Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Re: Miski c.d. Na podwyższeniu czy na podłodze.

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 19 sty 2012, o 11:02

Na podłodze.
Gdzieś czytałam, ale to już dawno, że pies najlepiej jakby jadł w pozycji leżącej. I wcale nie żartuję :ooops:
gochadrozdek
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 19 sty 2012, o 11:05

Wierze. Luka zawsze większą kość czy kurze łapki wyciąga z miski i kładzie się na posłaniu i wtedy "obrabia zdobycz".

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 25

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 19 sty 2012, o 11:39

donald1209 napisał(a):Wierze. Luka zawsze większą kość czy kurze łapki wyciąga z miski i kładzie się na posłaniu i wtedy "obrabia zdobycz".

Krzysztof

dokładnie tak samo jest u nas, jedyne co je z miski to papki, bo tego nie umie wynieść :D
i kiedyś to wszystko było na dywanie, ale teraz ma swój kocyk i legowisko jak jest w domu to o wiele czyściej jest :)
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez TomaFog » 20 sty 2012, o 09:50

Z tego co czytałem to parę, paręnaście lat temu twierdzono, że jeśli pies je z miski położonej na ziemi to połyka znacznie więcej powietrza niż jeśli miska stałaby na podwyższeniu. Poprzez dużą ilość powietrza i spore ciśnienie dochodzi od skrętu żołądka. Dlatego też "trąbiono" o tym, by zminimalizować ryzyko skrętu poprzez stojaki na miski. Podajże w 2006-2007 roku sensacja - badania wskazały że jedzenie z podwyższenia zwiększa ryzyko skrętu o 110%... no i się zaczęło... dyskusje wśród miłośników psów trwają do dziś czy z podwyższeniem czy bez... co jest zdrowsze a co nie... Dokładne przyczyny skrętu żołądka nie są znane, przypuszcza się, że głównym powodem są: łapczywe spożywanie posiłku, jeden duży posiłek dziennie, podwyższenie miski, wzmożona aktywność fizyczna po posiłku...

Jeśli chodzi o szczegóły typu: jak wysokie podwyższenie doprowadza do skrętu, ile czasu po posiłku pies może się wyszaleć, tego już nie znalazłem...
TomaFog
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 20 sty 2012, o 10:20

w naturze wszystkie psowate jedzą zdobycz z ziemi, także można wyjść z tego założenia że z ziemi psu jest wygodnie... naturalnie?
A przed i po posiłkiem ja mam przyjętą pół godzinną przerwę. Im dłużej generalnie tym lepiej :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 20 sty 2012, o 12:40

Jeśli chodzi o przerwy, to przed posiłkiem zazwyczaj pół godziny bez większego ruchu (czasami rezygnujemy z tego na rzecz delikatnej zabawy), natomiast po posiłku nie ma zmiłuj minimum półtorej godziny spokoju. Jeśli w planach mamy bardzo długi i intensywny spacer, to wybieramy się na niego dopiero po 2,5h od posiłku.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Majki » 21 sty 2012, o 19:20

Portos też je z misek na ziemi chociaż często jest tak że wybiera sobie jedzenie z miski i je na leżąco. Obecnie je 3 posiłki dziennie. Pierwszy po porannym spacerze potem idzie spac :) kolejne posiłki je już mniejsze ale też na dwór wychodzi po ok 30-60 min. ale wtedy zajmuje się sam sobą na podwórku :)
Majki
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 21 sty 2012, o 19:20

Bruno michy ma na stojaku,i raczej przy tym zostaniemy... półtora godziny przed i godzine po spacerze żarcia nie ma ;)
egonek5
Owczarkarz
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 22 sty 2012, o 21:43

Zacząłem ten temat, bo nurtuje mnie kwestia, czy skręt żołądka nie jest związany ze sposobem żywienia. Dawniej, kiedy nie było suchych karm, nie słyszało się o tej przypadłości. Na forum, które nie podlinkujemy jest temat o skręcie żołądka. Zadałem tam pytanie, skierowane do tych, których psy miały skręt, jak były żywione. Niestety nie było odzewu.Czy wy macie jakąś wiedzę na ten temat? Czy kogoś z nas pies miał skręt? I jak był żywiony.

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 25

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 23 sty 2012, o 09:12

Też się nad tym zastanawiam, chociaż suka bernardynka sąsiadów mojej teściowej dostała skrętu a była karmiona gotowanym. Zastanawiam się, czy też niezależy to od ilości jedzonego pokarmu - suche bardzo pęcznieje w brzuchach po popiciu wody, gotowane porcje też są objętościowo duże w porównaniu z Barfem. Chociaż słyszałam o skręcie u owczarka, który nie miał w żołądku pokarmu
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Pochwały: 2

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje