Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Obroża elektryczna

Nieprzeczytany postprzez Bobby » 3 cze 2012, o 10:14

Daria - nie tylko przy pogoni za zwierzyną, chociaż to był główny powód nabycia sprzętu. Chodziło mi w pierwszej kolejności o to, żeby chłopak nauczył się rozróżniać kiedy może polować (najlepiej na szkoleniu z obrony albo na rzuconą piłkę, gryzak itp.) a kiedy nie może (sarenka, zajączek, kotecek itp. w lesie albo na ulicy).
Mam taki dosyć wypasiony model - czeski d-control 610. To urządzenie ma sygnał: dźwiękowy, wibracyjny, korekcyjny (krótkie ukłucie - 0,1 s), mocniejsza korekta (ukłucie do 0,5 s) no i BOOSTER (bat na "głuchego" psa który już jest w pościgu). Poziomy sygnałów w skali od 1 do 30, najpierw próbowałem na własnej dłoni. Sterowany nie tylko pilotem ale także dodatkowym przyciskiem, który ukryć można w rękawie a który z pilotem jest połączony. To na wypadek, gdy futrzak skojarzy: "ma pilota - trzeba uważać, nie ma - to wolność". Mój już tak skojarzył na chwilę a tu bęc - korekta i zdziwienie na pysku. Wierzcie mi, naprawdę bezcenne...
Piszę o tym swoim modelu nie po to, żeby się chwalić tutaj czymś, bo niby czym ale żeby powiedzieć, że taka kombinacja sygnałów służy wręcz do profesjonalnego szkolenia psa. Niepotrzebne łańcuszki, kolczatki itp.
No i opowiadając wprost na pytanie Darii, do dalszego szkolenia Axela pod okiem prawdziwego profesjonalisty mam zamiar ten sprzęt wykorzystać, głównie w zakresie posłuszeństwa. Od razu mówię, że na treningu używa się sygnałów dźwiękowych i wibracji, w pojedynczych przypadkach krótkiej korekty.
Ten sprzęt naprawdę NIE SŁUŻY DO SMAŻENIA PSA, jak się niektórym wydaje. A efekty :ok:
Jeszcze coś mi się przypomniało - Czesi o psach szkolonych przy wykorzystaniu tych obroży mówią, że to "radost pod kontrolou". Tłumaczyć nie trzeba i wierzcie mi, że to prawda.
Długo wahałem się - kupić, nie kupić. Teraz już wiem, że trzeba było wcześniej kupić :-)
Bobby
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez dariex » 3 cze 2012, o 12:23

Ja nie pytam się w kwestii smażenia psa,ja sie absolutnie nie odnoszę negatywnie ,wręcz przeciwnie.
Na razie mam pożyczoną obrożę,żeby się zapoznać z zastosowaniem i zobaczyć czy nam się przyda.Póki co stoi w walizce i nie miałam odwagi jeszcze jej użyć.
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 3 cze 2012, o 15:07

Już w domu też nosi, ale zrobiłam inną z obciążeniem (ważyłam nawet), bo OE jest aktywna, gdy się nią poruszy, a nie chcę, żeby mi się ciągle rozładowywała. Huntek jakby lekko niezadowolony. Hm...on wie!
Ewa-Hunter
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Anna » 3 cze 2012, o 15:20

Co do obroży elektrycznej to miałam z nią jakiś czas temu styczność u moich znajomych i szczerze mówiąc nie spodobało mi się to. Moim zdaniem to mogło również w dużej mierze zależeć od właścicieli ale to co zauważyłam z moich "obserwacji" to że pies cały czas był przestraszony chodził jakiś spłoszony z ogonem podkulonym. Po zdjęciu obroży nie ufał nikomu nie podchodził do nikogo nawet na komendę. Nie reagował nawet jak zawołał go jego pan. Wyglądał tak jakby wszystkiego się bał i wszystkich i był lekko zagubiony. Jak trzymaliśmy tę obroże i zaczęła pikać ( służyła ona jako "niewidzialne ogrodzenie") to pies zaczynał wariować i chować się.

Więc tak jak mówię nie zrobiło to na mnie dobrego wrażenia. Być może tak to wyglądało przez to że że właściciele źle przygotowali psa do tej obroży ale tego już nie wiem.
Anna
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 3 cze 2012, o 16:01

Ania - zdecydowanie nieodpowiedni ludzie nabyli tą obrożę... Nie chcę wciskać nosa między drzwi, ale pewnie zabrali się do tego psa od niewłaściwej strony.

Tak mi się to kojarzy z zabijaniem mrówki 3tonowym walcem... a mrówkę można zabić i kijkiem... tylko po co. Przecież wystarczyłoby tą mrówkę zebrać kawałkiem papieru i dać jej pożyć 5 metrów dalej na łonie natury...

Ehhh dziwny jest ten świat :(
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 3 cze 2012, o 16:13

Nie miałem nigdy kontaktu z OE, ale tak na logikę to mam wrażenie że w tym opisanym przypadku albo obroża była niewłaściwie używana, albo ten pies nie nadawał się do szkolenia za pomocą OE. Właściciele psów z natury lękliwych nie powinni kupować OE, bo jedyne co uzyskają to mega nerwowego psa który będzie się bał dosłownie wszystkiego.

Aga, Ty masz chyba ten sam model co Bobby?
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 3 cze 2012, o 16:21

Ten sam tylko bez wibracji. Bodajże 600. Ładnie się prezentuje na półce!
Bo mam gratis dłuuugi ogon żeby ten pakiet wcielić w życie...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez dariex » 3 cze 2012, o 16:39

Ewa-Hunter napisał(a):Już w domu też nosi, ale zrobiłam inną z obciążeniem (ważyłam nawet), bo OE jest aktywna, gdy się nią poruszy, a nie chcę, żeby mi się ciągle rozładowywała. Huntek jakby lekko niezadowolony. Hm...on wie!

Na Alledrogo mozna ponoć nabyć atrapy OE.
dariex
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 3 cze 2012, o 16:45

Aga i N napisał(a):Ten sam tylko bez wibracji. Bodajże 600. Ładnie się prezentuje na półce!
Bo mam gratis dłuuugi ogon żeby ten pakiet wcielić w życie...

Wibracje mają modele 630, 640, 642, ale one z kolei nie mają tego kabelka z przyciskiem.

Bobby jaki Ty masz konkretnie model? Na pewno 610?

http://dogtrace.com/en/products/dcontrol/
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 3 cze 2012, o 16:55

Ja mam w opisie na stronie zamówienia 610. Pilot ma nabazgrolone 600, a instrukcja jest na kilka modeli obroży :P, bądź tu mądry i pisz wiersze hehe.

Aga i N
Owczarkowa wyga

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje