Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

List otwarty w sprawie zakazu sprzedaży i używania petard

Nieprzeczytany postprzez norineko » 3 sty 2014, o 21:13

Ciekawą inicjatywą wykazała się fundacja Mondo Cane i utworzyła wydarzenie, w którym stworzyła list otwarty do premiera i prezydenta w sprawie zakazu sprzedaży i używania materiałów pirotechnicznych.

Podaję link do wydarzenia i do petycji:
https://www.facebook.com/events/1475962 ... l_activity

http://www.petycje.pl/petycja/10210/lis ... az_sprzedaŻy_i_uŻywania_materiaŁÓw_pirotechnicznych_.html
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 61

Re: List otwarty w sprawie zakazu sprzedaży i używania petar

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 3 sty 2014, o 21:46

Nie wierze, że to przejdzie - zbyt wiele osób to bawi :(
Jednak popieram jak najbardziej.
Gdyby choć ludzie ograniczyli się do godzin późnowieczornych (o samej północy nawet nie marzę) tego jednego dnia. Ale nie da się, trzeba nawalać całymi dniami od Wigilii do trzech króli :/
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 3 sty 2014, o 21:52

Albo jeszcze tydzień dłużej. :/
Tak, czy siak, pod listem się podpiszę, choć chyba lepiej żeby to była petycja, niż list otwarty.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 3 sty 2014, o 23:09

Ja takze i to dwiema rekami.
danuta waniek
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 3 sty 2014, o 23:13

A ja nie. :ooops: Należę do grona osób które bawi zabawa z fajerwerkami. Strzelam tylko w Sylwestra, wieczorowo-nocną porą, w przyzwoitej odległości od zabudowań, niezbyt hucznie i też nie co roku. Nie można wedle własnego widzimisię ograniczać swobody innych, wszystko jest dla ludzi. Takimi petycjami nakręca się tylko spiralę niechęci do posiadaczy zwierząt, nic ona nie da.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 3 sty 2014, o 23:26

Więc niech będzie bezwzględny zakaz strzelania poza 31.XII. i 01.I.

Ja też lubię fajerwerki, ale idioci, odpalający to wszystko co hałasuje przez 3 tygodnie wokół Sylwestra, doprowadzają mnie do szału.

Nie można wedle własnego widzimisię ograniczać swobody innych

Można, o ile "swoboda innych" wpływa na spokój pozostałej części społeczeństwa. Skoro można wprowadzić ciszę nocną od 22:00 do 06:00, to można wprowadzić ciszę "odfajerwerkową". :-)
Poza tym człowiek nie jest jedynym stworzeniem żyjącym na ziemi. :ooops:
I nie chodzi mi w tym momencie tylko o psy i koty, które z nami żyją.
Mam trzy psy, dwa zupełnie nie zwracają uwagi na wybuchy, Luśka się boi, z roku na rok coraz mniej, bo nad tym pracujemy, ale mnie samą szlag trafia jak dziś (o3.o1.) co pół godziny, co godzinę słyszę wybuchającą petardę.
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 3 sty 2014, o 23:33

Po prostu nie jestem fanem odgórnych zakazów, tylko wychowywania społeczeństwa. Mam na wiele spraw bardzo liberalne poglądy, każdy może mieć inne - dyskutować zawsze warto.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez norineko » 3 sty 2014, o 23:38

Albo petardę lecącą z okna tudzież rzuconą pod nogi. Nie chodzi tylko o psy, również cała masa ludzi jest przeciwna. Ludzie, którzy przeżyli wojnę (żyją jeszcze tacy) reagują często ręcz histerycznie na odgłosy kanonady. Ludzie starsi lub co bardziej wrażliwi boją się wychodzić z domów w okresie świątecznym.
Ja nie mogłam wyjść w Sylwestra z domu po godz. 15, bo pod moimi oknami rzucano petardy z balkonów. A to ulica w samiutkim centrum miasta.
Dostałam wielokrotnie z racy w okna, bo oczywiście na wąskiej ulicy race tak fajnie się rozbijają o domy i szyby.
Społeczeństwo nasze nie dojrzało, by dopuścić je do rozsądnego stosowania fajerwerków, zatem niech zakaz będzie.
W Poznaniu kiedyś był zakaz używania środków pirotechnicznych i owszem, widziało się zdecydowaną różnicę na korzyść. W tym roku był koszmar, bo zakaz odwieszony.
Przecież są zimne ognie? Nie są fajne?
O ile jestem w stanie zrozumieć, że komuś podoba się kolorowa raca to nie czaję kogo rajcuje sam huk petardy. Zapraszam na strzelnicę- huku od groma.
Sama swego czasu trenowałam strzelectwo, więc może dlatego wystrzał mnie nie podnieca.
Zresztą huk broni palnej jakoś zwierzęta znoszą, z petardami jest inaczej.

Wychować naszego społeczeństwa nie sposób, syzyfowa robota. A gdzieś jest kres wytrzymałości...
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 61

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 3 sty 2014, o 23:50

norineko napisał(a):Wychować naszego społeczeństwa nie sposób, syzyfowa robota. A gdzieś jest kres wytrzymałości...

Niestety, nasi rodacy wolność rozumieją jako brak ograniczeń, czyli "wolnoć Tomku w swoim domku" :mur:
U mnie właśnie strzelają. Właściwie nic dziwnego, zbliża się północ. :nea:
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 4 sty 2014, o 11:01

Niestety żadne nakazy i zakazy nie mają wpływu na zachowanie wielu ludzi. Fajerwerki mogą kupować pełnoletni. A co to oznacza? Że mądry rodzic kupuje i daje gówniarzowi, a ten bawi się kiedy chce i jak chce - i tu jest problem.
Szpak
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje