Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Nowi lokatorzy i pies

Nieprzeczytany postprzez margo870 » 21 sty 2016, o 10:37

Moi drodzy. Wydaje mi się ze to odpowiedni dla mnie moment Bo mam jeszcze trochę czasu żeby się dobrze przygotować. W maju nasza Mischa kończy 3 lata i niedługo później pojawią się w naszym domu bliźnięta :-) Chciałabym nas i ją dobrze do tego momentu przygotować. Zostało nam ok 4.5 mc ale wiem że pod koniec nie będę już mogła poświęcić jej tyle czasu co wcześniej. Wiem że jest dużo takich tematów na różnych forach ale nie zawsze można dowiedzieć się czegos o owczarkach a one jednak mają swój charakterek. Proszę więc o pomoc i radę tych rodziców którzy już przez to przeszli.
margo870
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Mishka
Imię: Gosia

Re: Nowi lokatorzy i pies

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 21 sty 2016, o 12:45

Szkoda, że mieszkasz daleko od Krakowa, zaprosiłabym na prrezentację na ten temat.
ale i tak:
wzmocnienie posłuszeństwa, przypomnienie bezwzględnego reagowania na siad, waruj, zostań, daj
nauka chodzenia przy wózeczku
ignorowanie podnoszenia i noszenia przez Ciebie większych przedmiotów - np wałek z ręcznika
ćwiczenie posłuszeństwa przy placach zabaw - np przy górce, z której dzieci w tej chwili z piskiem zjeżdżają na sankach.

Przypomnienie tolerowania dotyku - wszędzie. Zwłaszcza w okolicach pyska, głowy, łap, ogona - i to nie tylko wtedy, kiedy Ty dotykasz.

Przypomnienie czekania na polecenie, zanim pies weźmie do pyska to, co masz w ręce - Ty lub znajome dziecko.

Trudno pisać więcej, bo nie wiem, w jakim stopniu Twój pies jest wyszkolony, opanowany, na ile dobrze czuje się przy dzieciach.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 22 sty 2016, o 09:52

Mogę dodać ze swojego doświadczenia, jak przygotowywaliśmy kaukaza na przyjście na świat syna :)
-odtwarzanie płaczu dziecka, różnego natężenia
-zaznajomienie ze szczeniętami w różnym wieku z gatunku ludzkiego ;)
-pozwalaliśmy wąchać i zapoznawać się z rzeczami dziecka, wózkiem, nosidłem
-oprócz tego, wszystko to,co napisała pani Zofia
-jak już dziecko było na świecie,to absolutnie nie odganialiśmy psa, zawsze był pod kontrolą, jednak mógł obniuchać młodego, polizać, poleżeć obok, uwielbiał asystować przy karmieniu-nie sępił,a po prostu był
Wspaniale było na to patrzeć :) Wspominam z łezką w oku :)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez kajus » 21 mar 2016, o 22:38

Kurcze niesamowite, my dopiero planujemy dziecko, ale z tego co tu czytam to doczekać się nie moge takich pięknych chwil :)
kajus
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Imię: kaja

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje