Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 24 cze 2012, o 15:30

WITAM mam pytanie ,czy psy mogą chorać na tarczyce i jakie są objawy
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Re: niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 24 cze 2012, o 16:06

A skąd takie pytanie? Masz taki problem ze swoim psiakiem?
Objawy niedoczynności tarczycy opisane są na stronie
vetopedii http://www.vetopedia.pl/article75-1-Nie ... _psow.html
poczytaj bo tam jest też o przyczynach, diagnozowaniu i leczeniu.
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
dor_cia
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Pochwały: 16

Re: Niedoczynność tarczycy

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 25 cze 2012, o 13:03

Wdpowiedzi na pytanie tak mam sunie 15 miesięcy jest huda zawsze była problemy z jedzeniem a raczej nie jedzeniem .Prubowałam rużnych karm nic ,aż dostała pierwszą cieczkie w grudniu i jadła jak smok dowolne ilości pierwszy r az ,myślałam ze to przypadek ale nie teraz tesz miała cieczkie i to samo .Jadła a właś ciwie to żarła na hektary.Cieczka sie skończyła i znowu to ,samo :nea: proszenie ,podsuwanie pod pysk piersi z kurczaka wołwiny i nic a nie napisałam 62 cm w kłębie 26kg .A i dlatego wp adłam na nadczynność bo cieczka to hornony teraz planyje jechac z sunia do weta do bydgoszczy 70 km.i badanie krwi zrobić ,jeszcze jedno kupuje drogie karmy polecane zdrowe,a byliśmy u mojej mamy ktura ma psa małego kundelka i zula do miski dopadła sie i czapi zjadła sama :przerażenie: przepraszam pisze bez ładu i składu no i błędy są.sory :lool:
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 25 cze 2012, o 14:01

W tytule napisałaś o niedoczynności tarczycy, a jednym z objawów jest otyłość. To raczej nie dotyczy Twojej suni. A czy Ty ją regularnie odrobaczasz?
Tak jak napisałaś najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u weta, bez tego się nie obędzie!
ObrazekObrazek
dor_cia
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Pochwały: 16

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 25 cze 2012, o 15:36

odrobaczana jest ostatnio w marcu,chodze z nią do weta ale u nas na wsi to taki od kruw i koni jest o pobraniu psu krwi nie ma mowy .Dlatego bo bydgoszczy w środe ruszam z zulą u nas wet kazał mi ją przegłodzić przecież ja jej nie musze głodzić bo ona sama nie je.a o tarczycy napisałam bo,skoro ludzie z niedoczynnością są chudzi to i tak dalej .ZULE mamy 10 miesięcy kochana jest .
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 25 cze 2012, o 15:50

Z tego co się orientuje ludzie z nadczynnością tarczycy są chudzi ;-) U mnie w rodzinie występują problemy działaniem tarczycy więc co nie co wiem :-P
xxxkaluniaxxx
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje