Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: obroża, czy szelki (dla dzieciaka) ???

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 29 kwi 2011, o 15:33

wydaje mi się że dla szczyla szelki są wygodniejsze :-) mój przyszły szczyl będzie w szelasach śmigać :lool:
dla Kali miałam i mam szelki :-) do 8 miesiąca chodziła stale w szelkach bo w obroży strasznie mi się dusiła :roll: teraz jest dobrze ale za cienkiej obroży nie może mieć :nea

Tomek napisał(a):Prowadząc psa na szelkach znacznie trudniej jest go oduczyć ciągnięcia.

nie zawsze :P Kala mniej ciągnie w szelkach niż w obroży :-P
xxxkaluniaxxx
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez bartosz.kr » 4 maja 2011, o 17:45

Zdecydowanie obróżka (skórzana,parciana) :)
bartosz.kr
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Agnieszka » 5 maja 2011, o 06:02

Zdecydowanie obroża.
Agnieszka
Początkujący owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez Rex » 5 maja 2011, o 22:46

Ja też jestem za obrożą na szelkach nie oduczysz psa ciągnięcia a zapewno będzie ciągnąć :)
Rex
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 6 maja 2011, o 10:55

Myśmy tez mieli obrożę i chłop do tej pory mocny głos ma i wszystko jak najbardziej jest ok pod tym względem, a szelki zakupiliśmy dopiero jakiś rok temu do auta.
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 6 maja 2011, o 20:08

My tez uwazamy ze obroża -szelki są dla starszego psa kiedy juz nauczy sie nie ciagnąć :hi
Obrazek
Hiku27
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Hikari oraz Ira
Imię: Wojtek
Pochwały: 8

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje