Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Obi,PT i nie tylko-ciekawe strony i filmy instruktażowe:

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 29 sty 2014, o 10:06

Ten pies raczej umie chodzić na kontakcie, ten patyk służy do kontrolowania psa, utrzymania poprawnej pozycji.
Pozdrawiamy
Aneta oraz Hot, Mini-Me, Kenny [*] & Gwen [*]

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ares EMiTom [*]
Imię: Aneta
Pochwały: 17

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 29 sty 2014, o 10:08

Nie podoba mi się to. (w sensie nie podoba mi się pozycja psa - patyk to mi lata, jest po prostu barierą.)

Tak sobie myślę, co ten pies widzi z tej perspektywy...Ludzką pachwinę?
CanisFamiliaris
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez dariex » 29 sty 2014, o 13:25

Pachę pewnie ,nie pachwinę ;)

No i jest tak jak pisze Aneta- patyk służy do korygowania pozycji psa,nie do nauki kontaktu.
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 29 sty 2014, o 17:13

Niby tak, ale ostatnio natknęłam się na fb na filmik z nauką kontaktu w oparciu o "opatentowany patent" - taką specjalną podpórkę na podbródek.
https://www.facebook.com/photo.php?v=10200615495424877

Polskie komentarze karcące, a zagraniczne od przyjaciół zachwalające pomysłowość. O ile patyk wydaje mi się do zaakceptowania, tak ten patent wzbudza u mnie odruch jak u Marzeny - "brak talentu trza patentu". A przecież to obie pomoce szkoleniowe... wydaje mi się, że różnica choć subtelna leży w tym, że pies patyk targetuje i sam aktywnie go "pilnuje" a przy okazji pozycję też, a przy patencie pies niejako ma wymuszone takie trzymanie głowy plus w pewnym momencie chyba następuje korekta z użyciem tego sprzętu, choć ciężko mi powiedzieć na czym ona dokładnie polegała. Plus ten patent jest zdradliwy, bo jak tak go trzyma oburącz, to pies typu border zauczy się równania poprawnego na takie ułożenie rąk oraz wymusza ono przekręcenie ciała w stronę psa.

Gdzie leży granica z używaniem patentów? ;)
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez puma » 29 sty 2014, o 20:00

14ruda napisał(a):Co myslicie o tej metodzie "nauki kontaktu"?
https://www.youtube.com/watch?v=O2RFffgTmX4#t=45

Ten border już umie chodzić przy nodze, a poza tym (co najważniejsze w tym przypadku) założeniem pracy z patyczkiem nie miało być korygowanie opuszczania głowy, a zapobieganie wychodzeniu psa za bardzo do przodu (czyt. opis autora pod filmem).

:-)

Nanami, w przypadku Lucky to raczej odwrotnie. Pies nie targetuje patyka, bo patyk wyznacza granicę, której nie wolno przekroczyć (chodzi o pozycję przy nodze oczywiście), a nie punkt do którego pies ma dążyć. Każdy patent jest zdradliwy dlatego wdraża i wycofuje się go zawsze stopniowo, drobnymi krokami szczególnie kiedy się coś poprawia czy dopracowuje. Nigdy na hop siup wszystko za jednym zamachem, a przynajmniej nie w sporcie.

Za to ten 'sprzęt' z filmiku z FB to już skrajna przesada, bo do nauczenia psa trzymania głowy wysoko można użyć chociażby smaczka, nie trzeba go wiązać za pysk ale jak widać wyobraźnia ludzka nie zna granic.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Joan » 29 sty 2014, o 20:52

Czyżby przerost formy nad treścią? Zawsze mnie zastanawia logiczny powód tego "przerostu"...
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 29 sty 2014, o 21:44

A tak w pozytywnej nucie, filmik mówiący o tym o co chodzi w IPO :)
http://www.youtube.com/watch?v=ugI4P7sS8f4
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 3 mar 2014, o 19:59

Blog Joanny Hewelt:
http://joannah.pl/?cat=3
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje