Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Metody nauki?

Nieprzeczytany postprzez Rocio » 3 gru 2017, o 21:35

Witam, jakie macie sposoby na nauczenia psiaka chodzenia na kontakcie? Chodzi mi o takie ładne przyklejenie i skupienie. Mój pies chodzi strasznie nierówno i lekko wyprzedza :stop: . Słyszałam o metodzie na lizanie smaczka przy nauce pozycji, tylko jak to później przełożyć na kontakt wzrokowy? Mam z nim jeszcze taki problem, że on raczej czeka na nagrodę niż da się naprowadzic i tutaj się toczy zamknięte koło, bo nie mogę go nauczyć w niczym takiej dokładności, jak bym chciała.
Rocio
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Demon
Imię: Aleksandra

Re: Metody nauki?

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 5 gru 2017, o 00:22

może by tak kształtowaniem? tu fajnie opisane => http://bialyjack.pl/co-to-jest-ksztaltowanie-klikerem

My akurat nie obi ale od niedawna dłubiemy agility i mieliśmy straszny problem z obieganiem :) Panda ni ch*lery nie mogła zczaić dlaczego wysyłam ją do przodu i jeszcze każe jej coś obiegać z obu stron :P Obieganie od lewej szło nam spoko bo nauczona od papika ot urok psa frisbowego :P Z druga stroną tak łatwo nie szło, nasza trenerka doradziła nam własnie kształtowanie :D Bingo Panda załapała już na drugiej sesji z klikerem o co mi chodzi :D
xxxkaluniaxxx
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje