Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Nutraceutyki

Nieprzeczytany postprzez BuJanJestemZiom » 26 wrz 2014, o 10:45

Witajcie mam pewien problem, Szukałem jakiegoś preparatu na uszko oklapnięte i znalazłem na internecie aby podać nutraceutyki na odbudowę chrząstki, ale jest problem. Nie mam bladego pojęcia co to jest. a na internecie pokazują mi jakieś kwiatki. Proszę o pomoc :) co to może być irma na pewno będzie wdzięczna albo jak znacie jakiś inny pomysł żeby uszko irmy stanęło będzie wdzięczny ;) Dziękuje ;)
Obrazek
BuJanJestemZiom
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Irma
Imię: Dawid

Re: nutraceutyki

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 26 wrz 2014, o 11:02

Irma ma teraz około czterech miesięcy, prawda? Jest to okres, kiedy pies zaczyna wymieniać zęby, więc uszy mają prawo być "klapnięte".
Nutraceutyk to środek naturalny, który występuje w żywności, więc często na przykład podaje się szczeniakowi kurze łapki, które wspierają chrząstki w organizmie psa.
Czy podajesz swojej małej jakiś suplement diety, na przykład: Artroflex lub Caniviton?
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez BuJanJestemZiom » 26 wrz 2014, o 11:40

Nie daje nic takiego. Kurze łapki dostaje takie u zoologicznego są takie z wapnia zrobione czy coś podobnego
Obrazek
BuJanJestemZiom
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 26 wrz 2014, o 11:49

Myślę, że powinieneś wprowadzić do diety jakiś suplement...
Poczytaj na forum jest o tym mnóstwo tematów. Jeśli Irmie uszko już stało, to na pewno po wymianie zębów wróci do dawnej pozycji, co nie zmienia faktu, ze suplementacja byłaby wskazana, chociażby ze względu na stawy małej :)
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez BuJanJestemZiom » 26 wrz 2014, o 11:52

Muszę dużo się nauczyć :) i poświęcić czas na czytanie i nauki teraz mam urlop więc czas na naukę :) a co polecasz ze swojego doświadczenia.:)
Obrazek
BuJanJestemZiom
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 26 wrz 2014, o 11:54

Ja podaję od początku Caniviton Protect (duże opakowanie, bardzo wydajne, końca nie widać ;-) ) i teraz codziennie lub co parę dni daję surową kurzą łapkę (lub kilka) i uszka jak stanęły w 11. tygodniu tak stoją dalej mimo intensywnej teraz wymiany zębów (ma 4 miesiące teraz). :-)
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez BuJanJestemZiom » 26 wrz 2014, o 11:58

dobrze że za kilka dni mam wypłatę i będę mógł jej pozwolić te " Witaminy, karmę itd"
Obrazek
BuJanJestemZiom
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 26 wrz 2014, o 12:04

Warto zainwestować, przecież chodzi o zdrowie naszego ogona na długie lata.
Myśmy podawali Arthroflex, polecił nam go hodowca, ale myślę, że na rynku jest w czym wybierać :)
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez BuJanJestemZiom » 26 wrz 2014, o 12:09

Wiem że warto :) Irma daje mi tyle radości :) jak we mnie się wtula i gryzie mnie w noge jak chodzimy :P

-- 26 wrz 2014, o 13:17 --

a Powiedzcie mi coś o kurzych łapkach, Jakie można dawać, czy to jest to samo jak w sklepie zoologicznym ? takie białe..
Obrazek
BuJanJestemZiom
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez baby245 » 26 wrz 2014, o 15:21

Przejdź się po sklepach mięsnych popytaj może mają kurze łapki tanie a dobre. Ugotuj je do miękkości (długo się gotują) możesz dodać marchewkę do tego i to mięsko z łapek (ja wyciągałam kości) i taką galaretkę możesz podawać suni do jedzenia. Z suplementów też dawałam Arthroflex, może nie tani, ale bardzo wydajny i mój chętnie go lizał :-)
baby245
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Devil z Grodu Smoka
Imię: Ewa

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje