Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Mijanie psów

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 18 wrz 2015, o 10:50

Słuchajcie, każdy pies jest inny i działają nieco inne metody. Zawsze mi powtarzano i tak jest do dziś,że trzeba znaleźć swoją własną.
Faktycznie na początek skupianie na przewodniku, czyli komenda "patrz"-super się przydaje.
Można przechodzić łukiem ze smakiem przy psim nosie lub ze skupieniem na zabawkę.
Faktem jest,że sadzanie lekko nieogarniętego psa, kiedy idzie agresor i obydwaj się na siebie gapią jest złym pomysłem.
Można zmienić, jak dziewczyny pisały, kierunek marszu.
Generalnie,żeby coś przyniosło żądany skutek musi być powtarzane i to wiele, wiele razy, na dodatek z żelazną konsekwencją.
U mnie wystarczy sławetne "nie rusz" dość ostrym głosem i pies mimo,że gapi się na innego psa,to idzie,bo wie, że jak przegnie,to będą bęcki.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez norineko » 18 wrz 2015, o 13:02

Otóż to. Obawiam się Aniu, że bedziesz musiała sobie sama wypracować sposób na Twoją pociechę :)
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 62

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 18 wrz 2015, o 15:27

Dzięki Wam widzę podstawowy błąd, usadziłam psa przodem do przechodzącego. Mój pies zna komendy patrz, noga ale słabo wyćwiczyłam ich wykonywanie przy psach, biorę się do pracy.
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Anna

Nieprzeczytany postprzez norineko » 18 wrz 2015, o 17:50

Ano widzisz, wyjaśniło się :) Po prostu dałaś mu dogodną sytuację na namierzanie wroga ;) Ćwicz przy psach najpierw w pewnej odległosci, potem bliżej. Staraj się, by pies koniecznie się skupiał na Tobie i zafiksowywał aż na tym, co ma aktualnie robić. On powinien świata nie widzieć poza Tobą, wtedy będzie ten moment, gdzie będziesz mogła spokojnie coraz bardziej zmniejszać dystans przy innych psach, aż do minięcia "na grubość lakieru". A na końcu będziesz go mogła usadzać przodem i nie ma prawa drgnąć ;)

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 18 wrz 2015, o 21:38

Dobrym ćwiczeniem też na zobojętnianie psów jest też dochodzenie do obcych psów i zawracanie.
Przykład:park siedzi sobie ktoś na ławce z pieskiem na smyczy.Komenda "chodź" (nie noga czy równaj,bo szkoda psuć komendy,pies w pobudzeniu jej nie wykona),idziemy w stronę pieska,którego nasz pies już widzi i nagle zawracamy,na początek daleko od "wroga".Przy zawracaniu "chodź" i wracamy.
Jak tylko pies oderwie wzrok od "wroga",zawróci z nami suuuper nagroda,wyrzut smaków,zabawki,lub pociągnięcie psa smakami w ręce (dla zbieraczy).
Kilka takich podjeść i na słowo "chodź" pies odwróci się do nas-wtedy mega nagroda.
Osobiście wypróbowane i działa,teraz już nawet na mijanych psach :lool:
Kiedy zależy Wam na treningu i piesek już zacznie zwracać na Was uwagę to po takim "chodź" można dołączyć komendę,np.siad i wymagać choćby 2 sekundowego skupienia na przewodniku :-)
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez norineko » 19 wrz 2015, o 08:44

Brzmi fajnie, też dobry sposób. Tylko ja osobiście baaaardzo nie lubię wyrzucania smaków zwlaszcza na ziemię- wlaśnie zwłaszcza u zbieraczy, bo to tylko utrwala paskudny nawyk. Ale co kto lubi.

norineko
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 19 wrz 2015, o 09:12

Sama metoda bardzo dobra, zapomniałam o tym napisać,bo to dawno było, jak musieliśmy robić w ten sposób ;)
Super nagroda zależy od preferencji psa. Wiem o tym,że w takiej sytuacji mój pies jedzenia nie podejmie z ręki-nie mówiąc o pozbieraniu, za to zabawki owszem, tak samo, jak zareaguje na zwyczajną moją radość i podskoki ;) Też będzie się cieszył, jak szalony ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 19 wrz 2015, o 10:37

U nas też łatwiej było w ruchu, a na początku, gdy jeszcze ciężko było nad nią zapanować, wolałam zrobić "w tył zwrot" - oczywiście z komendą " równaj" i jak ładnie szła i nie oglądała się za psem, to mega nagradzanie i chwalenie. Czasem dochodziłam do psa na pewną odległość i... " w tył zwrot", później znów w stronę psa i jak czułam, że ma " luz w sobie" to mijałam. Nigdy nie prowadziłam jej psyk w pysk - zawsze bokiem i najlepiej tak, bym to ja była między mijającymi się psami - by nagle nie odskoczyły do siebie, bo wtedy trudniej zapanować. Wprowadziłam też nową komendę korygującą tylko na psy " nie wolno". Zawsze było " fe", ale to " fe" było do wszystkiego i najwyraźniej nie działało albo było wcześniej używane błędnie i dlatego fikała do psów. Teraz jak się skupi na psie, który na nas idzie i jeszcze do tego dziamoli - mogłaby wystartować...ale powiem " nie wolnooo" i ona już czai o co mi chodzi i przechodzi spokojnie, a jak miniemy psa, to nagradzam ją słownie i ona aż merda ogonem mega szczęśliwa ;)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 19 wrz 2015, o 12:15

A co jak pies przyczaja się do psów i się kładzie i nic go nie jest w stanie ruszyć? :mur: przechodzimy tyko wtedy spokojnie jak pies jest po drugiej stronie ulicy i ja odgradzam Thorina od psa. A tak to jest przyczajka, która kończy się zabawą lub niestety ostatnio wręcz przeciwnie, jak jest to duży samiec...
Najbardziej mnie wnerwia jak idzie ktoś z małym rozjazgoczonym szczurem i go nie przytrzyma, albo nic nie robi a to to małe oczywiście na flexi, tylko ja muszę walczyć ze swoim... A małe gówno może robić co chce... Thorin nie jest typem awanturnika, chyba, że jakiś pies da mu powód...
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 19 wrz 2015, o 21:10

norineko napisał(a):Brzmi fajnie, też dobry sposób. Tylko ja osobiście baaaardzo nie lubię wyrzucania smaków zwlaszcza na ziemię- wlaśnie zwłaszcza u zbieraczy, bo to tylko utrwala paskudny nawyk. Ale co kto lubi.

Dlatego napisałam,że dla zbieraczy pociągnięcie za smakiem,tzw.aktywne wyjadanie.Fajny jest do tego pasztet :-)
WarOfWorlds napisał(a):A co jak pies przyczaja się do psów i się kładzie i nic go nie jest w stanie ruszyć? :mur: przechodzimy tyko wtedy spokojnie jak pies jest po drugiej stronie ulicy i ja odgradzam Thorina od psa. A tak to jest przyczajka, która kończy się zabawą lub niestety ostatnio wręcz przeciwnie, jak jest to duży samiec...

Niestety żeby mieć sukcesy trzeba czasem z czegoś rezygnować.Ja bym od razu zabierała psa z przyczajki,"chodź" i zawracamy.
Tu chodzi też o to,że nie będzie celu podróży(parku,lasu łąki,spaceru w ogóle) jeśli pies nie dostosuje się do zasad.
Nie może być tak,że nie jesteście w stanie iść ,bo pies zaczyna polować na inne psy-nieważne w jakim celu.
Wzmocnienia pozytywne są podstawą,ale nie bójmy się pokazać psu,że nam się coś nie podoba.
I jeśli osioł uparcie leży,wpatruje się w obcego,ja bym brała za obrożę,do pozycji stojącej i zawracamy cokolwiek by się nie działo.
Psy często w takich emocjach nie jedzą,nie bawią się,więc na początek nagroda socjalna,ucieszmy się,że poszedł z nami.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje