Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Mishka-mała turystka

Nieprzeczytany postprzez margo870 » 25 lip 2013, o 10:00

Oczywiście że się nie obrażam:) cieszę się że ktoś kto ma już doświadczenie daje mi wskazówki a to z perfumami zapewne wykorzystam:)
Dziś miała biegunkę albo coś wciągnęła na zewnątrz albo zaszkodziła jej karma suchą mamy brita puppy a mokrą to na początku jadła trochę pedigree junior to było ok a wczoraj dałam jej butchersa (z kurczakiem) to mimo że chętnie go zjadła to się zaczęło wieczorem i dziś rano(bo zauważyłam kilka kleksów na podwórku),na szczęście jest już na tyle mądra ze piszczy jak chce wyjść:) i w domu rzadko jej sie zdarza popuścić chyba że zajęta jest tak zabawą że nie zdąży.
Wracając do karmy to Brita wzięliśmy na próbę na kg w zoologicznym bo z tych lepszych miałam do wyboru to albo Royal Cain dziś jeszcze popatrzę i zamówię coś nowego, ale zauważyłam że oprócz zabawek najlepszym czaso-zabijaczem jest Pedigree Jumbone jakby psa nie było ;P
margo870
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Mishka
Imię: Gosia

Nieprzeczytany postprzez margo870 » 25 lip 2013, o 10:04

a może podpowiecie mi jakieś inne jedzonko? :)
margo870
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 25 lip 2013, o 10:12

Ojej... Nie możesz jej tak karmić: rano to, a wieczorem tamto.
Daj jej ta karme, którą była karmiona u Hodowcy. A nowa karmę wprowadzaj przez tydzień albo półtora stopniowo. W sensie dzisiaj 90% starej karmy, 10% nowej, jutro 80% starej - 20% nowej...

Dla powagi tych słow dodam, że tak wprowadza się karme nawet dorosłym psom. Psy mają inny układ pokarmowy niż ludzie.

Pedigri i inne marketowe "karmy" to pokarm dla krolikow. Mają szczatkowe ilości mięsa, bo ja wiem, może z 1%?
Czym była karmiona? Bo karma "mamy" a "jej" karma - to dwa różne pieski.:)

Ja sama popelnilam ten błąd - dostałam próbkę happy doga i dałam ja spalaszowac w formie nagródek na zlocie w Koronowie... Ale była aromaterapia a ja głupia nie wiedziałam że nawet "aż" dwie garści nowej karmy tak na psiułka destrukcyjnie podziałają. ;)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez margo870 » 25 lip 2013, o 10:28

marketówek już się pozbyłam... a nie wiedziałam w jakich proporcjach jej zmieniać to jedzonko...malutka nie jest z hodowli tylko że tak powiem efekt niewysterylizowania suki i trzymanie z nią psa-od razu zaznaczę że nie była to pseudo bo właściciela znam osobiście,a Mishke oddał a nie sprzedał, kocha on psy, bał się raczej konsekwencji sterylizacji(starszy pan,a takim czasem ciężko przetłumaczyć) ale właściciel nie pozwolił żeby szczeniaki trafiły w przypadkowe ręce mam nadzieję że następnym razem przynajmniej poda jej zastrzyki ja to planuję jak mała podrośnie sterylizację bo moja poprzednia psinka też miała.
Wiem że to złe co zrobił ale też nie chciałam żeby mała trafiła w złe ręce lub do jakiejś pseudo bo jest bardzo w typie rasy DON.
Z tego co mówił ten pan to podawał gotowaną kaszę z mięsem i warzywami,suchą karmę też ale taką raczej tanią i w małych ilościach.
margo870
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez margo870 » 25 lip 2013, o 10:32

Aga i N napisał(a):Ojej... Nie możesz jej tak karmić: rano to, a wieczorem tamto.

Czyli dawać tylko suchą lub tylko mokrą lub tylko gotowane?
Chciałam jeszcze zapytać jak to jej łączyć? czy np jak dostaje 4 posiłki to np jeden z nich zastąpić suchą karmą czy mieszać z tym gotowanym?
Ostatnio czytałam na forum żeby nie dosmaczać jedzenia czyli nie mieszać więc nie wiem jak to zrobić?
margo870
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 25 lip 2013, o 11:44

margo, póki szczyl się rozwija to karm go suchą karmą przeznaczoną dla psów ras dużych. okres wzrostu jest szalenie ważny dla owczarka, pies ten nie może zbyt szybko przybierać na wadze żeby nie obciążać stawów, dlatego istotna jest zbilansowana karma dająca psu składniki potrzebne do budowy kości i mięśni, a nie odkładające się w tłuszcz. jeśli nie potrafisz zbilansować gotowanego ani BARFu to lepiej poprowadzić psice na suchym przynajmniej przez czas wzrostu i rozwoju. to, jak ją będziesz karmiła przez pierwszy rok życia zaowocuje Ci w przyszłości. możesz też dorzucić suce suplementy na stawy, ale karmiąc suchym nie dawaj żadnych witamin. wybierz karmę, która na pierwszym miejscu składu ma mięso.
a nie dosmaczanie żarcia polega na tym, że nie dolewasz jej do suchego żadnego oleju, masełka, jogurtu, śmietanki, mięska czy innych dobrych rzeczy, które sucz chętnie zjada.
beatrx
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 25 lip 2013, o 12:00

Kurcze nie znam się na przejściu z "mokrego" na "suche".
Jeśli jej gotujesz i nie ma po tym sensacji, to daj jej po zjedzeniu swojej michy (minus garść), bardzo malutką część suchego. I stopniowo mniej gotuj, więcej dawaj suchego po zjedzeniu mokrego. Surowa wołowinka zmielona czy zmielone kuraki też są ok :), mój dostawał to jako odzielny posiłek, także też możesz jej dawać w małych ilościach żeby się żołądek przyzwyczaił - nawet jako nagródki.
Raczej unikałabym mieszana w jednej misce suchego z mokrym. Lepiej podać mokre i po tym z ręki suche. Tak bym ja zrobiła. I jeden rodzaj suchego, zdecyduj się na jakąś firmę. :) Ja polecam np. Josere Kids, Taste Of The Wild, a mój N od mini-szczyla był na Pro Nature dla szczyli. Josera jest bardziej dostępna.

Także jak tylko zauwazysz, że za dużo karmy dałaś i ma sensację zoladkowe - zmniejsz racje suchego - zwiększ mokrego.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez margo870 » 25 lip 2013, o 12:23

chyba będę musiała przysiąść nad planem karmienia:) dzięki za rady:) a ten brit to polecacie czy nie bardzo? chciałam wybrać taką karmę żeby skład był mniej więcej ok i żeby nie byla strasznie droga...
margo870
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez margo870 » 25 lip 2013, o 12:28

jeśli chodzi o zmianę suchej karmy to wygląda tak samo?
margo870
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 25 lip 2013, o 17:14

A o co pytasz dokładnie? O wprowadzenie nowej karmy w miejsce obecnej? Napisałam o tym o 11:12...

Aga i N
Owczarkowa wyga

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje