Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Informacje o zaginionych i znalezionych owczarkach staroniemieckich.

Luna Wilczak Czechosłowacki - wróciła do domu! :)

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 4 paź 2014, o 15:07

W piątek 03.10.2014 koło godziny 19.00 w okolicach ul. Na Wierzchowinach (tj. Wola Justowska) zaginęła suczka rasy Wilczak Czechosłowacki. Wabi się Luna, ma 8 miesięcy, z umaszczenia do złudzenia przypomina wilka. Ma około 60cm w kłębie. Jej cechą szczególną aczkolwiek nie widoczną na pierwszy rzut oka jest pięć zębów między kłami. W czasie kiedy zniknęła miała na sobie zieloną obróżkę z pomarańczowymi łapkami. Ma aktualne szczepienia. Luna jest jeszcze bardzo młodym psem , bardzo do nas przywiązanym (tak samo jak my do niej) Na pewno jest strasznie przestraszona Proszę pomóc nam ją jaknajszybciej odnaleźć. Jeżeli ktoś widział psa odpowiadającego temu opisowi prosimy dzwonić pod numery :
tel. kom. 503-055-984
tel.kom 509-704-085
za wszelkie informacje dziękujemy

Obrazek

Suni obecnie szukają psy tropiące, ważne!

(...)Jesli ktos zadzowni ze ja widział, niech dokladnie oznaczy miejsce, polozy tam kamień, albo wcisnie patyk, ew powiesi wstążkę, biblukę, żeby pies tropiący nie tracił czasu na szukanie początku śladu.

-- 4 paź 2014, o 21:09 --

Sunia sama wróciła do domu :yahoo:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Re: Luna Wilczak Czechosłowacki - wróciła do domu! :)

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 5 paź 2014, o 10:36

A tak z ciekawości - kto to w Krakowie ma psy tropiące wyspecjalizowane w szukaniu psów?

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 5 paź 2014, o 12:44

Zaginionych psów szuka Katarzyna Harmata. Nie wiem na ile słowo "wyspecjalizowane" jest tu właściwe, ale mają jakieś sukcesy na koncie o ile się orientuję.
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 5 paź 2014, o 14:55

Hm, chciałabym zobaczyć trening takiego psa do wyszukiwania innych psów po śladzie:-))
Bo moim zdaniem to absolutnie nierealne w naszych warunkach.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 5 paź 2014, o 22:31

Na forum są dziewczyny, które chodzą do pani Katarzyny na tropienie :)
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 6 paź 2014, o 02:07

No to może zechcą opisać jak wygląda trening tropienia na zapachu innego psa?

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 6 paź 2014, o 19:50

Pozorant idzie razem ze swoim psem na krótkiej smyczy, a pies szukający dostaje do nawąchania zapach pozoranta+jego psa, w dalszej przyszłości samego psa.

Tyle się dowiedziałam, może dziewczyny jak będą mogły napiszą więcej :)
Chyba jednak pomyliłam osoby - to nie p. Harmata ma na koncie odnalezienia psów.
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 6 paź 2014, o 20:16

Nie mylisz się, to Kasia Harmata i drużyna tropiąca z jej szkoły mają na końcie odnalezienie psa i gdy jakiś pies w Krakowie zaginie, to oni się meldują by pomóc.
Ja też jestem dosyć sceptycznie nastawiona do poszukiwania psów w środowisku miejskim, no ale raczej to nic nie zaszkodzi (chyba że zwierzak jest przeraźliwie bojący się innych czworołapów), a skoro pomaga i jakoś działa w praktyce... Okoliczności też są zawsze brane pod uwage (pies znany tej grupie, pies spłoszony a nie uciekinier, pies który może chętniej wrócić do ludzi z psami niż do grupy obcych ludzi itd.)

Cytując na informacjami na fb:
"Psy z naszej Grupy Tropiącej zdały dziś najważniejszy egzamin!!!
Ja z Luną, Agnieszka z Jaaz'em i Jadwiga z Lorą, uczestniczyliśmy w poszukiwaniach psa Frodo - Gończego Berneńskiego, który zaginął w trakcie wycieczki (jak dziecko we mgle - podczas ogromnej ulewy. To bardzo grzeczny pies, nie uciekł - zaginął). Został odnaleziony po około 6 godzinach od zaginięcia, a po niespełna 3 godzinach od rozpoczęcia poszukiwań przez nasze psy. Luna podjęła zapach górnym wiatrem, za nią dołączył Jaaz (Lora przeszukiwała inny obszar). Po przejściu około 250 metrów zobaczyłyśmy z Agą (psy wskazały kierunek) Frodo w odległości około 150 metrów. Bez większego problemu mnie rozpoznał (kończył szczeniaczkowo w Białym Psie, tydzień temu uczestniczył w tropieniowym treningu)... Wracał powoli w stronę domu..."
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 7 paź 2014, o 07:02

Ja do tego podchodzę bardziej niż sceptycznie.
Taki już ze mnie niewierny tomasz - oczywiście pies może zainteresowac się zapachem innego psa bez żadnego treningu, to naturalne, podobnie jak znajoma mi suka zainteresowala się na spacerze zapachem obcego sobie starego psa leżącego nad rowem. Podobnie Raszka kieruje głowe w tę strone, skąd dochodzi nowy zapach. A więc do odnalezienia trzeba tylko tyle, aby znaleźć się z wlasnym psem blisko miejsca, gdzie jest ten drugi pies - oczywiscie jesli psy znają sie, jest łatwiej. Podobnie znajomy mi wyżel natychmiast odnalazl uduszoną na wnykach sukę - myśliwy określil dokladnie miejsce, w ktorym uslyszał pisk swojej suki, starczyło doprowadzić w to miejsce znajomego suce psa, by znalazl psicę wiszącą na wnykach 300 m dalej. Psa, który krąży blisko miejsca, gdzie stracił kontakt z wlascicielem, znaleźć jest raczej łatwo. O odszukaniu w ten sposob psa uciekiniera mowy nie ma.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 7 paź 2014, o 07:29

Dzięki, jednak dobrze mi świtało w głowie ;)

Ja tam się oczywiście nie znam, ale myślę, że spróbować można wszystkiego.

W książce "Trzy psy w jednym mieszkaniu" autorka opisuje jak jeden z jej psów zaginął na zdziczałych łąkach gdzie często chodzili na spacery. Przeszukali teren we wszystkie strony i kamień w wodę - pozostałe dwa jej psy plus jeden zaprzyjaźniony (nieszkolone w tropieniu oczywiście) nie wskazały niczego niepokojącego. Psa znalazła sama następnego dnia - okazało się, że wpadł do dziury, z której nie mógł się wydostać. Poprzedniego dnia wielokrotnie tamtędy przechodzili...
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje