Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Nowa przygoda z DONkiem

Nieprzeczytany postprzez barkoz » 17 maja 2016, o 10:38

Witam wszystkich,

To moja pierwsza wizyta na waszym forum. Jest to również pierwszy kontakt z tą piękną rasą. Planujemy z żoną poszerzenie rodziny właśnie o Długowłosego Owczarka Niemieckiego. Do niedawna był z nami Homer, piękny Flat Coated Retriever, ale pokonał go nowotwór. Uznaliśmy, że nie możemy mieć na razie Flata, bo za bardzo przypominałby nam o Homerze. Padło na tę rasę z racji piękna i pasującego profilu rasy do naszego stylu życia.
Zacząłem czytać o hodowlach, ale jest ich tak dużo, a informacji taki natłok, że poczułem się przytłoczony więc piszę do was z prośbą o pomoc. Jestem z Rybnika (Śląskie). Czy na Śląsku są hodowle, które ktoś tu może z czystym sercem polecić? Jeśli nie, to w którą stronę patrzeć? Nie ukrywam, że jechanie na drugi koniec Polski tylko po to, żeby zobaczyć hodowlę może być u mnie małym problemem, ale jestem pewien, że są dobre hodowle trochę bliżej.
Pies nie musi być wystawowy, zależy mi tylko na jego zdrowiu.

Z góry dziękuję za pomoc
barkoz
Losowy avatar
Nowy forumowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Bartosz

Re: Nowa przygoda z DONkiem

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 18 maja 2016, o 09:01

A poszperaj sobie na naszym forum, nawet jest świeży temat odnośnie nabycia malucha.
Ostatnio polecałam hodowlę z Gdyni, domową, gdzie psy są faktycznie członkami rodziny i mają tam szczenięta, do odbioru za jakieś 3-4 tygodnie.
To są owczarki staroniemieckie.
http://www.of-stargazer.pl/
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje