Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Obrona terenu

Nieprzeczytany postprzez Soniaduża » 22 maja 2018, o 17:29

Witam mam pytanie moja sunia ma 11miechow i nie szczeka na obcych nie wiem czy to jest normalne czy nie
Nie chce zeby ona byla postrachem ulicy ale żeby dawała znak ze ona tu jest.albo moj bład może za dużo odniej oczekuje ale w mojim mieście pan ma 10 miesięcznego i nawet broni posesji dziwne dlatego pytam was,a kiedy wasze psy zaczeły bronic nie wiem domu,mieszkania czy coś tam w ten sposob ,ale może to przyjdzie z czaszem? Pomoże ktoś?
Soniaduża
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Sonia
Imię: Gracjan

Re: Obrona terenu

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 23 maja 2018, o 08:17

Gracjan, owczarek wcale nie musi stróżować. Inna kwestia,że Twoja sucz jest bardzo młodziutka. To pies nastawiony głównie na współpracę z człowiekiem i od pokoleń się tego od tej rasy wymaga. Mój akurat stróżuje od wczesnego szczenięctwa,ale znam takie, które wpuściły złodzieja i jeszcze zapewne się cieszyły. Skup się na budowaniu relacji ze swoim psem,a nie na fakcie,że ma dawać znać o zbliżaniu się obcych,bo wcale nie musi.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Soniaduża » 23 maja 2018, o 10:14

No relacje mam z moim psem bo nawet nie musze mowić i ona to robi a to uważam za dobra relacje,no co wiem to każdy owczarek broni terenu
Soniaduża
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 23 maja 2018, o 14:06

ile czasu dziennie z nią spędzasz? na spacerach, pracy czy nawet zwykłej zabawie?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem." - Edward Hoagland
trussardi
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Bonus[*],Lila,Gościu
Imię: Agnieszka
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Soniaduża » 23 maja 2018, o 15:58

Właśnie wrociłem z spaceru a tak jak mam wolny czas po nauce
Soniaduża
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez damianolejj » 26 lip 2018, o 12:10

Mój jak był mały to też nie bronił tylko nastawiał się na każdego jak osobę do zabawy, ale z wiekiem mu przeszło
damianolejj
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Damian

Nieprzeczytany postprzez JolkaB » 5 sie 2018, o 17:56

Moja Quincy ma 4 miesiące i broni terenu, ostrzega przed obcymi, obszczekuje, warczy i jeży sierść na grzbiecie . No ale może jej pomogło to, że mieszka z rottweilerem a to wiadomo stróż nad stróże. To mój pierwszy owczarek więc nie mam porównania jak to wygląda u innych. Ale myślę, że bronienia nauczyła się już w hodowli bo dużo przebywała na zewnątrz z całym stadem dorosłych psów.
JolkaB
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Quincy
Imię: Jola
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 6 sie 2018, o 08:54

Owszem, części zachowań szczenięta uczą się od dorosłych psów i dlatego wskazane jest by pozostawały z matką co najmniej dwa miesiące od narodzin. Maluchy uczą się zachowań społecznych i innych zachowań niezbędnych do współżycia z innymi psami. Znaczna część psiego charakteru to już geny, a cała reszta wychowanie. Te wszystkie czynniki dopiero są całością charakteru psa. Jedne owczarki będą przyjaciółmi dla całego świata i braci mniejszych,a z kolei innym do szczęścia wystarczy ludzka rodzina. Psy są trochę jak ludzie, każdy ma inny charakter, upodobania. Nie generalizujmy. Owczarek wcale nie musi pilnować. To nie kangal,czy kaukaz, który ma wdrukowane pilnowanie ludzkich i zwierzęcych stad i na dodatek jest zupełnie samodzielny. Owczarek niemiecki,to pies, który ściśle współpracuje z człowiekiem i do tego został stworzony. Z całej rzeszy znajomych ONków i DONków znam zaledwie kilka, które faktycznie będą pilnowały do upadłego. Reszta już niekoniecznie.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje