Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Pokaż nam swojego psa innej rasy, kota, papugę, chomika lub jeszcze innego zwierzaka.

Re: Moje wielorasowce :D

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 31 sty 2013, o 22:31

Kayra za szczylka bardzo przypominała Owczarka Australijskiego tak jak ktoś pisał o maści blue merle. A na zdjęciu gdzie największa rzeczywiście ma pychol delikatnie podobny do maliny hmm a może nawet i owczarka colie? ;-) Więc coś może w tym być. A jak z charakterkiem?
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 31 sty 2013, o 22:34

bardzo fajne pisaki, ale kolce fatalnie wyglądają u czarnuszka :negatyw:
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 31 sty 2013, o 22:35

No właśnie przeglądam fotki drugiego psiaka i Monia masz rację, kolce u Rokiego jak dla długowłocha i nie wyglądają na zbyt okrągle zakończone, tylko jak szpikulce... ałłłłłaaaa... nie rani się nimi Roki?
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Crys » 1 lut 2013, o 23:36

Nigdy się nimi nie zranił, chodzi w nich bo jest jeszcze młody i głupi, strasznie się ciągnie.
Na spacerach często jest puszczany luzem więc krzywda mu się nie dzieje, gorzej było jak miał mniejsze kolce i drobniejszą kolczatkę.
Jak się unormuje przechodzi na szelki albo obrożę i jedno i drugie juz na niego czekają zakupione.

Jak idą wszystkie razem na spacer przy autostradzie są zapięte <Kayra, Roki> na szelki i kolczatki, później już tylko szelki a potem luzem.

Wiem że krąży plotka że kolczatki są złe i robią krzywdę psom, ale jeśli się umie postępować z nimi to psom się nic nie dzieje.
W domu biegają bez obroży, kolczatki, szelek, na krótkie spacery kolczatka i Ibiza obroża, długie spacery głównie szelki.
Czyli w ciągu dnia mają kolczatkę na sobie około 30min do godziny.
Crys
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: SchroniskoweOwczarki
Imię: Kinga

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 2 lut 2013, o 10:34

Ja nie jestem przeciw kolcom. Tylko z tego co mnie uczono to kolce na Rokim są zapięte nieprawidłowo, a więc używane nieodpowiednio. Kolce zapina się ciasno za uszami. A jemu zwisają jak kolia z gwoździ... Wybacz za to dosadne stwierdzenie ale tak odebrałam ten widok a jestem dość wrażliwa na nieumiejętne posługiwanie się narzędziami szkoleniowymi. Bo zamiast pomagać - szkodzą. Coś o tym wiem. Sama zaczynałam na kolcach trixie które na klaku nie działały. A u Ciebie na odwrót.

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez lexusowczarek » 7 lut 2013, o 19:36

Zarąbiste umaszczenie ma tel wilczurkowaty pies.A czarnuch też ekstra.Masz baaaaaaardzo fajne psy
lexusowczarek
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Crys » 12 lut 2013, o 00:42

lexusowczarek napisał(a):Zarąbiste umaszczenie ma tel wilczurkowaty pies.A czarnuch też ekstra.Masz baaaaaaardzo fajne psy

Dzięki :)
Crys
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Wilania » 8 mar 2013, o 18:11

Baaaardzo lśniącą sierść mają Twoje pieski :) Fajne, zróżnicowane stadko :)
Wilania
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Crys » 16 mar 2013, o 16:08

Rokuś :)
Obrazek

Obrazek
Żaba :P
Obrazek

Obrazek

Ibizka :)
Obrazek

Obrazek
Chop !!
Obrazek

Obrazek

Kayra :D
Obrazek

Obrazek

Razem :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Crys
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 28 kwi 2013, o 21:35

Kayra jest przepiękna!! Trochę się zmieniła od czasów szczeniaczka. ;)
Nakasha
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Pochwały: 7

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje