Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Lokal z... psiną?!

Nieprzeczytany postprzez Wyjątek » 19 lut 2011, o 13:19

Patrzcie, co znalazłam...
http://my21.pl/component/content/articl ... ategory=55
Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Ja wiem, że nigdy bym nawet nie pomyślała o zjedzeniu psa!
Wyjątek
Losowy avatar

Re: Lokal z... psiną?!

Nieprzeczytany postprzez Majkowa » 21 lut 2011, o 13:29

Nie mam żadnej opinii bo link nie działa :(

Zjeść psa czy nie zjeść.
To tak jak w innych krajach nie do pomyślenia żeby zjeść krowę itp.
W Chinach jedzą psy ;)
To zależy od kultury

Edit:
Już oglądnęłam.
HEH W Azji niech sobie będzie ale u nas wynocha z tym.
Jako Polka nie zjadłabym psa, kota, świnki morskiej itp <w 'Boso przez świat' widziałam takie upieczone>
Majkowa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 22 lut 2011, o 11:14

Mam podobną opinie. Rozumiem, że oni go jedzą jak normalne mięso, tak jak u nas krowę, świnię itp... ja bym nie ruszyła i oni mają taki sam stosunek do naszego jedzenia...
Ale niech sobie jedzie do tego Wietnamu i tak przyrządza jedzenie ze swoich psów, a nie tutaj. Bo na dobrą sprawę to skąd będzie czerpać zapasy? Mam nadzieję, że nie z Polskich schronisk... i jeśli ustawi się tylko na jedzenie z psa to szybko zbankrutuje... i papa mu...
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Wyjątek » 22 lut 2011, o 14:49

ja się obawiam, że mogą się znaleźć tacy, którzy zechcą spróbować...
a opinię mam podobną: oni nie jedzą krów, a my psów i skoro uważa się za Polaka, to powinien to rozumieć i uszanować!
Wyjątek
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez 19krzychu21 » 2 mar 2011, o 22:58

tragedia.. :cry:
19krzychu21
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zbójini » 3 mar 2011, o 13:31

zwracam uwagę na ten fragment:

Wziąłem je za schroniska. Na obiad. Czasem tak robimy. I polubiłem je. Zamiast do garnka trafiły wspólnego kojca.
Zbójini
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Adela555 » 8 mar 2011, o 20:05

to ohydne. Nie chodzi o samo jedzenie ich mięsa a o to jak traktują te zwierzęta przed śmiercią. Jest w internecie mnóstwo zdjęć, filmów artykułów na ten temat. W chinach psy i koty mordują masowo, katują wielkimi kijami, rzucają w nie cegłami, powieszają. Najlepszym przykładem jest wielka czystka Pekinu przed olimpiadą. Rząd usprawiedliwiał się jakimiś chorobami, a ludzie zaczęli masowo wyrzucać swoje zwierzęta z domów. Cholerni Azjaci, a żeby ich wszystkich...
Adela555
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aisance » 9 mar 2011, o 14:53

Polecam notkę na ten temat na blogu Olgi Maniewskiej: http://sundayivigo.blox.pl/2011/02/Mies ... Komentarzy
Hodowla owczarków niemieckich jest hodowlą psów użytkowych, albo nie jest wcale hodowlą owczarków niemieckich.
Aisance
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barsa
Imię: Monika

Nieprzeczytany postprzez Wyjątek » 9 mar 2011, o 15:29

Coś w tym jest, zazwyczaj człowiek widzi zapałkę w oku i9nnego a belki w swoim nie... czy jakoś tak ;)
Ja mogę z czystym sumieniem napisać, że odkąd jestem na swoim i decyduję o swoim życiu - nie jem mięsa, nie ubieram się w skórzane ciuchy czy buty i niegdy nie miałam na sobie futra. Do tego miałam psy, mam i będę mieć i traktuję psa jako członka rodziny, dlatego tym bardziej ohydnym jest dla mnie fakt powstania takiego lokalu!!!
Poza tym, jak zostało w notce napisane, chodzi bardziej o kulturę narodu. Oni nie jedzą krów i okej - ja tego nie potępiam, wręcz to szanuję. To dlaczego ten człowiek nie może uszanować faktu, że my nie jemy psów? Rzeczywiście są w Polsce "ludzie", którzy bestialsko je traktują, ale nie możemy tą miarą mierzyć całego kraju! Zjedzenie psa a świni to jednak zgoła odmienna rzecz. Człowiek jest mięsożerny i musi jeść. Taka jego natura. Jednak jeśli od zarania dziejów pies był zawsze u naszego boku jako towarzysz a nie posiłek, to niech tak do chol*ry pozostanie....
Wyjątek
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aisance » 9 mar 2011, o 18:37

Wydaje mi się, że w świecie globalizacji kultury się przenikają. To rozwija i rozszerza percepcję.
ŻADNA śmierć nie jest dobra, ale nasze społeczeństwo nie może funkcjonować bez ofiar. Jakiegokolwiek rodzaju - krowy, świni, na psie skończywszy. Mięsa nie da się wykluczyć z diety wszystkich narodów. Jego obecność jest zbyt głęboko zakorzeniona.
Miłość wybiórcza i zamykanie się na cierpienie tylko jednego zwierzęcia, w tym przypadku psa, jest dowodem ludzkiej hipokryzji. Uważam, że powinniśmy walczyć o sposób uboju tych zwierząt, o to by ich ostatnie dni życia były godne i dowodziły, że mamy w sobie coś z ludzi. Bo tutaj powstaje spór nie tyle w kwestii moralnej, co przede wszystkim kulturowej.
Przykre jest to jak ludzie podchodzą do uboju zwierząt. Zjeść Azora jest straszne, ale krówki już nie. Ma śliczny ogonek. Konia też da się przełknąć. Nieważne, że ten koń jedzie tydzień do Włoch do ubojni bez jedzenia, ma tylko wodę z...solą. Nieważne, że krowy, świnie i konie przechodzą katusze zanim trafią na nasze stoły...
Ostatnio edytowano 10 mar 2011, o 14:16 przez Aisance, łącznie edytowano 1 raz
Hodowla owczarków niemieckich jest hodowlą psów użytkowych, albo nie jest wcale hodowlą owczarków niemieckich.
Aisance
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Barsa
Imię: Monika

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje