Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Łódź - komu zgłosić fakt zabiedzonych psów?

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 30 sie 2013, o 20:22

Hej.
Gdzie mogę zgłosić w Łodzi fakt, o dwóch zabiedzonych pieskach, prawdopodobnie przypiętych do czegoś - jeden pies kiedy tak słodko spał :( miał żeberka na wierzchu niestety bardziej widoczne niż "typowy chudo trzymany owczarek".... :(. Pieski to dwa kundelki, coś ala labradory, ale z 50% chudsze... Komu zgłosić ten fakt?!

Póki co, zgłosiłam do Łódzkiego Tozu... gdzieś jeszcze???
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Re: Łódź - komu zgłosić fakt zabiedzonych psów?

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 30 sie 2013, o 21:07

Witaj! nie wiem jak u Was,ale u mnie w Rudzie Slaskiej takie sprawy zglasza sie do TOZ-u a oprocz tego w naszym rudzkim schronisku mamy takie pogotowie interwencyjne i do nich zgłasza sie wszelkiego typu interwencje w sprawie krzywdy zwierzat.Pozdrawiam.
danuta waniek
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez karola » 30 sie 2013, o 21:53

A gdzie te psiaki przebywają?
karola
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Flower
Imię: Karolina

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 30 sie 2013, o 22:18

SM też ma uprawnienia z ustawy o ochronie zwierząt,o policji nie wspomnę.Często współpracują z organizacjami typu TOZ.Tym bardziej jak nie mają eko-patrolu.
http://www.strazmiejska.lodz.pl/Zwierzeta/Obowiazki/
Mają także prawo odebrać zwierzę kiedy jego pozostanie u właściciela zagraża jego życiu i zdrowiu
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez puma » 30 sie 2013, o 23:08

Aga, gdzie i kiedy te pieski widziałaś ? Jaka była odpowiedź TOZu ? Interweniował ?
W Łodzi chyba funkcjonuje też Straż dla Zwierząt, powinny być jakieś namiary na nich w internecie.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 30 sie 2013, o 23:30

TOZ oraz inne organizacje mają to do siebie,że działają społecznie.Nikt ich nie rozliczy ze zgłoszonej interwencji.Nikt też nie musi ich brać poważnie-mowa o właścicielach zabiedzonych psów.
Zgłoszona interwencja policji czy sm MUSI się odbyć.
Chociaż praktycznie oni wszyscy współpracują.Ja bym zgłosiła wszędzie.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 31 sie 2013, o 19:36

Psy przyuważyłam za Łodzią.
Napisałam maila do TOZu - do dzisiaj zero odpowiedzi.

No to jeszcze w takim razie napiszę SM.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje