Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Obrona dziecka?

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 21 sty 2016, o 14:07

Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Re: Obrona dziecka?

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 21 sty 2016, o 16:17

Wydaje mi się, że to dziecię nie ma pojęcia, co robi i co się dzieje.

Domyślam się (mam nadzieję), że filmik był nakręcony dla żartu, ale niektóre komentarze pod filmikiem budzą pewne wątpliwości...
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 21 sty 2016, o 16:35

Nie takie numery robiliśmy w krakowskiej grupie pokazowej lata temu. Prawdy w tym nie ma za grosz, ani za jeden psi kłak. Pies jest cały czas pod kontrolą rzekomego "napastnika".

Zofia

PS: opisze Wam jeden z lepszych numerów krakowskiej grupy. Po pokazie obrony sportowej, w wykonaniu ON-ki Kety, ktoś z widzów zaczynał komentować, że psy szkolone na rękaw nigdy nie ugryzą cywila ubranego tylko w lekką marynarkę bez ochronnego rękawa i że on zaraz spuści manto przewodnikowi i takiemu psu. Prosiłam, tłumaczyłam, żeby się nie wygłupiał (prowadziłam konferansjerkę), koledzy go uspokajali, ale gościu był coraz bardziej agresywny. Wzięłam wszystkich za świadków, że facet drażni psa na własne ryzyko i my nie bierzemy za to odpowiedzialności. Gość nagle zamierzył się na Kety - Ketinka wystartowała jak rakieta, wczepiła się mu w rękę, wprawdzie puściła natychmiast na komendę, ale facet już szlochał i wił się z bólu na boisku...koledzy niemal zanieśli go do samochodu.
No i co?
No i to, że to był chłopak z naszej grupy pokazowej - jego koledzy też - od początku siedzący między publicznością Pod marynarką nasz "napastnik" miał opaskę z grubej skóry, a Kety została perfekcyjnie nauczona, w którym miejscu chwytać.

PSPS A kiedyś na pokazie przekonaliśmy publiczność, że psy bezbłędnie rozróżniają kolory; z saszetek wystawały wstążeczki - psy wybierały saszetkę o kolorze podanym przez publikę. Jak to zrobiliśmy, to nasza słodka tajemnica, nie muszę wszystkiego ujawniać :roftl:
Ostatnio edytowano 21 sty 2016, o 16:51 przez Zofia, łącznie edytowano 1 raz
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 21 sty 2016, o 16:50

Dobre! :roftl:
AnnaJagna
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez gumiskrosno » 21 sty 2016, o 21:57

dodatkowo na filmiku widać jak ta druga dziewczynka jest w szoku a pies nie do końca słucha poleceń ;)
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 22 sty 2016, o 02:12

Po prostu dziecko nieumiejętnie odgrywa swoją rolę, a pies bawi się doskonale - takiego zachowania, jako zabawy, został nauczony.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 22 sty 2016, o 10:29

Takie tam, pod publiczkę i dla efektu zrobione :roftl:.

Co mi przypomniało, jak myślałam, myślałam i wymyśliłam sposób na to, żeby Fabiola oszczekiwała bez komendy Kożuchowską, a następnie pustą ścianę :-P.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 22 sty 2016, o 11:43

MarzenaG napisał(a):Takie tam, pod publiczkę i dla efektu zrobione :roftl:.

Co mi przypomniało, jak myślałam, myślałam i wymyśliłam sposób na to, żeby Fabiola oszczekiwała bez komendy Kożuchowską, a następnie pustą ścianę :-P.

To przy filmie?
Marzeno, opowiedz nam, proszę, o tych trickach filmowych odrobinkę :-)
AnnaJagna
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Juliuszka » 22 sty 2016, o 13:58

Myślę, że gdyby nagranie było produkcji polskiej, zainteresowałabym sprawą odpowiednie służby. Angażowanie kilkulatków w takie scenki nie mieści mi się w głowie.
Suki - 20sekund przed końcem filmu - zwyczajnie mi szkoda; CSy na całego, gdyby mogła - odeszłaby.
Moje psy inaczej okazywały/okazują zadowolenie z kontaktu z człowiekiem...
Zamiast uczyć, jaki to "fun" szczuć psem, starałabym się wytłumaczyć dzieciom, jak zachowywać się w obecności psa, aby dla obydwu stron było to przyjemne.

Czyli jak zazwyczaj: fajny pies, "głupie ludzie"...
.the greater the pressure, the greater the power that builds beneath it.
Juliuszka
Początkujący owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 22 sty 2016, o 16:05

AnnaJagna napisał(a):
MarzenaG napisał(a):Takie tam, pod publiczkę i dla efektu zrobione :roftl:.

To przy filmie?
Marzeno, opowiedz nam, proszę, o tych trickach filmowych odrobinkę :-)

Tak, przy "Music, War and Love" :). Ale nie mogę zdradzać szczegółów i mojego know-how :-P .
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje