Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Re: Lokal z... psiną?!

Nieprzeczytany postprzez Wyjątek » 9 mar 2011, o 18:44

Zgadza się, że żafna śmierć nie jest dobra.
Zgadza się, że zwierzęta powinny być zabijane w humanitarny sposób.
Wszystko się zgadza.
Ale chyba nie powiesz mi, że zjedzenie psa a krowy dajmy na to, to to samo?? (mówimy o samym fakcie, bez brania pod uwagę jak to zwierzę zostało zabite, bo to już jest zupełnie inna kwestia - tak, wymagająca działań)
Wyjątek
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aisance » 9 mar 2011, o 18:45

Ale chyba nie powiesz mi, że zjedzenie psa a krowy dajmy na to, to to samo??

Oba są zwierzętami. Oba zasługują na szacunek i obu mamy moralny obowiązek pomagać.
Hodowla owczarków niemieckich jest hodowlą psów użytkowych, albo nie jest wcale hodowlą owczarków niemieckich.
Aisance
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barsa
Imię: Monika

Nieprzeczytany postprzez Wyjątek » 9 mar 2011, o 18:47

Chyba nie do końca się rozumiemy.
Oczywiście, że oba zasługują na szacunek. Oczywiście, że powinny być zabite w humanitarny sposób.
Nie są i dlatego ich nie spożywam - chociaż w ten sposób mogę zrobić coś dobrego.
Ale ja zapytałam o coś ciut innego...
Wyjątek
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aisance » 9 mar 2011, o 18:53

Nie widzę różnicy między zabiciem psa, a zabiciem krowy.
Rozumiem, że większość polskiego społeczeństwa czuje moralne wątpliwości i niechęć do jedzenia "najlepszego przyjaciela człowieka", ale ja nie widzę MORALNEJ ani ETYCZNEJ różnicy pomiędzy spożywaniem psa, a spożywaniem krowy.
Tutaj właśnie pojawia się hipokryzja... bo zjedzenie krówki jest okej, ale pieska już nie?
A więc co? Kochamy? Ale tylko wybiórczo...? To co to za miłość?
Uprzedzę pytanie: nie jem mięsa ;)
Hodowla owczarków niemieckich jest hodowlą psów użytkowych, albo nie jest wcale hodowlą owczarków niemieckich.
Aisance
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 9 mar 2011, o 19:24

Aisance napisał(a):Nie widzę różnicy między zabiciem psa, a zabiciem krowy.
Rozumiem, że większość polskiego społeczeństwa czuje moralne wątpliwości i niechęć do jedzenia "najlepszego przyjaciela człowieka", ale ja nie widzę MORALNEJ ani ETYCZNEJ różnicy pomiędzy spożywaniem psa, a spożywaniem krowy.
Tutaj właśnie pojawia się hipokryzja... bo zjedzenie krówki jest okej, ale pieska już nie?
A więc co? Kochamy? Ale tylko wybiórczo...? To co to za miłość?
Uprzedzę pytanie: nie jem mięsa ;)

Powiem od razu: jem mięso. Ale nie bardzo rozumiem, jakie to ma znaczenie w tej dyskusji.
Oczywiste jest, że każde zabijane na mięso zwierzę powinno mieć zapewnione godne warunki życia i humanitarną śmierć, ale to temat na osobną dyskusję.
Pytanie brzmi, czy skoro w Chinach i Korei jedzą psie mięso, to oznacza, że mamy to akceptować też tutaj, gdzie pies stanowi towarzysza życia? Tylko dlatego, że gdzieś w świecie tak się dzieje?
Do 1950 roku w Papui Nowej Gwinei pewne plemię zjadało ludzkie mózgi. Czy to wystarcza, żeby stało się to społecznie akceptowalne? Dla mnie nie. I wyraźnie nie tylko dla mnie, skoro we wspomnianym 1950 roku został wprowadzony oficjalny zakaz tych praktyk.
A idąc Twoim tokiem rozumowania, w sumie czemu? Przecież mięso to mięso.
ps.
Nie uważam się za hipokrytkę, mimo tego, że nie biorę ze schroniska psa na obiad, ale za to chętnie kupię od sąsiadki kurę na rosół.

Rozumiem, że historia z człowiekiem, który przetapiał psy na smalec, nie zrobiła na Tobie wrażenia. Smalec jak smalec...
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Aisance » 9 mar 2011, o 19:29

Tolerancja, a nieludzkie przyzwolenie to dwie różne rzeczy...
Aisance
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 9 mar 2011, o 19:38

Przepraszam, ale dla mnie tolerancja i przyzwolenie to jedno i to samo. A nieludzka tolerancja jest oksymoronem.

PRZYZWOLENIE
SYNONIM: akceptacja, aprobata, akceptowanie, godzenie się, tolerowanie ♦ zgoda, pozwolenie, przystanie, zezwolenie, książk. placet, pot. zielone światło; mieć: wolną rękę, carte blanche.
źródło: http://leksykony.interia.pl/haslo?hid=219917
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Wyjątek » 9 mar 2011, o 20:09

Aisance napisał(a):Uprzedzę pytanie: nie jem mięsa ;)

A z czego są Twoje buty, torebki, kurtki? Bo rozumiem, że skoro tak zawzięcie sprowadzasz zabijanie psa do zabijania innych zwierząt w celach konsumpcyjnych, przywołując przy tym nirhumanitarną śmierć, to nie uznajesz także produktów wykonanych ze skóry?
Uprzedzę pytanie: skóra węża też się liczy. W końcu miłość to miłość, nie może być wybiórcza...

P.s. dodatkowo podpisuję się pod słowami Brawurki. To nie temat o sposobie zabijania.
Wyjątek
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aisance » 9 mar 2011, o 20:18

Widzę, że się nie zrozumieliśmy.
Nie widzę w śmierci psa nic dobrego, tak samo jak każdego innego zwierzęcia (tym samym traktuje je na równi), ale uważam, że powinno się walczyć o humanitarne zabijanie, a nie o całkowity jego brak bo całkowite zaprzestanie zabijania ze względu na kulturę nie jest możliwe.

A z czego są Twoje buty, torebki, kurtki?

Nie, nie mam nic ze skóry.

Nie za bardzo rozumiem z czego to wynika...z próżności może?
Czyli zabijanie innych zwierząt jest dla was okej, ale psa już nie?
Dla mnie życie to życie i każde jest tak samo wartościowe.

Do 1950 roku w Papui Nowej Gwinei pewne plemię zjadało ludzkie mózgi. Czy to wystarcza, żeby stało się to społecznie akceptowalne? Dla mnie nie. I wyraźnie nie tylko dla mnie, skoro we wspomnianym 1950 roku został wprowadzony oficjalny zakaz tych praktyk.
A idąc Twoim tokiem rozumowania, w sumie czemu? Przecież mięso to mięso.

Tutaj podałaś przykład człowieka... a w kwestii społeczeństwa to dwie różne płaszczyzny i trudno je porównywać.
Aisance
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 9 mar 2011, o 21:31

Aisance napisał(a):... Czyli zabijanie innych zwierząt jest dla was okej, ale psa już nie?
Dla mnie życie to życie i każde jest tak samo wartościowe.

Ale my nie rozmawiamy o bezmyślnym zabijaniu, a o zjadaniu zwierząt. Różnica zasadnicza. A może tylko dla mnie ...
Świat jest tak poukładany, że jest piramidą żywieniową, czy to się komuś podoba czy nie.

Krowy, świnie są hodowane dla mięsa - człowiek jest stworzeniem wszystkożernym (a więc też mięsożernym), tak wymyślił ktoś lub coś, ewolucja, przyroda ...
Może kiedyś w wyniku ewolucji, bądź zakazów zrezygnuje z jedzenia mięsa, ale póki co jest jak jest. A psa człowiek oswoił na towarzysza, pomocnika (psy pracujące) i obrońcę. I dla mnie to wyklucza go z menu.

uważam, że powinno się walczyć o humanitarne zabijanie, a nie o całkowity jego brak bo całkowite zaprzestanie zabijania ze względu na kulturę nie jest możliwe.

Albo mi się wydaje, albo wcześniej właśnie o tym pisała Wyjątek i pisałam ja.
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje