Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Micha dla psa

Nieprzeczytany postprzez Sebek » 10 kwi 2013, o 20:04

Prezentuję Państwu stojak do misek domowej roboty :P
Niestety nie posiadam zdjęć podczas pracy ale podam potrzebne materiały narzędzia oraz sposób wykonania ale na początek efekt końcowy :)

Obrazek
Obrazek

Materiały:
- kawałek sklejki wymiary 30x70 cm, grubość 8mm,
- kantówka 3x3 długa na 50 cm
- 4x wkręty do drewna średnica nie większa niż 5 mm, długie na 3 do 5 cm, (ja użyłem wkręty o średnicy ~4mm i długie na 4 cm)
- dwie metalowe miski,
Narzędzia:
- wiertarka
- wiertło do drewna jeśli ktoś ma, jeśli nie można użyć do metalu tak było w moim przypadku :-) o średnicy 3mm (jest to wymiar pomiędzy "zębami gwintu")
- długa linijka,
- suwmiarka (jeśli ktoś nie ma lub nie wie co to jest obejdzie się bez :P)
- ołówek lub długopis,
- papier ścierny,
- cyrkiel lub coś o średnicy o 5 mm mniejszej od metalowych misek,
- dłuto do drewna,
- młotek,
- pilnik do drewna,

Wykonanie:
Rozrysowujemy rozmieszczenie misek na sklejce, czyli jak blisko mają być miski między sobą a krawędziami sklejki, w moim przypadku rozrysowałem dwa kwadraty z przekątnymi i na na skrzyżowaniu przekątnych przykładam cyrkiel lub umieszczamy centralnie na narysowanym kwadracie coś okrągłego o mniejszej o 5 mm średnicy od miski i go obrysowujemy. Gdy już mamy narysowane okręgi do wycięcia, bierzemy do ręki wiertarkę z wybranym wiertłem i wiercimy otwory jeden przy drugi, od razu przy linii od wewnętrznej strony okręgu. Jeśli ktoś posiada wyrzynarkę znacznie ułatwi to sprawę czyli po prostu wycinamy okrąg po uprzednim wywierceniu dużym wiertłem jednego otworu. Wracając do wiertarki jak już na obu okręgach wywiercimy dookoła otwory, bierzemy dłuto i młotek aby poprzecinać niewielkie przerwy między nawierconymi dziurami. Po dokonaniu tego procesu mamy już wielki otwór z poszarpanymi krawędziami, który wyrównujemy pilnikiem do drewna a następnie papierem ściernym, sprawdzamy czy nasze metalowe miski pasują jeśli tak to już jesteśmy na półmetku, ewentualnie poprawiamy wielkość otworu za pomocą pilnika. Teraz pozostało podzielić kantówkę na 4 równe kawałki dłuższe o 3 do 4 cm niż wysokość misek, które posłużą nam za "nogi" sklejki, w której są umieszczone miski. Kolejnym krokiem jest nawiercenie sklejki w równych odstępach od narożników oraz nawiercenie 4 kawałków kantówki pionowo od góry i przykręcić je za pomocą wkrętów do sklejki. Ta dam Skończone! Dla ambitnych majsterkowiczów można dodać pośrodku jeszcze 2 nogi aby zapobiec złamaniu płyty, dodatkowo pomalować i ozdobić według uznania.
Mam nadzieje, że spodoba wam się mój mini projekt :lool:
Sebek
Świeżak
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bleki
Imię: Sebastian
Urodziny

Re: Micha dla psa

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 10 kwi 2013, o 20:19

No naprawde super to wyglada
danuta waniek
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 10 kwi 2013, o 21:52

Sebek napisał(a):Mam nadzieje, że spodoba wam się mój mini projekt :lool:

Mnie się bardzo podoba :-)
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barbi/Figa
Imię: Barbara
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 11 kwi 2013, o 09:32

Fajne, fajne :). Może przeniesie to ktoś to do tego tematu: psie-meble-wlasnej-roboty-t2938.html
Obrazek
Aśś
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Pochwały: 2

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje