawet w tym straszliwym czasie.
W okresach linienia,żeby w domu było czysto,a pomijam tony piachu,to mogła bym odkurzać co drugi dzień, nawet przy moim "ogromnym" metrażu.
Myśleliśmy,że jak dorośnie,to będzie dużo gorzej,a tym czasem okazało się,że gorzej było, jak dorastał ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Linienie

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 14 lut 2016, 00:31

Przy problemach z sierścią polecam też kropelki o nazwie KERABOL.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Linienie

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 16 lut 2016, 10:55

Aż spróbujemy :-)w końcu wiosna idzie i zmiana sierści, może będzie jeszcze piękniejsza.
Obrazek
WarOfWorlds
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Wiek: 25
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 25 sty 2014, 20:34

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje